Programy z budżetu Państwa

Program wieloletni „Senior+” na lata 2021-2025, edycja 2025

drukuj (Program wieloletni „Senior+” na lata 2021-2025, edycja 2025)

PROGRAM WIELOLETNI „SENIOR+” NA LATA 2021-2025 EDYCJA 2025 MODUŁ 2 – ZAPEWNIENIE FUNKCJONOWANIA JUŻ ISTNIEJĄCYCH OŚRODKÓW WSPARCIA UTWORZONYCH W RAMACH MODUŁU 1 – KLUB „SENIOR+” W WIETRZYCHOWIE GMINA NIDZICA

W ramach Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2021-2025 edycja 2025 Moduł 2, Gmina Nidzica pozyskała z budżetu państwa środki na zapewnienie w bieżącym roku działalności Klubu „Senior+” w Wietrzychowie, funkcjonującego w strukturze Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nidzicy.

Wartość dofinansowania: 33 048,00 zł

Całkowita wartość: 66 096,00 zł

Data podpisania umowy: lipiec 2025 r.

Termin realizacji zadania publicznego ustala się: 
od dnia 6 stycznia 2025 roku do dnia 31 grudnia 2025r. 

Podstawowe informacje o projekcie:

Celem strategicznym Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2021-2025 jest zwiększenie aktywnego uczestnictwa seniorów w życiu społecznym poprzez dofinansowanie rozbudowy infrastruktury ośrodków wsparcia w środowisku lokalnym oraz zwiększenie miejsc w ośrodkach wsparcia „Senior+”.

Celem operacyjnym Programu jest zapewnienie wsparcia seniorom – osobom nieaktywnym zawodowo w wieku 60 lat i więcej – poprzez umożliwienie im korzystania z oferty na rzecz społecznej aktywności, a także obejmującej usługi w zakresie aktywności ruchowej lub kinezyterapii, oferty edukacyjnej, kulturalnej, rekreacyjnej i opiekuńczej – w zależności od potrzeb stwierdzonych w środowisku lokalnym. W ramach Programu udostępniana jest seniorom infrastruktura pozwalająca na aktywne spędzanie wolnego czasu, a także ich zaktywizowanie i zaangażowanie w działania samopomocowe oraz na rzecz środowiska lokalnego.

Bezpośrednim realizatorem zadania jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Nidzicy. Adresatami zadania jest 17 osób w wieku 60+, nieaktywni zawodowo, którzy sami wyszli z inicjatywą utworzenia w ich miejscowości Klubu Seniora. Zaznaczyć należy, iż są to osoby wykazujące dużą aktywność w zakresie integracji lokalnego środowiska, wspólnego spędzania wolnego czasu, wykorzystywania własnego potencjału i zasobów miejscowości, świadomości zdrowotnej, nie chcą spędzać bezczynnie czasu w domu, wolą aktywnie spędzać go w gronie przyjaciół i znajomych przy jednoczesnej integracji pokoleniowej. 

drukuj ()