• wioska
  • lgd
  • -

Hubert Pietrzak i Bartosz Burski Mistrzami Polski U 15

W miniony weekend zawodnicy Towarzystwa Sportowego NIDA rywalizowali w dalekim Nowym Tomyślu w Mistrzostwach Polski Młodzików do lat 15 w Podnoszeniu Ciężarów.

Jako pierwszy w piątkowy wieczór do rywalizacji przystąpił debiutujący trzynastolatek Dominik Smoliński, który w kategorii wagowej do 45 kg zajął XIV miejsce na 21 startujących zawodników.

W kolejnym dniu mistrzostw wystąpiła pozostała czwórka nidziczan. W kategorii 61kg nasze miasto reprezentowali: Damian Łęgowski oraz Hubert Pietrzak. Damian zajął VII miejsce z wynikiem 138kg (37+71). Bezkonkurencyjny okazał się Hubert Pietrzak, który poprawiając należące do niego rekordy Polski uzyskał w dwuboju 220kg (95+125) wyprzedzając drugiego zawodnika o 32kg. Tym samym stanął na najwyższym stopniu podium zdobywając kolejny już raz tytuł Mistrza Polski.

W kategorii 67kg do rywalizacji stanął Bartosz Burski, który po bardzo zaciętej walce trwającej do ostatniego podejścia wywalczył również kolejny już w swej sportowej karierze tytuł Mistrza Polski z wynikiem 222kg (97+125). Bartosz także pobił rekord Polski w podrzucie w swej kategorii wagowej.

Jako ostatni z nidziczan do rywalizacji stanął w kategorii do 73kg Cezary Łęgowski. Zawodnik uzyskując wynik 155kg (70+85) zajął miejsce V.

Po zakończeniu rywalizacji we wszystkich kategoriach wagowych okazało się, że wg punktacji Sincleira najlepszym zawodnikiem Mistrzostw Polski Młodzików do lat 15 został Hubert Pietrzak. Tuż za nim na drugim stopniu podium stanął Bartosz Burski.
Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w starszej już grupie wiekowej.

baner toplayer
Informuję, że w dniu 29.03.2024r. Urząd Miejski w Nidzicy czynny jest do godz. 13:00, Kasa Urzędu będzie nieczynna. Burmistrz Nidzicy - Jacek Kosmala