UM Nidzica

cittaslowpolska.pl

Imieniny

Dziś jest: piątek, 9.12.2022
Imieniny: Wiesława, Leokadii

Pogoda

Kalendarium

Kalendarz Burmistrza Nidzicy
«Poprzednipaździernik 2022Następny»
PON WT ŚRO CZW PT SOB ND
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Brak wydarzeń w wybranym okresie

Banery

  • NOK
  • ZOOiS
  • Biblioteka
  • Baner
  • hala
  • Baner
  • Baner
  • Nida
  • wioska
  • lgd

Mamy już milion odwiedzin naszej strony!

Potrzebowaliśmy niespełna dwóch lat, by naszą stronę www.nidzica.pl odwiedzono ponad milion razy. Wynik cieszy tym bardziej, że jest to portal samorządowy. Jednak cały czas pracujemy, by był jak najbardziej przystępny dla mieszkańców naszej pięknej gminy. I nie tylko!

 

Milionowy gość odwiedził naszą stronę 9 grudnia. W tym roku z informacji na www.nidzica.pl skorzystano już blisko 720 tysięcy razy. To ponad dwukrotnie więcej niż jeszcze rok temu, czyli w roku jej aktywowania.

Nasz pomysł na stronę był prosty- połączyć typową stronę samorządową ze stroną typowo informacyjną, czyli jednym słowem, żeby była nie tylko atrakcyjna wizualnie, ale również bardziej przystępna dla mieszkańców. Nasze działania zostały bardzo szybko zauważone i docenione. W 2014 roku portal www.nidzica.pl znalazł się w trzydziestce najlepszych serwisów samorządowych w Polsce, w rankingu jaki na zlecenie magazynu „Wspólnota” przygotowała grupa ekspertów krakowskiego studia Edisonda. Projekt skierowany był do jednostek samorządu terytorialnego I i II stopnia, czyli do wszystkich miast wojewódzkich, miast na prawach powiatu i powiatów. Oznacza to, że autorzy zaprosili do badania blisko 400 urzędów.

Podczas badania każdy z serwisów poddany został audytowi użyteczności. W jego trakcie eksperci oceniali, czy poszczególne elementy strony zgodne są z przyjętymi wyznacznikami. Badacze zwracali uwagę na najważniejsze elementy serwisu, takie jak strona główna, nawigacja, prezentacja treści w serwisie oraz dostępność. Nie bez znaczenia było też to, w jakim stopniu serwis ułatwia użytkownikom dotarcie do najważniejszych treści. Audyt użyteczności pozwolił przeprowadzić selekcję najlepszych, najbardziej funkcjonalnych stron. Na jego podstawie badacze wyłonili 50 najlepszych serwisów. W tym etapie z oceną ogólną ponad 87 procent strona www.nidzica.pl została sklasyfikowana na 15 miejscu, wyprzedzając między innymi strony: Białegostoku, Gdyni, Łodzi, Olsztyna, Radomia, Kielc czy Płocka. W kolejnym etapie 50 najlepszych stron poddanych zostało przejściu poznawczemu – kolejnej metodzie pozwalającej na dokładniejszą analizę serwisów ze względu na ich użyteczność. Eksperci wcielili się w rolę użytkownika i symulowali wizytę na stronie, próbując zrealizować określone w scenariuszu zadanie. Badacze wcielili się w rolę przedsiębiorcy, rodzica, interesanta i mieszkańca miasta, za każdym razem szukając konkretnych informacji, dotyczących między innymi oferty inwestycyjnej, terminów zapisów do przedszkola lub aktualnych wydarzeń kulturalnych. W tym etapie nidzicki serwis został oceniony nieco niżej ze względu na to, że badanie było prowadzone pod koniec lutego, czyli zaledwie kilka dni po uruchomieniu naszej strony, w związku z czym była ona jeszcze w trakcie budowy i nie była w pełni aktywna. Mimo to strona www.nidzica.pl została ostatecznie sklasyfikowana na 29 miejscu wśród 400 stron samorządowych w całej Polsce. W pierwszej trzydziestce znalazł się jeszcze tylko jeden portal z Warmii i Mazur www.olsztyn.eu.

 

Powrót

Stopka strony

baner toplayer
qqq