UM Nidzica

cittaslowpolska.pl

Imieniny

Dziś jest: wtorek, 22.06.2021
Imieniny: Jana, Pauliny

Pogoda

Kalendarium

Kalendarz Burmistrza Nidzicy
«Poprzedniczerwiec 2020Następny»
PON WT ŚRO CZW PT SOB ND
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Brak wydarzeń w wybranym okresie

Banery

  • NOK
  • ZOOiS
  • Biblioteka
  • Baner
  • hala
  • Baner
  • Baner
  • Nida
  • wioska
  • lgd

W Nidzicy odbędą się Zimowe Mistrzostwa Polski Strongman!

Mamy zimę, więc trzeba wziąć się z nią za bary. I to dosłownie. Gmina Nidzica i Nidzicki Ośrodek Kultury zapraszają na wyjątkową imprezę - Zimowe Mistrzostwa Polski Strongman. Czołówka polskich siłaczy już 7 lutego zmierzy się na nidzickim rynku z olbrzymimi ciężarami. Warto być, bo będą to jedyne na świecie zawody rozgrywane na świeżym powietrzu w tym roku.

 

Tym razem areną zmagań zawodników będzie nidzicki rynek, który tego dnia będzie całkowicie wyłączony z ruchu. Na niej publiczność będzie mogła podziwiać 14 czołowych zawodników w Polsce, którzy będą rywalizować w parach. Zobaczymy reprezentantów: Małopolski, Śląska, Dolnego Śląska, Pomorza, Wielkopolski, Kaszub oraz Warmii i Mazur.

Najsilniejsi ludzie w Polsce zmierzą się w kilku morderczych konkurencjach. Jednymi z najciekawszych będą m.in.: przeciąganie tira, podnoszenia Hammera czy wyciskanie szkockiej belki. O randze naszej imprezy świadczy fakt, że w akcji zobaczymy między innymi aktualnego Mistrza Świata Strongman Amatorów- Mateusza Kieliszewskiego, zwycięzcę prestiżowych zawodów Arnold Classic w USA, organizowanych przez Arnolda Schwarzeneggera, który będzie reprezentował barwy Dolnego Śląska. Nie zabraknie też uznanych na polskich i światowych arenach reprezentantów Polski. Wśród zaproszonych zawodników min. znani z TVN-owskich „Siłaczy”: Sławomir Toczek, Grzegorz Peksa, Ireneusz Kuraś, Sławomir Orzeł, Artur Walczak, Krzysztof Schabowski , Krzysztof Kacnerski, Bartłomiej Grubba ,Sławomir Rawiński, Michał Kopacki, Mariusz Dorawa. Co warte podkreślenia honoru naszego województwa bronić w tych zawodach będą mieszkańcy Nidzicy: Piotr Czapiewski i Marek Zalewski- zwycięzcy Pucharu Polski par Szkotowo 2014 i Finału Pucharu Polski par Gniezno 2014. Sędzią głównym zawodów będzie Jarosław Dymek, a prowadzącym znany raper Tomasz „Agressiv” Perek. W przerwach między konkurencjami wystąpią tancerze ognia z grupy SIGNUM. Będą to jedyne na świecie zawody rozgrywane na świeżym powietrzu w 2015roku. Już niebawem więcej informacji.


 

Powrót

Stopka strony

baner toplayer
sdsfz