UM Nidzica

cittaslowpolska.pl

Imieniny

Dziś jest: niedziela, 28.11.2021
Imieniny: Lesława, Grzegorza

Pogoda

Kalendarium

Kalendarz Burmistrza Nidzicy
«Poprzedniwrzesień 2021Następny»
PON WT ŚRO CZW PT SOB ND
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Brak wydarzeń w wybranym okresie

Banery

  • NOK
  • ZOOiS
  • Biblioteka
  • Baner
  • hala
  • Baner
  • Baner
  • Nida
  • wioska
  • lgd

UWAGA!!!! Strona nidzickiego urzędu wśród najlepszych portali w Polsce

Portal gminny www.nidzica.pl znalazł się w trzydziestce najlepszych serwisów samorządowych w Polsce. Tak wynika z rankingu jaki na zlecenie magazynu Wspólnota przygotowała grupa ekspertów krakowskiego studia Edisonda. Projekt skierowany był do jednostek samorządu terytorialnego I i II stopnia, czyli do wszystkich miast wojewódzkich, miast na prawach powiatu i powiatów. Oznacza to, że autorzy zaprosili do badania blisko 400 urzędów.


  


 

Podczas badania każdy z serwisów poddany został audytowi użyteczności. W jego trakcie eksperci oceniali, czy poszczególne elementy strony zgodne są z przyjętymi wyznacznikami. Badacze zwracali uwagę na najważniejsze elementy serwisu, takie jak strona główna, nawigacja, prezentacja treści w serwisie oraz dostępność. Nie bez znaczenia było też to, w jakim stopniu serwis ułatwia użytkownikom dotarcie do najważniejszych treści. Audyt użyteczności pozwolił przeprowadzić selekcję najlepszych, najbardziej funkcjonalnych stron. Na jego podstawie badacze wyłonili 50 najlepszych serwisów. W tym etapie z oceną ogólną ponad 87 procent strona www.nidzica.pl została sklasyfikowana na 15 miejscu, wyprzedzając między innymi strony: Białegostoku, Gdyni, Łodzi, Olsztyna, Radomia, Kielc czy Płocka. W kolejnym etapie 50 najlepszych stron poddanych zostało przejściu poznawczemu – kolejnej metodzie pozwalającej na dokładniejszą analizę serwisów ze względu na ich użyteczność. Eksperci wcielili się w rolę użytkownika i symulowali wizytę na stronie, próbując zrealizować określone w scenariuszu zadanie. Badacze wcielili się w rolę przedsiębiorcy, rodzica, interesanta i mieszkańca miasta, za każdym razem szukając konkretnych informacji, dotyczących między innymi oferty inwestycyjnej, terminów zapisów do przedszkola lub aktualnych wydarzeń kulturalnych.

W tym etapie nidzicki serwis został oceniony nieco niżej ze względu na to, że badanie było prowadzone pod koniec lutego, czyli zaledwie kilka dni po uruchomieniu naszej strony, w związku z czym była ona jeszcze w trakcie budowy i nie była w pełni aktywna. Mimo to strona www.nidzica.pl została sklasyfikowana na 29 miejscu wśród 400 stron samorządowych w całej Polsce. W pierwszej trzydziestce znalazł się jeszcze tylko jeden portal z Warmii i Mazur www.olsztyn.eu.


Więcej o rankingu znajdziesz TUTAJ, na stronie magazynu Wspólnota 

Powrót

Stopka strony

baner toplayer
adsdasdaasdasdasd