UM Nidzica

cittaslowpolska.pl

Imieniny

Dziś jest: niedziela, 24.10.2021
Imieniny: Antoniego, Marcina

Pogoda

Kalendarium

Kalendarz Burmistrza Nidzicy
«Poprzednipaździernik 2021Następny»
PON WT ŚRO CZW PT SOB ND
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Brak wydarzeń w wybranym okresie

Banery

 • NOK
 • ZOOiS
 • Biblioteka
 • Baner
 • hala
 • Baner
 • Baner
 • Nida
 • wioska
 • lgd

Uwiecznią źródła Łyny na fotografiach, a potem pokażą je światu...

12 kwietnia w sobotę o 16:00 w miejscu, gdzie swój początek ma rzeka Łyna, odbędzie się plener fotograficzny. Pomysłodawcami są członkowie Łyńskiego Centrum Rozwoju "AŁNA" oraz Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszanie Fotograficzne "BLUR" .

 

 

 

Do Łyny przyjedzie ponad 20 pasjonatów fotografii, członków i sympatyków Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Fotograficznego BLUR. Dzięki zaproszeniu Łyńskiego Centrum Rozwoju „AŁNA” spróbują zarazić swoją fotograficzną pasją miłośników przyrody rzeki Łyny.- Plener został zorganizowany specjalnie w takim czasie, aby pokazać jakie piękne są źródła Łyny wiosną. Po plenerze wybierzemy 10-12 najlepszych fotografii i z nich zostanie przygotowana wystawa - wyjaśnia Dariusz Grzebała, prezes łyńskiego stowarzyszenia. - Gdy odezwali się do nas członkowie Centrum Rozwoju "AŁNA" bez wahania zgodziliśmy się. Już wcześniej mieliśmy plan, żeby przyjechać do Łyny, ale widocznie los chciał, że spotkamy się tam 12 kwietnia - informuje Piotr Wyrzykowski z BLUR'a - jeden z inicjatorów pleneru.

Owoc pracy fotografów będzie można zobaczyć najpierw w nidzickiej bibliotece, która mieści się w murach zamku. Najprawdopodobniej w czerwcu wystawa odwiedzi Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Olsztynie. -Naszym celem jest, aby wystawa odwiedziła jak najwięcej miejsc. Chcemy wypromować źródła Łyny jako miejsce do aktywnego spędzania czasu dla całych rodzin. Poza tym chcemy, aby każdy zobaczył, gdzie swój bieg zaczyna największa rzeka na Warmii i Mazurach - dodaje Dariusz Grzebała.

Jak zdradzają członkowie stowarzyszeń, wszystko tak naprawdę zorganizowane zostało w 2 godziny. Nie było również kłopotu ze znalezieniem sponsora, który wziąłby na siebie ciężar finansowy, wydrukował zdjęcia, a to niemały koszt. Sponsorem został Patryk Kozłowski, mieszkaniec Nidzicy, radny sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego. Marzeniem członków obu stowarzyszeń jest, aby po roku czy dwóch latach - jak już wystawa odwiedzi jak najwięcej miejsc - fotografie zostały zlicytowane, a środki pozyskane z ich sprzedaży przeznaczone na szczytny cel.

W plenerze może uczestniczyć każdy fan fotografii. Członkowie Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Fotograficznego "Blur" chętnie udzielą wskazówek i będą służyli pomocą.

Plener odbędzie się w sobotę, 12 kwietnia o godzinie 16:00. Wszyscy chętni spotkają się na parkingu w Łynie przed kościołem. O 19:00 organizatorzy przewidują ognisko. Oczywiście wstęp na plener jest bezpłatny. Organizatorzy proszą tylko o potwierdzenie obecności pod adresem mailowym wyrzykus@gmail.com - z dopiskiem - "Plener u źródeł Łyny" lub telefonicznie.

 

Więcej informacji:

Piotr Wyrzykowski - 694-989-835

Bartosz Wolszczak - 798-130-781

 • autor: Bartosz Wolszczak

Powrót

Stopka strony

baner toplayer
adsdasdaasdasdasd