UM Nidzica

cittaslowpolska.pl

Imieniny

Dziś jest: sobota, 25.06.2022
Imieniny: Doroty, Łucji

Pogoda

Kalendarium

Kalendarz Burmistrza Nidzicy
«Poprzednilipiec 2022Następny»
PON WT ŚRO CZW PT SOB ND
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Brak wydarzeń w wybranym okresie

Banery

  • NOK
  • ZOOiS
  • Biblioteka
  • Baner
  • hala
  • Baner
  • Baner
  • Nida
  • wioska
  • lgd

Finał XLIII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W dniach 1-2 czerwca 2022r. odbył się Finał XLIII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, którego gospodarzem była Szkoła Podstawowa nr 3 w Nidzicy.

 

 

 

Na placu Wolności wydarzenie oficjalnie otworzyli Starosta Nidzicki Marcin Paliński oraz Jacek Kosmala - Burmistrz Nidzicy, który powitał wszystkich zaproszonych gości, organizatorów, egzaminatorów oraz przede wszystkim uczestników turnieju. W dalszej kolejności życzył wszystkim uczestnikom powodzenia oraz jak najlepszych wyników we wszystkich konkurencjach.

Do turnieju przystąpiło 16 drużyn, które musiały zaprezentować swoją wiedzę z zakresu przepisów ruchu drogowego, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a także wykazać się umiejętnościami podczas jazdy sprawnościowej rowerem po torze przeszkód i jazdy w symulowanych warunkach ruchu drogowego po miasteczku rowerowym.

Następnie, po podliczeniu wszystkich punktów z każdej kategorii, rozpoczęto uroczyste podsumowanie turnieju w Sali Rycerskiej nidzickiego zamku i wręczenie nagród dla najlepszych drużyn i zawodników. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, puchary oraz nagrody rzeczowe.

Pierwsze miejsce w kategorii drużynowej zajęła Publiczna Szkoła Podstawowa w Czarnej. Na drugim miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 1 im. T. Kościuszki w Koluszkach oraz na trzecim miejscu Zespół Szkolno – Przedszkolny w Stroniu. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Nidzicy zajęli miejsce 9.

Natomiast w kategorii indywidualnej pierwsze miejsce zajął Michał Wiśniewski uczeń Szkoły Podstawowej im. Zesłańców Sybiru w Olszynach, tuż za nim na drugim miejscu Olga Jensz uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej w Czarnej a na trzecim miejscu Karolina Woźnica uczennica Szkoły Podstawowej w Korczowie.

Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom udziału w Finale Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym oraz dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do jego zorganizowania na terenie naszej gminy.

Powrót

Stopka strony

baner toplayer
adsdasdaasdasdasd