UM Nidzica

cittaslowpolska.pl

Imieniny

Dziś jest: niedziela, 10.12.2023
Imieniny: Danieli, Julii

Pogoda

Kalendarium

Kalendarz Burmistrza Nidzicy
«Poprzednipaździernik 2022Następny»
PON WT ŚRO CZW PT SOB ND
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Brak wydarzeń w wybranym okresie

Banery

 • NOK
 • ZOOiS
 • Biblioteka
 • Baner
 • hala
 • Baner
 • Baner
 • Nida
 • wioska
 • lgd
 • -

Warsztaty w ramach projektu „Ruch polski na Warmii i Mazurach w okresie międzywojennym”

W imieniu Stowarzyszenia gmin „Polskie zamki gotyckie” zapraszamy nauczycieli, pracowników kultury, przedstawicieli organizacji pozarządowych na warsztaty w ramach projektu „Ruch polski na Warmii i Mazurach w okresie międzywojennym”.

 

Warsztaty odbędą się 20 listopada br. (piątek) w siedzibie Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli, ul. Głowackiego 17, 10-447 Olsztyn według następującego harmonogramu:

15.00-15.15 – przywitanie i zapoznanie z tematyką zajęć

15.15-16.45 – Plebiscyt na Warmii, Mazurach i Powiślu w świetle dostępnych źródeł historycznych, dr Justyna Liguz, wykład/prezentacja/dyskusja

16.45-17.00 – przerwa kawowa

17.00 -18.30 – prezentacja przygotowanych wstępnych scenariuszy lekcji regionalnych oraz ćwiczeń do 6 rozdziałów podręcznika pn. „Dziedzictwo ziem pruskich”, omówienie scenariusza lekcji oraz ćwiczeń do zajęć edukacyjnych pn. „Plebiscyt na Warmii, Mazurach i Powiślu” oraz pn. „Szkoły polskie na Warmii i Mazurach", warsztaty/dyskusja, dr Iwona Jóźwiak

18.30-18.45– wręczenie certyfikatów

Wykład poświęcony będzie aktualnie dostępnym źródłom historycznym w muzeach i archiwach na Pomorzu oraz Warmii i Mazurach dotyczącym tematyki Plebiscytów. Wykład będzie miał na celu wskazać miejsca i materiały do przygotowania zajęć edukacyjnych przez uczestników warsztatów. Warsztaty będą inspiracją do praktycznego wykorzystania treści podręcznika pn. „Plebiscyt na Warmii, Mazurach i Powiślu” oraz pn. „Szkoły polskie na Warmii i Mazurach", podczas zajęć edukacyjnych na temat Plebiscytów. Podczas warsztatów zostaną zaprezentowane dwa ćwiczenia oraz jeden scenariusz lekcji do tej tematyki. Zostaną także pokazane wstępne scenariusze lekcji oraz ćwiczeń do pozostałych rozdziałów podręcznika. Przedstawione materiały zostaną omówione przez uczestników spotkań, uwagi i propozycje zostaną wdrożone przez dr Iwonę Jóźwiak przy przygotowaniu ostatecznej treści propozycji lekcji i ćwiczeń w zeszycie ćwiczeń do powyższego podręcznika. Także zainteresowani uczestnicy w terminie 7 dniu od zakończenia spotkania, przekażą drogą elektroniczną do prowadzącej warsztaty swoje pomysły i inspiracje dotyczące zeszytu ćwiczeń do podręcznika.
Rejestracja na warsztaty odbywa się za pośrednictwem platformy W-MODN po zarejestrowaniu się na stronie https://wmodn.olsztyn.pl/olsztyn/on_start.php należy przejść do części zapisy na szkolenia AH-048 Ruch polski na Warmii i Mazurach w okresie międzywojennym prowadzonym przez Iwonę Jóźwiak.

Powrót

Stopka strony

baner toplayer
hjk