UM Nidzica

cittaslowpolska.pl

Imieniny

Dziś jest: czwartek, 28.03.2024
Imieniny: Anieli, Jana

Pogoda

Kalendarium

Kalendarz Burmistrza Nidzicy
«Poprzednilipiec 2021Następny»
PON WT ŚRO CZW PT SOB ND
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Brak wydarzeń w wybranym okresie

Banery

  • NOK
  • ZOOiS
  • Biblioteka
  • Baner
  • hala
  • Baner
  • Baner
  • Nida
  • wioska
  • lgd

Darmowa Szkoła Rodzenia w Miejskim Szpitalu Zespolonym w Olsztynie

Darmowa Szkoła Rodzenia, bezpłatne i bez skierowania badania USG kobiet w ciąży i noworodka, ECHO serca dzieci do 12 miesiąca życia, specjalistyczne badania laboratoryjne, porady laktacyjne – to dodatkowe świadczenia, które od marca 2015 r. oferuje Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie.

W placówce uruchomiono projekt "Poprawa opieki perinatalnej gwarancją zdrowia społeczności subregionu olsztyńskiego", który korzysta z dofinansowania w kwocie 6.717.920 PLN pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG i funduszy norweskich. Wkład własny, pochodzący ze środków budżetu miasta Olsztyna wynosi 1.679.480 PLN. Łączna kwota projektu to 8. 397.400 PLN.

Celem realizacji projektu jest podniesienie jakości, dostępności oraz efektywności świadczonych usług medycznych oraz wzrost bezpieczeństwa i ochrona zdrowia matki i dziecka w czasie, przed i po jego urodzeniu w Miejskim Szpitalu Zespolonym w Olsztynie.

Określone powyżej cele osiągnięte zostaną poprzez realizację celów cząstkowych:

Realizacja badań profilaktyki zdrowotnej – wzrost bezpieczeństwa matki i dziecka

Modernizacja oddziałów

Zakup specjalistycznego sprzętu medycznego;

Promocja zdrowia:

promowanie zdrowego trybu życia młodych kobiet / matek,

szerzenie wiedzy na temat bezpiecznej ciąży,

5 marca 2015 r. w Miejskim Szpitalu Zespolonym w Olsztynie odbyło się pierwsze spotkanie informacyjno - promocyjne projektu, w którym udział wzięli przedstawiciele 10 redakcji mediów oraz naszej placówki:  dyrektor dr Joanna Szymankiewicz – Czużdaniuk, z-ca dyrektora ds. administracyjno - eksploatacyjnych Jacek Zachariasz, ordynator Oddziału Noworodków i Wcześniaków dr Grażyna Siwiec-Saternus, ordynator Oddziału Klinicznego Ginekologiczno - Położniczego dr Bogdan Krasucki,  dr Grażyna Siwiec-Saternus, koordynator medyczny projektu położna Joanna Szkutnik, położna prowadząca Szkołę Rodzenia Wiesława Werner – Zienkiewicz, położna oddziałowa Oddziału Noworodków i Wcześniaków - Małgorzata Reinert, położna oddziałowa Oddziału Klinicznego Ginekologiczno - Położniczego Danuta Piskorz, koordynator Działu Marketingu Marek Ciesielski oraz rzecznik prasowy Daria Rodziewicz.

"Dzięki projektowi ponad 2000 kobiet w ciąży oraz 3800 dzieci będzie miało możliwość skorzystania ze specjalistycznych badań, które powodują ochronę i wzrost bezpieczeństwa przyszłej mamy i dziecka. Dodatkowo wykonamy pacjentkom prawie 81 000 badań laboratoryjnych "- powiedziała dyrektor Joanna Szymankiewicz – Czużdaniuk.

Z projektu mogą skorzystać mieszkańcy z subregionu olsztyńskiego czyli Olsztyna oraz powiatów: olsztyńskiego, lidzbarskiego, bartoszyckiego, kętrzyńskiego, mrągowskiego, szczycieńskiego oraz nidzickiego. "Pragnę zaznaczyć, że to jeden z największych projektów realizujących badania profilaktyczne dla przyszłych mam i dzieci do 12 m-ca życia, promujących ich zdrowy tryb życia w naszym regionie" - mówiła dyrektor Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie.

Warunkiem skorzystania z bezpłatnych badań/porad jest wypełnienie ankiety rejestracyjnej i telefoniczna rejestracja w celu umówienia terminu badania /porady. Ankiety można pobrać ze strony internetowej (są dostępne w zakładach poszczególnych badań)   lub otrzymać w miejscu realizacji badań/porad. Nie wymagamy żadnych skierowań!


 

Projekt "Poprawa opieki perinatalnej gwarancją zdrowia społeczności subregionu olsztyńskiego" korzysta z dofinansowania w kwocie 6.717.920 PLN pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG i funduszy norweskich. Celem projektu jest podniesienie jakości, dostępności oraz efektywności świadczonych usług medycznych oraz wzrost bezpieczeństwa i ochrona zdrowia matki i dziecka w czasie, przed i po jego urodzeniu w Miejskim Szpitalu Zespolonym w Olsztynie w roku 2016.

Poprzez fundusze EOG i fundusze norweskie, Islandia, Liechtenstein i Norwegia przyczyniają się do zmniejszania nierówności społecznych i ekonomicznych oraz wzmacniania relacji dwustronnych z państwami beneficjentami w Europie. Trzy państwa ściśle współpracują z UE na podstawie Porozumienia o Europejskim Obszarze Gospodarczym (Porozumienie EOG). W okresie 2009–2014 wartość funduszy EOG i funduszy norweskich wynosi 1,79 miliarda euro. Norwegia zapewnia około 97% łącznego finansowania. Fundusze są dostępne dla organizacji pozarządowych, instytucji badawczych i szkół wyższych, sektora publicznego i sektora prywatnego w 12 nowo przyjętych państwach członkowskich UE oraz Grecji, Portugalii i Hiszpanii. W ich ramach ma miejsce szeroka współpraca z podmiotami z państw darczyńców, a przedsięwzięcia mogą być wdrażane do 2016 r. Najważniejsze obszary wsparcia obejmują ochronę środowiska i zmiany klimatyczne, badania i stypendia, społeczeństwo obywatelskie, ochronę zdrowia i wsparcie dla dzieci, równość płci, sprawiedliwość i dziedzictwo kulturowe. 

 

Szczegóły na stronie: www.szpital.olsztyn.pl oraz w załączniku.

Powrót

Stopka strony

baner toplayer
Informacja dot. godzin działania KASY