UM Nidzica

cittaslowpolska.pl

Imieniny

Dziś jest: piątek, 3.12.2021
Imieniny: Franciszka, Ksawerego

Pogoda

Kalendarium

Kalendarz Burmistrza Nidzicy
«Poprzedniwrzesień 2021Następny»
PON WT ŚRO CZW PT SOB ND
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Brak wydarzeń w wybranym okresie

Banery

  • NOK
  • ZOOiS
  • Biblioteka
  • Baner
  • hala
  • Baner
  • Baner
  • Nida
  • wioska
  • lgd

Zapraszamy na Dni Nidzicy

Wielkimi krokami zbliża się największa i najbardziej wyczekiwana impreza w naszym mieście! Sprawdź, jakie atrakcje czekają na mieszkańców naszego powiatu podczas tegorocznych Dni Nidzicy. Będzie się działo!

 

 

 


Dni Nidzicy rozpoczną się w piątek 5 lipca. O 17:30 zapraszamy nad jeziorko miejskie na "wieczór w blasku gwiazd". O 17:30 na scenie wystąpi Oscar Jensen polsko-kanadyjski piosenkarz i autor tekstów pop-rockowych, który zdobył dużą popularność dzięki wygranym odcinku w Śpiewajmy Razem-All Together Now.

Tuż po nim wystąpi Dawid Kwiatkowski – polski piosenkarz i autor tekstów. Laureat Europejskiej Nagrody Muzycznej MTV dla najlepszego polskiego i europejskiego wykonawcy. Gwiazdą wieczoru będzie Dżem- polski zespół grający muzykę z pogranicza rocka i bluesa. Dżem zaliczany jest najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki rockowo-bluesowej! A o 23:00 zapraszamy na zamek na Galę Profesjonalnych Walk Rycerskich Polska vs Europa!


5 i 6 lipca
XX Turniej Rycerski

Tradycyjnie podczas Dni Nidzicy nie może zabraknąć turnieju rycerskiego. Tym razem będzie to jubileuszowy XX Turniej Rycerski na Zamku w Nidzicy.

— Przygotujcie się na niesamowite emocje i moc atrakcji związanych z okrągłą rocznicą. Oprócz klasycznych pojedynków zaplanowaliśmy galę Profesjonalnych Walk Rycerskich z udziałem zagranicznych gości - jest to swego rodzaju “MMA w zbroi” — mówi Jarosław Komoszyński- wiceprezes Bractwa Rycerskiego Komturii Nidzickiej. Zobaczymy również pokazy tańców średniowiecznych oraz pokazy sokolnicze.

— Nie zabraknie stanowisk interaktywnych, na których specjaliści zaprezentują zainteresowanym zagadnienia związane z garncarstwem i czerpaniem papieru. Zaprosiliśmy również wielu rzemieślników, którzy wykonują elementy współczesnego uzbrojenia. A to wszystko przy dźwiękach muzyki z epoki granej na żywo! — zapowiada Jarosław Komoszyński. Po raz pierwszy w ramach turnieju zorganizowane zostaną klubowe mistrzostwa 5-osobowych drużyn rycerskich o zasięgu międzynarodowym na licencji federacji HMB.

— Spodziewamy się zespołów z Anglii, Czech, Rosji i Ukrainy. Zapewniam, że wszystkie starcia będą żywiołowe i widowiskowe. Nikt nie będzie się oszczędzać w walce o punkty. Wielokrotnie usłyszymy dźwięk wyginającej się blachy skropionej potem i łzami prawdziwych wojowników! Zachęcam do kibicowania drużynie LEGENDY PÓŁNOCY - zasilanej zawodnikami nidzickiego bractwa.

Sztab organizacyjny intensywnie pracuje nad kolejnymi elementami naszej średniowiecznej układanki - trzymajcie za nas kciuki! Impreza odbywa się w ramach Dni Nidzicy - do zobaczenia 5 i 6 lipca! — dodaje Jarosław Komoszyński.

7 lipca
Rodzinne Dni Nidzicy

Niedziela tradycyjnie będzie dniem dla rodziny. W tym roku organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. — Na najmłodszych będzie czekało dmuchane miasteczko oraz animacje: trampolina, malowanie twarzy, mega bańki, skręcanie balonów czy kącik plastyczny. Rozpoczynamy o godzinie 14:00 nad jeziorkiem miejskim — mówi Paweł Koziński- kierownik wydziału Pozyskiwania Środków Pomocowych Rozwoju i Komunikacji Społecznej.

To jeszcze nie wszystko! - "Figlaki poznają świat" (Marta Krajewska, Kasia Błędowska) Zuzia i Jaś zapraszają do wspólnej podroży! Za każdym razem wyruszają w inne miejsce: od Safari w Afryce, po lot w kosmos. Poprzez dźwięki i słowa przedstawią niesamowity świat zwierząt, roślin i ludzi. We wspólnych podróżach towarzyszyć nam będzie śmiech, czasem dreszczyk emocji i ciekawostki ubrane w dobrą zabawę!

Na mieszkańców czekają również stoiska rzemieślnicze oraz poczęstunek. Organizatorzy planują także plener malarski dla najmłodszych oraz występ zespołu Shine. Wieczorem na scenie zobaczymy i usłyszymy znaną i lubianą Męską Paczkę. Zwieńczeniem Dni Nidzicy będzie profesjonalne kino plenerowe- "La La Land" film nagrodzony 6 Oskarami.


Piątek
17:30 - Oscar Jensen /jeziorko miejskie
- Dawid Kwiatkowski /jeziorko miejskie
- Dżem /jeziorko miejskie
23:00 - Gala Profesjonalnych Walk Rycerskich Polska vs Europa /zamek

Sobota
9:30 – Turniej łuczniczy /podzamcze
10:00 – Oficjalne otwarcie turnieju /zamek
10:15 – Pokaz tańców dawnych / zamek
10:30 – Turniej walk pieszych 1/1 miecz i tarcza /zamek
13:30 – Turniej walk pieszych 1/1 miecz długi /zamek
14:30 – Pokaz tańców dawnych /zamek
14:45 – Występ zespołu muzyki dawnej Fleurdelis /zamek
15:00 – 19:00 Buhurt League Challenger – międzynarodowe walki grupowe / podzamcze
15:30 – Bieg dam / zamek
16:00 - Turniej walk pieszych 1/1 miecz i puklerz /zamek
17:00 – Pokaz ptaków drapieżnych /zamek
21:30 – Inscenizacja zdobycia i spalenia grodu /wzgórze Króla Jagiełły

Niedziela
14:00 —Dmuchane miasteczko
— animacje dla dzieci - trampolina, malowanie twarzy, mega bańki, skręcanie balonów, kącik plastyczny
— "Figlaki poznają świat" (Marta Krajewska, Kasia Błędowska) Zuzia i Jaś zapraszają do wspólnej podroży! Za każdym razem wyruszają w inne miejsce: od Safari w Afryce, po lot w kosmos. Poprzez dźwięki i słowa przedstawią niesamowity świat zwierząt, roślin i ludzi. We wspólnych podróżach towarzyszyć nam będzie śmiech, czasem dreszczyk emocji i ciekawostki ubrane w dobrą zabawę!
— stoiska rzemieślnicze
— poczęstunek dla mieszkańców
— plener malarski dla najmłodszych
18:30 — występ zespołu "Shine"
ok. 20:30 —występ zespołu "Męska Paczka"
ok. 21:03 — Profesjonalne kino plenerowe - "La La Land" film nagrodzony 6 Oskarami.

 

info: NGN

Powrót

Stopka strony

baner toplayer
asdfgh