UM Nidzica

cittaslowpolska.pl

Imieniny

Dziś jest: sobota, 23.01.2021
Imieniny: Ildefonsa, Rajmunda

Pogoda

Kalendarium

Kalendarz Burmistrza Nidzicy
«Poprzednimarzec 2020Następny»
PON WT ŚRO CZW PT SOB ND
1
dzień: 2 dzień: 3 dzień: 4 dzień: 5 dzień: 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Brak wydarzeń w wybranym okresie

Banery

  • NOK
  • ZOOiS
  • Biblioteka
  • Baner
  • hala
  • Baner
  • Baner
  • Nida
  • wioska
  • lgd

Za nami XVIII kolejka ligi halowej- ZDJĘCIA i OBSZERNA RELACJA

Do zakończenia ligi halowej pozostało już tylko pięć kolejek. Tak więc pomału zbliżamy się do finału najbardziej elektryzującej imprezy sportowej tego sezonu. W XVIII kolejce spotkań nie było już co prawda takich niespodzianek jak przed tygodniem, niemniej walka o czołowe lokaty potrwa do ostatniego gwizdka sezonu.

 

 

 

Granie osiemnastej kolejce rozpoczęliśmy od meczu Stalmot&Wolmet – Cuba Napiwoda. Można było się spodziewać, że mimo odległości miejsc różniącej w tabeli nie będzie to łatwy mecz dla faworyta z Napiwody. Wynik 3-2 świadczy o tym, że forma Stalmotu utrzymuję się, mimo minimalnej porażki z dobrze radzącą sobie w tych rozgrywkach Cubą.

Tak jak wynik Cuba minimalnie lepsza w grze po dobrym spotkaniu.

 

Zaciętość, szybkość wydarzeń i dobre granie w meczu Zagrzewa i Kramu. Fajne zawody, dużo bramek i liczne sytuacje potwierdzają sprawiedliwy wynik 5-5. Każda z drużyn miała swoje szansę w tym meczu tworząc sporo okazji do zdobywania bramek.

 

Swoje loty obniżyła drużyna Polonii Jagarzewo. Kolejna porażka tego młodego zespołu. Pomimo jak zwykle zaangażowania i dobrych fragmentów w grze ich przeciwnicy, czyli Fc Po Nalewce godnie zaprezentowali się w tym spotkaniu również pozostawiając kawał serca i zdrowia na boisku. Zwycięstwo Nalewek 4 do 2 zasłużone. Otwarta gra obu drużyn spowodowała, że były to ciekawe i zacięte zawody z techniczną przewagą Fc.

 

Isoroc Polska i Wybrzeże Klatki Schodowej, jak na rangę spotkania i dotychczasowy poziom tej kolejki również stworzyły mecz warty uwagi. Sporo zależało od wyniku tego spotkania. Góra tabeli wrze, więc Isoroc chciał wygrać. Wybrzeże walczy o tę mocną dziesiątkę ligi i dlatego ten mecz w dobrym stylu i wykonaniu. Wynik 3-3 na dobrym sportowym zaciętym do końcowej syreny poziomie.

 

Alternatywa Old Boys, których remis Isorocu na pewno ucieszył skorzystała z szansy na powrót na podium. Po minimalnym zwycięstwie 3-2 nad Miami Old Boys awansowali w tabeli. Łatwo jednak nie było. Doświadczeni zawodnicy z Old Boys musieli się namęczyć i wyszarpać zwycięstwo. Dobry mecz zagrali zawodnicy Miami. Delikatny spadek formy w Old Boys powoduje, że ciężko było w kolejnym już meczu.

 

ZWO z Positivem do przerwy grali jak równi rywale. ZWO potrafiło w tej części spotkania robić przewagę i grę. Positive starał się, ale przy ofiarnej grze przeciwnika ciężko było dotrzeć do bramki. Losy meczu odwracają się jednak na korzyść drugiej drużyny ligi. Zawodnicy ZWO grając gołą piątką nie potrafili sprostać fizycznie napędzającej się z akcji na akcję drużynie Positivu Team. Końcowy wynik 9-2 dla Positiv-u

 

Z ulgą odetchną Kamet. W końcu zwycięstwo 8-2 z Tartakiem Leuro. Zapatrzeni w mecz zawodnicy Kametu z odpowiednim poziomem motywacji i koncentracji nie dawali szans zawodnikom Leuro na grę. W pełni kontrola Kametu nad wynikiem i meczem, dzięki ułożonym, dobrze wyprowadzanym akcjom oraz skutecznemu przerywaniu gry rywali.

 

Mecz Juniorów i Awy Mebel przyniósł odpowiedni poziom gry w halową piłkę. Pierwsza część pod dyktando i tempo dobrze operujących piłką Juniorów, którzy przechwytywali i ubiegali Awę w każdym elemencie gry. Pobudkę Awa robi w drugiej części. Nieszczęśliwe interwencje bramkarza Juniorów pomagają Awie wejść w mecz. Przewaga Juniorów stopniała nie wiadomo jak i dlaczego. Na koniec okazało się, że z wygranego meczu mogli cieszyć się zawodnicy Awy Mebel 5 do 4.

 

Alpi w meczu ze Zrywem walczyło o utrzymanie piątej lokaty i zmniejszenie strat do wyższych pozycji. Tylko początek meczu należał do Zrywu. Szybko z letargu budzą się zawodnicy Alpi domyślając się chyba, że nie warto dać się zapędzać walczakom z Szkotowa. Odpowiednie podejście, dobre tempo i mądrość grze Alpi szybko weryfikuje wynik na korzyść Alpi. W pełni zasłużenie wygrywają mecz 13-2 pokazując swój dobry potencjał.

 

Delikatne zaskoczenie w meczu Saturna i Jankesów. Saturn nie sprostał Jankesom, którzy pokazali, że do końca potrafią dowieźć prowadzenie, co było ciężkim zadaniem we wcześniejszych meczach. Saturn troszkę jakby zaskoczony tak dobrą grą przeciwnika nie wszedł na odpowiednie obroty, sprawę idealnie utrudnili Jankesi skoncentrowani i dobrze grający do końca meczu. Wynik 4-0 dla Jankesów

 

Zaskakuje Napiwoda Team. Jest to kolejny dobry, ba bardzo dobry mecz tej drużyny. Wygrana z Kucami to jest coś. Dobrą formę potwierdzili zwycięstwem 6-3. Są takie dni, że nie wychodzą kompletnie zawody i nic nie idzie. To trafiło Kuce i co tu dużo mówić. Zasłużone zwycięstwo Napiwody, która mocno pracowała na trzy punkty.

 

 

Do końca pozostaje pięć kolejek. Sporo ciekawego grania jeszcze przed nami. Co ważne wiele meczów będzie bardzo wpływowych na końcowy układ tabeli. Dużo się będzie działo. Już za tydzień 22 i 23 lutego XIX i XX seria gier.

 

 

 

Powrót

Stopka strony

baner toplayer
ghfh