UM Nidzica

cittaslowpolska.pl

Imieniny

Dziś jest: poniedziałek, 27.03.2023
Imieniny: Ernesta, Jana

Pogoda

Kalendarium

Kalendarz Burmistrza Nidzicy
«Poprzednimarzec 2023Następny»
PON WT ŚRO CZW PT SOB ND
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Brak wydarzeń w wybranym okresie

Banery

  • NOK
  • ZOOiS
  • Biblioteka
  • Baner
  • hala
  • Baner
  • Baner
  • Nida
  • wioska
  • lgd

Drogowcy apelują o nieparkowanie samochodów na wąskich ulicach!

Spadł śnieg a wraz z nim przyszły pierwsze problemu drogowców. I nie chodzi tylko o kierowców, którzy muszą dostosować się do nowych warunków, ale również o tych, którzy mają w obowiązku zadbać o odpowiednie odśnieżenie ulic.

 

 

Wraz z pierwszymi opadami na ulice Nidzicy i drogi w gminie wyjechały pługi i piaskarki. W tym roku Przedsiębiorstwo Usługowe Gospodarki Komunalnej odpowiada nie tylko za stan dróg gminnych ale również powiatowych na terenie miasta. - Ale trzeba pamiętać, że na terenie Nidzicy są różni zarządcy dróg. Nasza spółka miejska odpowiada w tym roku za drogi gminne oraz powiatowe na terenie miasta, natomiast za drogi wojewódzkie, czyli ulice: Działdowską, Traugutta, Sprzymierzonych, Mickiewicza, Wyborską i część Słowackiego odpowiada już kto inny, Zarząd Dróg Wojewódzkich – informuje Andrzej Jabłonka, prezes PUGK.

Spółka gminna dwoi się i troi by na czas odśnieżyć wszystkie trakty. - Robimy tak naprawdę więcej niż powinniśmy, ponieważ służby porządkowe powinny zacząć wypuszczać sprzęt w teren dopiero po ustaniu opadów. My nie czekamy, tylko wraz z pierwszymi opadami nasz sprzęt pojawia się na ulicach. - dodaje Andrzej Jabłonka.

I właśnie w tym momencie zaczynają się pierwsze schody. Bo jest część ulic w mieście, które powinny być już dawno odśnieżone, ale cały czas zalega na nich śnieg. Chodzi o mniejsze, gminne uliczki, takie jak chociażby Kozłowskiego czy Krucza. Wszystko przez parkujące na ulicach samochody mieszkańców. - To są zbyt wąskie ulice, by w momencie, gdy na poboczach stoją auta mógł tam wjechać ciężki sprzęt. W kilku przypadkach musieliśmy już wycofywać pługi – wyjaśnia prezes PUGK.

Na wspomnianych ulicach nie ma zakazu parkowania. Dlatego nie można zmusić mieszkańców, by w momencie silnych opadów parkowali samochody gdzie indziej. - Jednak apelujemy do mieszkańców, szczególnie tych mniejszych ulic w mieście, o to by w miarę możliwości parkowali swoje samochody na posesjach oraz by zwracali uwagę, czy na ich terenie nie pojawił się ciężki sprzęt. Jeżeli ulice będą udrożnione to zapewniam, że każda ulica w mieście będzie na czas odśnieżona – zapewnia Leszek Śpiewak, zastępca Burmistrza Nidzicy.

 

Powrót

Stopka strony

baner toplayer
fhdfhhfhff