UM Nidzica

cittaslowpolska.pl

Imieniny

Dziś jest: poniedziałek, 20.09.2021
Imieniny: Mieczysławy, Filipiny

Pogoda

Kalendarium

Kalendarz Burmistrza Nidzicy
«Poprzedniwrzesień 2021Następny»
PON WT ŚRO CZW PT SOB ND
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Brak wydarzeń w wybranym okresie

Banery

 • NOK
 • ZOOiS
 • Biblioteka
 • Baner
 • hala
 • Baner
 • Baner
 • Nida
 • wioska
 • lgd

I Sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej - ZOBACZ FILM I ZDJĘCIA

8 stycznia odbyła się I sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej, podczas której zostali wybrani przewodniczący, dwóch wiceprzewodniczących i sekretarz!

 

 

Pierwszą sesję Młodzieżowej Rady Miejskiej rozpoczął opiekun MRM i przewodniczący Rady Miejskiej Paweł Przybyłek. W sesji uczestniczył Jacek Kosmala burmistrz, Leszek Śpiewak zastępca burmistrza, radni Rady Miejskiej – Irena Halicka i Jacek Zieliński, Grzegorz Napiwodzki starosta powiatu, dyrektor Nidzickiego Ośrodka Kultury i wiceprzewodniczący Rady Powiatu – Paweł Bukowski, dyrektorzy szkół, przedstawiciele policji – Izabela Demska i Piotr Szczepkowski.

Po przegłosowaniu otrzymanego porządku obrad młodzież przystąpiła do złożenia ślubowania – pracowania dla dobra rady, działania zawsze zgodnie z prawem i godnego reprezentowania swoich wyborców, troszczenia się o ich potrzeby i nie szczędzenia sił dla wykonywania zadań rady. 20 młodych nidziczan stało się radnymi po wypowiedzeniu „Ślubuję”.

Zgodnie z kolejnym punktem obrad przystąpiono do wyboru Komisji Skrutacyjnej, gdzie Przewodniczącym Komisji był Aleksander Kuczyński, a członkami komisji były Aleksandra Szczepkowska i Wiktoria Sikorska. Następnie przystąpiono do zgłaszania propozycji przewodniczących – jeśli zaproponowana osoba wyraziła zgodę stawała się kandydatem. Do pełnienia funkcji Przewodniczącego Młodzieżowej Rady Miejskiej zgłosiło się czworo radnych: Aleksandra Kowalska, Wioletta Łubińska, Dariusz Piotrkowski, Wiktoria Wadecka. W tajnym głosowaniu, większością głosów wygrała Aleksandra Kowalska, która poprowadziła dalszą część obrad sesji.

Następnie zostało przeprowadzone głosowanie na Wiceprzewodniczących MRM, kandydatami byli – Wioletta Łubińska, Dariusz Piotrkowski, Rafał Siekierski, Zuzanna Sobiecka i Weronika Wiśniewska. Po dokładnym, zliczeniu głosów wiceprzewodniczącymi zostali Rafał Siekierski i Dariusz Piotrkowski. Ostatnie głosowanie dotyczyło objęcia funkcji sekretarza, gdzie startujący radni to: Wioletta Łubińska, Julia Maculewicz, Anastazja Niewiadomska. Sekretarzem została wybrana Wioletta Łubińska.

Po wyborze prezydium Młodzieżowej Rady Miejskiej głos zabrali goście. Jako pierwszy – Grzegorz Napiwodzki – starosta nidzicki, który w imieniu swoim, zarządu jak i rady powiatu gratulował radnym i przewodniczącej, zwracając uwagę, że tę funkcję w powiecie nidzickim głównie pełnią kobiety, zapewnił także o „wsłuchiwaniu się w głos młodzieży – jej oczekiwania, spostrzeżenia”.

W imieniu swoim i burmistrza Nidzicy głos zabrał także Leszek Śpiewak, który poza gratulacjami przedstawił radnym tematy współpracy na nadchodzący miesiąc. Należą do nich pomoc w organizacji Spotkania Noworocznego oraz konsultacje w sprawie kalendarza imprez dla gminy Nidzica na bieżący rok, w tym także Dni Nidzicy. Zastępca burmistrza życzył młodzieżowym radnym otwartych umysłów, trafnych decyzji i chęci do pracy.

Przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Nidzicy Piotr Szczepkowski, w imieniu komendanta, wyraził chęć współpracy, przeprowadzania wspólnych inicjatyw. Ostatnim mówcą był Paweł Bukowski, który poza gratulacjami przedstawił swoje oczekiwania względem młodzieży przy organizacji imprez oraz zapewnił o swojej pomocy zarówno jako dyrektor NOK jak i radny Rady Powiatu.

Młodzieżowa Rada Miejska została powołana żeby wspierać w działaniach samorząd miejski – mówił opiekun MRM Paweł Przybyłek – Liczymy, że zaangażowanie młodych radnych przyczyni się do podejmowania lepszych decyzji dotyczących całej gminy.

 • autor: Paulina Adamowicz/Głos Nidzicki

Powrót

Stopka strony

baner toplayer
dgfgffg