UM Nidzica

cittaslowpolska.pl

Imieniny

Dziś jest: wtorek, 1.12.2020
Imieniny: Edmunda, Blanki

Pogoda

Kalendarium

Kalendarz Burmistrza Nidzicy
«Poprzednigrudzień 2020Następny»
PON WT ŚRO CZW PT SOB ND
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Brak wydarzeń w wybranym okresie

Banery

 • NOK
 • ZOOiS
 • Biblioteka
 • Baner
 • hala
 • Baner
 • Baner
 • Nida
 • wioska
 • lgd

Wielkimi krokami zbliża się kolejny sezon Nidzickiej Halowej Ligi Piłki Nożnej

Już wkrótce ponownie emocje sięgną zenitu! Większość mieszkańców naszego miasta nie wyobraża sobie jesieni bez NHLPN! Już w najbliższą sobotę, 21 listopada, odbędzie się pierwsze spotkanie w ramach Nidzickiej Halowej Ligi Piłki Nożnej.

 

Już niebawem piłkarskie emocje ponownie poszybują do góry. Wszystko z sprawą nowego sezonu ligi. Jak mówi dyrektor Zespołu Obsługi Oświaty i Sportu Małgorzata Sawicka zorganizowanie ligi było wyjściem naprzeciw oczekiwaniom mieszkańcom Nidzicy. Pani dyrektor zwraca uwagę na ewolucję imprezy. W jej pierwszej edycji wzięły udział nieformalne grupy tworzone ze znajomych, członków rodzin, miała ona charakter rekreacyjny. Z czasem dołączyły do nich zespoły zgłoszone przez zakłady pracy, kluby i to zadecydowało o zmianie charakteru ligi. Zdecydowanie wzrósł poziom rozgrywek i zmienił się ich wymiar. Zawodnicy przygotowują się do gry przez dłuższy czas. Spotykają się częściej na treningach, a nawiązane znajomości często mają przełożenie na życie prywatne. Warto zwrócić uwagę na rozpiętość wiekową uczestników oraz fakt, że z naszej oferty korzystają zawodnicy z całego powiatu nidzickiego.

Liga to impreza otwarta, która przyciąga rekordową ilość kibiców. Mecze oglądają całe rodziny, przyjaciele. Każdy kibicuje „swoim”, ale wszyscy doceniają ładną grę i efektowne bramki. Zapewne też dzięki lidze publiczność nauczyła się kulturalnego, pełnego emocji dopingowania. Efekty tego mogliśmy obserwować podczas turnieju „Mega Siata”. Nidzicka publiczność pokazała wysoką klasę i zyskała uznanie zarówno zawodników jak i trenerów.

Mieszkańcy Nidzicy nie tylko kibicują , ale coraz więcej z nich wybiera aktywny styl życia, korzystając z bogatej oferty zajęć realizowanych na wszystkich gminnych obiektach sportowych. Ich różnorodność, stan techniczny oraz profesjonalna obsługa dowodzą, że w naszej gminie właściwie realizuje się zaspokajanie potrzeb mieszkańców w zakresie kultury fizycznej. Na efekty tej edukacji nie trzeba będzie czekać długo, zwłaszcza, gdy zdrowy styl życia promują takie gwiazdy jak goszczący w Nidzicy w lipcu Marcin Gortat.

Już w najbliższą sobotę, 21 listopada, odbędzie się pierwsze spotkanie w ramach Nidzickiej Halowej Ligi Piłki Nożnej. W tegorocznej edycji udział bierze 24 drużyn, które zostały podzielone na dwie ligi po 12 zespołów. W pierwszej lidze znajdują się drużyny zajmujące czołowe miejsca w ubiegłorocznej lidze. Z pewnością zagwarantują widzom nie lada przeżycia sportowe. Natomiast II liga składa się z drużyn, którym szczęście nie dopisało w zeszłym roku i z drużyn,które biorą pierwszy raz udział w tej imprezie. Drużyny pochodzą z powiatu nidzickiego, wyjątkiem jest jedna drużyna z Działdowa.

Serdecznie zapraszamy już w sobotę na godzinę 14:00 na halę widowiskowo-sportową!!!

 • autor: Paulina Adamowicz

Powrót

Stopka strony

baner toplayer
adsdasdaasdasdasd