UM Nidzica

cittaslowpolska.pl

Imieniny

Dziś jest: wtorek, 21.03.2023
Imieniny: Bernadety, Lubomira

Pogoda

Kalendarium

Kalendarz Burmistrza Nidzicy
«Poprzednimarzec 2023Następny»
PON WT ŚRO CZW PT SOB ND
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Brak wydarzeń w wybranym okresie

Banery

 • NOK
 • ZOOiS
 • Biblioteka
 • Baner
 • hala
 • Baner
 • Baner
 • Nida
 • wioska
 • lgd

Mega siata w Nidzicy

Turniej piłki siatkowej z udziałem czterech drużyn z PlusLigi, jednej z najlepszych lig siatkarskich świata. Nidzica, która już kilkukrotnie od momentu powstania hali widowiskowo-sportowej przyjmowała sportowców oraz kluby z najwyżej sportowej półki z siatkarską elitą polskiej siatkówki włącznie, kontynuuje organizowanie współzawodnictwa sportowego i imprez z udziałem siatkarskich drużyn występujących w PlusLidze.

 

 

Siatkówka w Polsce to prawdziwe dzieło sztuki, które w ostatnich latach jest dobrem narodowym polskiego sportu. O sukcesach sportowych, organizacyjnych Polskiej Siatkówki wie i mówi cały świat. Nasza reprezentacja, rozgrywki ligowe, kibice powinny być wzorcami, bo jak nie wzorować się na organizacji światowego poziomu.

Atrakcyjność, widowiskowość i popularność siatkówki sprawia, że od kilku lat dzięki współpracy Gminy Nidzica reprezentowanej przez Zespół Obsługi Oświaty i Sportu i bogatego w piękną historię klubu AZS Olsztyn w Nidzicy organizowano na arenie Hali Widowiskowo-Sportowej w Nidzicy, w latach ubiegłych mecze rangi Pucharu Polski, w których reprezentant województwa warmińsko-mazurskiego rozgrywał swoje mecze w roli gospodarza z AZS Politechniką Warszawską i Asseco Resovią Rzeszów w 2011 roku oraz Delectą Bydgoszcz w 2013 roku. Oprócz meczów o rangę Pucharu Polski w Nidzicy organizowano mecze i turnieje towarzyskie służące lokalnej publiczności w postaci widowiska imprezy sportowej. W latach ubiegłych podczas turniejów mieliśmy okazję zobaczyć takie marki klubów jak: Politechnika Warszawska, Transfer Bydgoszcz, Lotos Trefl Gdańsk, Cerrad Czarni Radom, Effector Kielce, Berlin Recycling Volley.

W tegorocznym turnieju oczywiście oprócz Indykpolu AZS Olsztyn wystąpią również trzy kluby z PlusLigi: Cerrad Czarni Radom, AZS Politechnika Warszawska oraz Effector Kielce. Turniej, który zostanie rozegrany w Nidzicy w piątek 23 października i sobotę 24 października 2015 roku, to ostatnia prosta do rozgrywek Plus Ligi dla drużyn, które w tym roku zaprezentują się przed nidzicką publicznością. Sezon siatkarski rusza z pełną parą z początkiem listopada, więc drużyny, które wystąpią w Nidzicy przyjadą w swoich optymalnych składach, co zawsze w okresie przygotowawczym jest bardzo ciężką sprawą z racji sezonu reprezentacyjnego. Dla kibiców i poziomu cieszy fakt, że w każdej z uczestniczących drużyn zobaczymy wielu zawodników występujących w reprezentacjach swoich Państw. Podczas turnieju zobaczymy kompletne kadry klubowe z czołowymi zawodnikami.

Jak co roku na siatkarskim rynku transferowym było bardzo ciekawie. Zbrojenia na nowy sezon trwały od zakończenia poprzedniego sezonu i są zawsze bardzo ważna cześć siatkarskich rozgrywek. W każdym z czterech klubów doszło do zmian w kadrach, a kilka nazwisk przyciąga słuch i wzrok kibiców.

Indykpol AZS Olsztyn w sezonie 2015/2016 wystąpi pod wodzą Andrei Gardiniego – uważanego przez specjalistów za jednego z najlepszych i najbardziej utytułowanych siatkarzy świata. Oprócz uznanego szkoleniowca w ekipie z Olsztyna doszło do dużych zmian w składzie. W kadrze zobaczymy wielu świeżo pozyskanych siatkarzy na czele z Pawłem Woickim i Bartoszem Bednorzem, którzy są częścią szerokiej kadry reprezentacji Polski. Do Olsztyna przybyło również trzech obcokrajowców. Na pozycji atakującego pozyskano reprezentanta Belgii Bram van den Driesa, środkowego reprezentacji Holandii Thomasa Koelewijn oraz Serba Filipa Stoilovica grającego na pozycji przyjmującego uznawanego za duży talent serbskiej siatkówki.

Do ciekawych zmian doszło w drużynie Cerrad Czarni Radom. Prezesem klubu jest były wybitny olsztyński rozgrywający Mariusz Szyszko, który przez większą cześć bogatej kariery zawodniczej świętował sukcesy z olsztyńskim klubem. Klub z Radomia w tegorocznym sezonie poprowadzi Raul Lozano, który z reprezentacją Polski w 2006 roku wywalczył srebrny medal Mistrzostw Świata!. Jeśli chodzi o zawodników to w radomskiej drużynie możemy zobaczyć kilku bardzo cenionych graczy. Na rozegraniu gra reprezentant Niemiec Lukas Kampa, na środku siatki wieloletni reprezentant Polski Daniel Pliński, o którego sukcesach klubowych i reprezentacyjnych nie trzeba przypominać. Czy też na przyjęciu z atakiem Artur Szalpuk, który dołączył do kadry Polski i wraz z nią wystąpił w Lidze Światowej, Pucharze Świata, czy wczoraj zakończonych Mistrzostwach Europy.

Trzecim zespołem, który już w piątek zawita do Nidzicy będzie AZS Politechnika Warszawska. Klub, który już miał okazję zaprezentować się w Nidzicy rozgrywając mecze pucharu polski i kilka meczów towarzyskich. Nie pierwszy to przyjazd dla Jakuba Bednaruka, który jako były bardzo dobry rozgrywający a aktualnie trener Politechniki ciągle pozytywnie zadziwia siatkarskie społeczeństwo wypuszczając z pod swojej ręki młodych, głodnych sukcesów siatkarskich zawodników. W tym sezonie w Politechnice ujrzymy wielu młodych i wartościowych graczy, którzy dzięki regularnym występom w PlusLidze wzbogacają siatkarską przyszłość będąc świetnym narybkiem dla reprezentacji. Wszystkim tym rządził i dzielił na boisku będzie Paweł Zagumny! Ikona światowej i polskiej siatkówki, bezapelacyjnie przez pewien czas najlepszy rozgrywający świata (tytuł najlepszego rozgrywającego MŚ w 2006 roku). Trzeba przyjść na turniej by zobaczyć z bliska jak magicznymi palcami nasz reprezentant kraju obdarowuje piłkami atakujących zawodników. Te magiczne piłki kończyć w Politechnice będzie doświadczony i uznany na parkietach, były reprezentant aktualnych Mistrzów Europy Guillaume Samica. Na co stać będzie tę wybuchową mieszankę z równie pozytywnie emocjonalnym trenerem? Indykpol AZS Olsztyn – AZS Politechnika Warszawska w piątek 23 października o 17.00 w hali widowiskowo-sportowej.

Czwarta drużyną turnieju będzie ceniąca sobie pobyt na Mazurach drużyna Effector-u Kielce. Podobnie jak Politechnika drużyna z Kielc to mieszanka młodości i doświadczenia kierowana przez trenera Dariusza Daszkiewicza, który w składzie ma wartościowych młodych zawodników, no i oczywiście asa z rękawa, czyli Mateusza Bieńka, środkowego, który przebojem wywalczył sobie miejsce w kadrze Polski i podobnie jak Artur Szalpuk w tym sezonie reprezentacyjnym występował z kadrą na najważniejszych imprezach międzynarodowych.

Dla takich osobistości personalnych oraz dla klubów, które od wielu lat występują w najlepszej lidze na świecie warto przyjść do Hali Widowiskowo-Sportowej w Nidzicy. Wstęp na turniej jest bezpłatny. Siatkówka na najwyższym poziomie już w piątek od 17.00. Serdecznie zapraszamy.

 

PLAN TURNIEJU W NIDZICY

I DZIEŃ. Piątek 23 października. Początek o godzinie 17.00

17.00 INDYKPOL AZS Olsztyn – AZS POLITECHNIKA Warszawska

Oficjalne otwarcie turnieju tuż po meczu.

30 min po I meczu około:

19.30 EFFECTOR Kielce – CERRAD CZARNI Radom

 

II DZIEŃ. Sobota 24 października. Początek o godzinie 15.00

15.00 INDYKPOL AZS Olsztyn – CERRAD CZARNI Radom

30 min po I meczu około

17.30 AZS POLITECHNIKA Warszawska – EFFECTOR Kielce

 

ZAPRASZAMY KIBICÓW. WSTEP BEZPŁATNY.

HALA WIDOWISKOWO-SPORTOWA W NIDZICY

23-24 października 2015 roku.

DO ZOBACZENIA

 • autor: Paweł Kondeja

Powrót

Stopka strony

baner toplayer
hjk