UM Nidzica

cittaslowpolska.pl

Imieniny

Dziś jest: niedziela, 16.05.2021
Imieniny: Andrzeja, Jędrzeja

Pogoda

Kalendarium

Kalendarz Burmistrza Nidzicy
«Poprzednimaj 2021Następny»
PON WT ŚRO CZW PT SOB ND
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Brak wydarzeń w wybranym okresie

Banery

  • NOK
  • ZOOiS
  • Biblioteka
  • Baner
  • hala
  • Baner
  • Baner
  • Nida
  • wioska
  • lgd

Przed nami wielkie bieganie- Zapisz się na Bieg Gregoroviusa!

Już tylko dwa tygodnie dzielą nas od wyjątkowego wydarzenia. 3 października, pierwszy raz w historii naszego miasta, odbędzie się bieg na dystansie 10 kilometrów. Za organizację zawodów odpowiedzialny jest Wojciech Kopeć, jeden z najlepszych maratończyków w Polsce.

 

 

W ciągu niespełna dwóch dni, od kiedy ruszyły zapisy na nasz bieg, zgłosiło się już blisko 40 zawodników! Dlatego nie ma co zwlekać ze zgłoszeniami, ponieważ organizatorzy: Team Kopeć i Gmina Nidzica zaplanowali limit uczestników na 300 osób. Co do samych uczestników to wiemy, że w zawodach planuje wystartować między innymi współgospodarz zawodów – Leszek Śpiewak, zastępca burmistrza Nidzicy. - Bieganie nie bez powodu jest tak popularną forma aktywności. Sam staram się biegać w każdej wolnej chwili, których w ostatnim okresie nie ma zbyt wiele. Zamierzam wystartować i przebiec cały dystans. Zachęcam wszystkich, by również spróbowali swoich sił – apeluje Leszek Śpiewak.

A co przemawia za tym, żeby wystartować w „MTZ BHP Bieg Gregorioviusa z Bankiem Spółdzielczym w Nidzicy”? Po pierwsze piękne tereny, po drugie organizacja. Nidzica to brama wjazdowa na Warmię i Mazury. Ta nazwa mówi wszystko. Miasto- to ciekawe zabytki, na czele z pięknym XIV-wiecznym zamkiem krzyżackim, a okolice to niezwykle malowniczy, pagórkowaty krajobraz, pokryty licznymi jeziorami, lasami, mokradłami i torfowiskami.

Co do organizacji, to ta leży w rękach profesjonalistów.

- MTZ Szkolenia BHP Tomasz Zieliński został Partnerem Tytularnym naszego biegu – informuje Wojciech Kopeć, dyrektor biegu głównego. - Z tą firmą warto współpracować ponieważ tak profesjonalnego podejścia do bezpieczeństwa na zawodach i w innych aspektach nie znajdziecie w żadnej innej firmie BHP w Olsztynie. Z Panem Tomaszem współpracowaliśmy już na biegu KormoRun Bieg Pstrąga co zaowocowało znakomitymi rezultatami. Impreza pod względem bezpieczeństwa była przygotowana znakomicie. Teraz podjęliśmy się większego wyzwania, a mianowicie MTZ Szkolenia BHP zostało Tytularnym Partnerem naszego biegu z czego jesteśmy dumni. Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z najlepszymi.

A teraz kilka słów o samym biegu. Będzie rozgrywany na dystansie 10 kilometrów. Będą to dwie pięciokilometrowe pętle przebiegające przez miasto przede wszystkim asfaltem, ale będą też odcinki szutrowe oraz kostka brukowa.

Organizatorzy pomyśleli nie tylko o czynnych zawodnikach ale również amatorach, którzy do tej pory nie mieli okazji startować w biegach. Dlatego będzie kilka kategorii:

- klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn

- Najlepszy Zawodnik i Zawodniczka z Gminy Nidzica

- Klasyfikacja Najstarszy Zawodnik i Zawodniczka

- Klasyfikacja Najmłodszy Zawodnik i Zawodniczka

- Klasyfikacja zespołowa.

Planowana jest również premia lotna.

Natomiast co do nagród to będzie bogato! Będą nie tylko statuetki medale za udział w zawodach, ale również nagrody pieniężne i rzeczowe dla najlepszych w poszczególnych kategoriach.

Zgłoszenia, regulamin oraz lista uczestników dostępne są na stronie internetowej: www.projektigrzyska.pl. Szczegóły również na facebooku.

Już niebawem więcej szczegółów na temat MTZ BHP Bieg Gregorioviusa z Bankiem Spółdzielczym w Nidzicy!

 

TU MOŻESZ SIĘ ZAPISAĆ NA BIEG

 

Powrót

Stopka strony

baner toplayer
adsdasdaasdasdasd