UM Nidzica

cittaslowpolska.pl

Imieniny

Dziś jest: piątek, 1.07.2022
Imieniny: Haliny, Marianny

Pogoda

Kalendarium

Kalendarz Burmistrza Nidzicy
«Poprzednilipiec 2022Następny»
PON WT ŚRO CZW PT SOB ND
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Brak wydarzeń w wybranym okresie

Banery

 • NOK
 • ZOOiS
 • Biblioteka
 • Baner
 • hala
 • Baner
 • Baner
 • Nida
 • wioska
 • lgd

Puchar Polski Strongman na nidzickim rynku- ZOABCZ ZDJĘCIA

13 września w Nidzicy odbył się finał tegorocznego Pucharu Polski Strongman. Zawody odbywały się w tym sezonie w 32 miastach Polski. Wielki finał w Nidzicy zakończy tegoroczną rywalizację. Organizację tej prestiżowej imprezy po raz pierwszy w historii przyznano naszemu miastu.

 

 

Zawody rozpoczęli amatorzy dźwigania ciężarów. Mimo, że zmagali się z nieco lżejszymi ciężarami to emocji zabrakło, tym bardziej, że było wśród nich trzech nidziczan Krzysztof Wasiołkowski, Marek Wasiołkowski i Adam Burski. Dwóch z nich stanęło na podium. Pierwsze miejsce zajął Krzysztof Wasiołkowski, drugie Marcin Schabowski a trzecie Marek Wasiołkowski.

Finał Pucharu Polski Strongman to pojedynek dwóch czteroosobowym drużyny. W zawodach finałowych zmierzyły się dwie najlepsze. Smaczku dodaje fakt, że w jednej wystartował nasz mieszkaniec Piotr Czapiewski oraz Sławomir Toczek, Artur Walczak i Robert Kalinowski- stara gwardia. Przeciwnikami byli młode wilki- Mateusz Kieliszkowski, Marcin Wlizło, Mariusz Dorawa oraz Michał Kopacki. Zmagania w pojedynku gigantów rozpoczęły się od konkurencji łączonej, czyli przeciągania 3 tirów w szelkach oraz samochodu osobowego w siadzie. Wygrywa grupa Piotra Czapiewskiego, o zwycięstwie zdecydowały ułamki sekund.

Druga konkurencja to bieganie z ogromnymi ciężarami, z yokiem o wadze 400 kg, walizką ważącą 140 kg, kaczorem 200 kg oraz 140 kg nosidłem. Konkurencję wygrała drużyna mistrza świata, Mateusza Kieliszkowskiego.

Trzecia konkurencja to sprawdzenie siły barków. Wyciskanie szkockiej belki o wadze 140 kg, 75 kg hantla 75 kg, gryfu ważącego 120 kg oraz 160 kg platformy. Te elementy czekały na zawodników. Wygrała drużyna Mateusza Kieliszkowskiego.

Czwartą konkurencją był uchwyt Herculesa. Podobnie jak w przypadku przeciągania tira obie ekipy oddelegowały na pole bitwy najlepiej dysponowanych. Do walki przystąpił Michał Kopacki, i popularny Mały, czyli Sławomir Toczek. Ponownie zwycięstwo odnosi drużyna mistrza świata.

Ostatnią, kończącą Finał Pucharu Polski konkurencją był martwy ciąg na dwóch samochodach osobowych w dwóch rodzajach uchwytów. Zwyciężyła drużyna w składzie Mateusz Kieliszkowski, Marcin Wlizło, Mariusz Dorawa oraz Michał Kopacki, która okazała się zwycięzcą całych zawodów.

Strongmani podziękowali rodzinie, która jeździ na zawody strongmanów z niepełnosprawnym synem. Piotr Czapiewski wręczył chłopcu pamiątkowy, honorowy medal. Nagrody, puchary strongmenom wręczali burmistrzowie Jacek Kosmala i Leszek Śpiewak. Mistrzostwa Polski były doskonałą promocją gminy i miasta Nidzicy, oraz nidzickich przedsiębiorców, którzy wsparli zawody.

Organizatorem zawodów była gmina Nidzica i Nidzicki Ośrodek Kultury.

 

 • autor: Marta Kalinowska/Głos Nidzicki

Powrót

Stopka strony

baner toplayer
sdsfz