UM Nidzica

cittaslowpolska.pl

Imieniny

Dziś jest: wtorek, 28.09.2021
Imieniny: Marka, Wacława

Pogoda

Kalendarium

Kalendarz Burmistrza Nidzicy
«Poprzedniwrzesień 2021Następny»
PON WT ŚRO CZW PT SOB ND
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Brak wydarzeń w wybranym okresie

Banery

  • NOK
  • ZOOiS
  • Biblioteka
  • Baner
  • hala
  • Baner
  • Baner
  • Nida
  • wioska
  • lgd

Wicepremier w Nidzicy! Rozmawiali o przedsiębiorcach, bezrobociu i Specjalnej Strefie Ekonomicznej

Na zaproszenie zastępcy burmistrza Nidzicy Leszka Śpiewaka, 27 sierpnia, Nidzicę odwiedził Wicepremier RP Janusz Piechociński. Podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej spotkał się z władzami miasta oraz radnymi. W spotkaniu uczestniczyła także Senator Andżelika Możdżanowska.

 

Spotkanie odbyło się w sali konferencyjnej nidzickiego ratusza i miało charakter roboczy. Rozmawiano głównie o gospodarce ale także o uchwale dotyczącej powstania Młodzieżowej Rady Miasta. Senator Andżelika Możdżanowska zaprosiła przyszłych uczestników tej rady do odwiedzenia Sejmu. - Będę zaszczycona jeśli będę mogła osobiście przyjąć Młodzieżową Radę Miasta Nidzicy w polskim parlamencie - powiedziała.
Wystąpienie Wicepremiera Janusza Piechocińskiego dotyczyło szeroko rozumianej polityki gospodarczej, ale oczywiście w kontekście naszej gminy, powiatu i regionu Warmii i Mazur.
Poruszono palące tematy dotyczące przedsiębiorców, bezrobocia oraz problemów ze znalezieniem odpowiedniej kadry z wykształceniem  technicznym. Wicepremier zaapelował o lokalne działania mające na celu rozwój szkolnictwa zawodowego, w których udział powinni brać także nidziccy przedsiębiorcy.
Nasi radni zadawali pytania dotyczące np. gazoportu i bezrobocia. Pytania zadawali także obecni na sali przedstawiciele rolników, przedstawiając swoje problemy, szczególnie dotyczące panującej obecnie suszy. Senator Anna Możdżanowska poruszyła tematykę prorodzinną, prospołeczną oraz senioralną. Senator zwróciła uwagę na relacje między rządem, parlamentem i samorządem podkreślając, że współpraca ta jest kluczowa do efektywnego działania i rozwoju, państwa jako całości. Jednym z elementów takiego działania jest uchwalony Plan Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Nidzicy, który w opinii gości jest fundamentem, na którym można budować zdrowy rozwój naszej gminy. Goście pożegnali się z gospodarzami słowami Wicepremiera Janusza Piechocińskiego: - Czekam na zaproszenie od burmistrza Nidzicy dla Dyrektora PAIZ celem stworzenia ścieżki pozyskania inwestora zagranicznego dla Gminy Nidzica".
 

 

Powrót

Stopka strony

baner toplayer
sdsfz