UM Nidzica

cittaslowpolska.pl

Imieniny

Dziś jest: czwartek, 6.10.2022
Imieniny: Brunona, Artura

Pogoda

Kalendarium

Kalendarz Burmistrza Nidzicy
«Poprzednipaździernik 2022Następny»
PON WT ŚRO CZW PT SOB ND
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Brak wydarzeń w wybranym okresie

Banery

  • NOK
  • ZOOiS
  • Biblioteka
  • Baner
  • hala
  • Baner
  • Baner
  • Nida
  • wioska
  • lgd

Złóż wniosek na utylizację azbestu

Uwaga mieszkańcy! Burmistrz Nidzicy zachęca do skorzystania z dofinansowania na zdjęcie eternitu z dachu i jego utylizację. Osoby zainteresowane otrzymaniem wsparcia finansowego w tym zakresie mogą zgłaszać się do Urzędu Miejskiego w Nidzicy.

 

W ubiegłym roku z tego typu pomocy skorzystało 38 osób, na łączną kwotę ponad 55 tysięcy złotych. Dzięki temu z terenu naszej gminy tylko w ubiegłym roku udało się usunąć i zutylizować ponad 123 tony tego rakotwórczego materiału. W związku z planowanym wystąpieniem gminy Nidzica do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie z wnioskiem o dofinansowanie kosztów usuwania azbestu osoby, które w tym roku są zainteresowane uzyskaniem dofinansowania, proszone są o jak najszybszy kontakt z pracownikami Wydziału Gospodarki Mieniem Komunalnym i Rolnictwa (ratusz, pokój nr 43). Na Państwa zgłoszenia czekamy do 28 lutego 2014 roku. Więcej informacji można uzyskać dzwoniąc pod numer 89 625 07 43.

Przypomnijmy. Dofinansowaniem zostanie objęty demontaż, transport oraz unieszkodliwienie wyrobów azbestowych w wysokości do 85% poniesionych kosztów. O dofinansowanie ubiegać się mogą osoby fizyczne, nie będące przedsiębiorcami, osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, ale zarejestrowaną i prowadzoną pod innym adresem niż adres nieruchomości objętej dofinansowaniem, rolnicy, kościoły i związki wyznaniowe, stowarzyszenia, spółdzielnie mieszkaniowe, wspólnoty mieszkaniowe, rodzinne ogrody działkowe, będące we władaniu Polskiego Związku Działkowców, jednostki sektora finansów publicznych będące gminnymi lub powiatowymi osobami prawnymi.

Udzielenie pomocy stanowi pomoc de minimis, w myśl Ustawy z dnia 30 kwietnia 2004 r. o postępowaniu w sprawach dotyczących pomocy publicznej (j.t. Dz. U. z 2007r. Nr 59, poz. 404 z późn. zm.)

W przypadku ograniczonej wysokości przyznanych środków finansowych na realizacje w/w zadania o kolejności dofinansowania będzie decydowała data złożenia kompletnego wniosku. Ponadto przedsięwzięcie realizowane będzie pod warunkiem uzyskania przez Gminę Nidzica dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie. Dofinansowanie nie obejmuje kosztu zakupu i montażu nowych pokryć dachowych.

Szczegółowe warunki dotyczące dofinansowania można uzyskać w Urzędzie Miejskim w Nidzicy, pokój nr 43 lub telefonicznie pod numer (89) 625 07 43.

Druki wniosków można pobrać w Urzędzie Miejskim w Nidzicy, pokój nr 43 lub ze strony internetowej nidzica.pl, w zakładce „WARTO WIEDZIEĆ”. Informacja dostępna jest pod tym linkiem: http://wrota.warmia.mazury.pl/nidzica_gmina_miejsko_wiejska/News/Aktualnosci/Z.html


 

 


 

Powrót

Stopka strony

baner toplayer
fggfssgg