UM Nidzica

cittaslowpolska.pl

Imieniny

Dziś jest: niedziela, 25.09.2022
Imieniny: Władysława, Aurelii

Pogoda

Kalendarium

Kalendarz Burmistrza Nidzicy
«Poprzedniwrzesień 2022Następny»
PON WT ŚRO CZW PT SOB ND
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
Brak wydarzeń w wybranym okresie

Banery

 • NOK
 • ZOOiS
 • Biblioteka
 • Baner
 • hala
 • Baner
 • Baner
 • Nida
 • wioska
 • lgd

Za nami Nidzickie Targi Rzemiosła – ZOBACZ ZDJĘCIA

W weekend, 8-9 sierpnia na Placu Wolności przed Nidzickim ratuszem odbyły się po raz 10 Targi Rzemiosła. Po za 30 wystawcami prezentującymi swoje wyroby nie zabrakło bogatego programu gdzie zarówno dorośli mogli posłuchać wybornej muzyki, atrakcji nie zabrakło także dla dzieci.

 

 

 

W sobotę od godziny 9 rano nidzicki rynek tętnił życie. Kolorowe stragany przyciągały zainteresowanych nie tylko barwnym wyglądem ale także i interesującymi zapachami. Ponad 30 wystawców z najróżniejszych zakątków kraju. Część z nich po raz kolejny odwiedziła targi. Nidzickie targi przyciągają wystawców przyjazną atmosferą i chęcią zaprezentowania swoich wyrobów szerszej i nowej grupie odbiorców. Kupujący także czekają zniecerpliwieni na to wydarzenia - „Takich zakup jak na targach rzemiosła nie zrobię nigdzie. Zawsze znajdę tu ciekawe, nietypowe przedmioty do domu, które są swojego rodzaju corocznym trofeum i dalszą inspiracją.”

Przygotowany program zawierał dwa koncerty – w sobotę Zespołu Ludowego „Reszelanie” oraz w niedzielę „Pobożanie”. Niedziela opiewała także w atrakcję dla dzieci. Właśnie tego dnia odbyła się Psia Parada, gdzie w kategorii Małych Piesków wygrał Skiper (Cavalier King Charls Spaniel), w kategorii Dużych Piesków wygrał Aron (Owczarek Niemiecki). Odbyła się także Zaskakująca Operacja, która prowadziła 9-letnia Pani Doktor Zuzia na pluszowym słoniu. Ta część programu wywołała wiele uśmiechów na twarzach najmłodszych. Organizatorami, pomysłodawcami i sponsorami wymienionych niedzielnych przedsięwzięć byli państwo Trochimiuk.

Na zakończenie odbyło się rozstrzygnięcie konkursów dla wystawców. Uhonorowani wystawcy zostali w kilku kategoriach: najmłodszy wystawca – Marta Błaszczuk, najstarszy wystawca – Andrzej Zanewiat, wystawca z najdalszego zakątka – Jerzy Rembisz z Częstochowy, najciekawszy asortyment – Ewa Kosińska – wyroby z papierowej wikliny, Luis Dvenos – sztuka Peru, Mariusz Stefanowicz – wyroby z drewna oliwkowego, nagrodzeni za najładniejsze stoiska zostali: Andrzej Nowaczeski – sztukateria srebro i bursztyny, Bernadeta Wiśniewska – rękodzieło szydełkowe, Krzysztof Bartczak – sztukateria z drewna oliwkowego, który opowiadał o powodach wystawienia stoiska z własnymi wytworami, przyznaje, że chciał spróbować swoich sił na targach rzemiosła oraz poznać gusta kupujących odnośnie przygotowanego asortymentu. Organizację imprezy uczestnicy oceniali bardzo wysoko. Jeszcze podczas trwania X targów padły już obietnice uczestnictwa w przyszłorocznej edycji. Przybyli przedsiębiorcy podkreślali wyjątkowość imprezy i nietypową bardzo serdeczną atmosferę.

Przez cały czas trwania targów obecne były atrakcje dla najmłodszych: karuzela, pompowana zjeżdżalnia, euro bandżi, przejażdżka konno.

Organizatorami była Lokalna Organizacja Turystyczna Powiatu Nidzickiego, a współorganizatorami byli: Gmina Nidzica, Nidzicki Ośrodek Kultury, Przedsiębiorstwo Usług Gospodarki Komunalnej, Przychodnia Weterynaryjna Małgorzata Trochmiuk.

 • autor: Paulina Adamowicz/Głos Nidzicki

Powrót

Stopka strony

baner toplayer
fhdfhhfhff