UM Nidzica

cittaslowpolska.pl

Imieniny

Dziś jest: środa, 29.06.2022
Imieniny: Pawła, Piotra

Pogoda

Kalendarium

Kalendarz Burmistrza Nidzicy
«Poprzedniczerwiec 2022Następny»
PON WT ŚRO CZW PT SOB ND
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Brak wydarzeń w wybranym okresie

Banery

 • NOK
 • ZOOiS
 • Biblioteka
 • Baner
 • hala
 • Baner
 • Baner
 • Nida
 • wioska
 • lgd

Międzynarodowy Turniej w Podnoszeniu Ciężarów- Pokaz siły zawodników TS Nida

Nidzicką halą widowiskowo-sportową zawładnęli sztangiści. 9 i 10 maja odbywało się VII Międzynarodowe Grand Prix o Puchar Burmistrza Nidzica i starosty powiatu nidzickiego. Już po raz siódmy mieszkańcy Nidzicy mogli obserwować ich zmagania.

 

 

W pierwszym dniu zawodów rywalizowano w VII Międzynarodowym Grand Prix Nidzicy o Puchar Burmistrza. W rywalizacji ogółem wzięło udział 8 zawodniczek i 49 zawodników z 9 klubów Meyer Elbląg, Siła Bartoszyce, LUKS Kurzętnik, MULKS Zirve Terespol, Zawisza Bydgoszcz, KS Ciechan Ciechanów, Towarzystwo Sportowe NIDA Nidzica oraz goście z zagranicy Miedvied Kaliningrad z Rosji i Rotas Rotava z Czech. Zmagania młodych sztangistów rozpoczął się pokazem umiejętności technicznych w wykonaniu 15 adeptów podnoszenia ciężarów w wieku poniżej 13 roku życia. Po nich na pomost wyszli młodzicy do lat 15. Wśród dziewcząt zwycięstwo odniosła Anna Chomiuk z Terespola, tuż za nią na podium stanęła klubowa koleżanka Agnieszka Chomiuk. Trzeci stopień podium należał do reprezentantki Nidzicy Kingi Korneluk. Wśród chłopców zwycięstwo wywalczył Grzegorz Płonka reprezentujący Zawiszę Bydgoszcz. Na drugim miejscu znalazł się Przemysław Garbicz z Kurzętnika i na trzecim Daniel Kołecki reprezentant klubu Ciechan Ciechanów. W rywalizacji zawodników do lat 17 na najwyższym stopniu podium stanęła Weronika Zielińska. Rywalizację mężczyzn wygrał nidziczanin Przemysław Korneluk. Tuż za nim na podium stanął Dominik Rajkowski z Ebląga, a na trzecim Łukasz Losy z Bydgoszczy. Najwięcej emocji wzbudziła rywalizacja sztangistów do lat 20. W tej grupie debiutowały dwie zawodniczki z Nidzicy, Paulina Jakubowska oraz Oliwia Kępczyńska. Rywalizacje mężczyzn wygrał zawodnik Miedvieda Kaliningrad Dimitri Naumov. Drugi stopień podium należał do nidziczanina Krystiana Augustyniaka, który poprawił swoje rekordy życiowe dokładając w rwaniu kolejne 2 kg i podrzucie 1 kg. Krystian uzyskał wynik 339 kg (152+187). Trzecie miejsce na podium należało do Juliana Falkowskiego z Elbląga. Najlepszą zawodniczką pierwszego dnia zawodów została Anna Chomiuk z MULKS Zirve Terespol, zaś najlepszym zawodnikiem Dimitri Naumow.

W drugim dniu zawodów rywalizowano w VII Międzynarodowym Turnieju Drużynowym o Puchar Starosty Nidzickiego. Do rywalizacji w podrzucie przystąpiło siedem drużyn LUKS Kurzętnik, Siła Bartoszyce, MULKS Zirve Terespol, Start Grudziądz, TS Nida Nidzica, Miedvied Kaliningrad, Rotas Rotava. Drużyny składały się z pięciu zawodników, punktowało czterech najlepszych. Rywalizacja odbywała się wg punktacji Sinclaira. Zwycięstwo wywalczyła drużyna gospodarzy w składzie Krystian Augustyniak, Mateusz Łęgowski, Łukasz Łęgowski, Przemysław Kornelu, Andrzej Szpara. Drugie miejsce wywalczyli zawodnicy z Terespola. Trzeci stopień podium należał do zawodników z Rosji. Najlepszym zawodnikiem turnieju został ponownie Dimitri Naumov z Kaliningradu, zaś zawodniczką Lucie Zronkova z Rotavy.

Wyniki rywalizacji drużynowej:

I. TS NIDA Nidzica – 856,7 pkt.

II. MULKS ZIRVE Terespol – 738,2 pkt.

III. MIEDVIED Kaliningrad – 726,6 pkt.

IV. START Grudziądz – 664,7 pkt.

V. LUKS Kurzętnik – 657,6 pkt.

VI. ROTAS Rotava – 617,2 pkt.

VII. SIŁA Bartoszyce – 599,8 pkt.

Kolejny raz kibice nie zawiedli i przez dwa dni gorąco dopingowali młodym zawodnikom. Podczas zawodów Prezes Towarzystwa Sportowego NIDA wręczył w imieniu zawodników, trenerów oraz zarządu klubu podziękowania Małgorzaty Sawickiej, Jackowi Kosmali oraz Adamowi Iwanowiczowi za wieloletnie wspieranie młodych sztangistów w rozwijaniu ich pasji.

 • autor: Marek Nachtygal

Powrót

Stopka strony

baner toplayer
plakat