UM Nidzica

cittaslowpolska.pl

Imieniny

Dziś jest: poniedziałek, 27.06.2022
Imieniny: Cyryla, Władysława

Pogoda

Kalendarium

Kalendarz Burmistrza Nidzicy
«Poprzedniczerwiec 2022Następny»
PON WT ŚRO CZW PT SOB ND
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Brak wydarzeń w wybranym okresie

Banery

 • NOK
 • ZOOiS
 • Biblioteka
 • Baner
 • hala
 • Baner
 • Baner
 • Nida
 • wioska
 • lgd

Nidzica zrobiła furorę na Festiwalu Cittaslow – ZOBACZ ZDJĘCIA I FILM

Za nami kolejny Festiwal Cittaslow. Tym razem miasta zrzeszone pod znakiem ślimaka zjechały 9 maja do Gołdapi, by pod pięknymi tężniami prezentować to, co mają najlepszego do zaoferowania. A na nidzickim stoisku jak zawsze kolejki. Wszystko za sprawą pysznych ryb z Frąknowa, miodów pitnych, dam dworu i muzyków.


 

Nidzicę na Festiwalu w Gołdapi reprezentowali: zastępca Burmistrza Nidzicy Leszek Śpiewak oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Paweł Przybyłek. Po raz kolejny stoisko Nidzickie zrobiło na festiwalu furorę. Nie umknęło to uwadze Telewizji Polskiej, która do nas zajrzała (w materiale filmowym od min. 7.30 - LINK PONIŻEJ). Odwiedził nas również Wojewoda Warmińsko- Mazurski Marian Podziewski oraz poseł na Sejm RP Stanisław Żelichowski.

Swój mocny akcent mieliśmy również na koniec dnia wystawowego. W ramach Festiwalu odbył się Bieg Zdrojowy – XXXIX Bieg Zwycięstwa na 5 kilometrów. Nasza koleżanka z nidzickiego ratusza- Patrycja Kawałko okazała się bezkonkurencyjna w swojej kategorii wiekowej i stanęła, po biegu, na najwyższym stopniu podium.

W programie festiwalu znalazły się również: kiermasz wyrobów rzemieślniczych, występy zespołów muzycznych z miasteczek członkowskich Cittaslow, kiermasz żywności naturalnej i tradycyjnej, turniej miast Cittaslow, konkursy z nagrodami, koncert zespołu „Indios Bravos” i inne atrakcje. Przybyli goście mieli okazję skorzystać z bezpłatnej degustacji potraw, przygotowanej specjalnie na tę okazję przez restauratorów – członków sieci Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury Powiśle.

Festiwal był doskonałą okazją do zaprezentowania rosnącego z roku na rok potencjału Polskiej Krajowej Sieci Miast Cittaslow, która zrzesza już piętnaście miast z terenu województwa Warmińsko-Mazurskiego: Barczewo, Bartoszyce, Biskupiec, Bisztynek, Dobre Miasto, Gołdap, Górowo Iławeckie, Lidzbark Warmiński, Lubawę, Nidzicę, Nowe Miasto Lubawskie, Olsztynek, Pasym, Reszel i Ryn oraz cztery spoza województwa warmińsko-mazurskiego: Murowaną Goślinę z Wielkopolski, Kalety z województwa śląskiego, Rejowiec Fabryczny z lubelskiego, Nowy Dwór Gdański z pomorskiego. Podczas Festiwalu zaprezentowały się też zaawansowane w procedurze certyfikacji miasta pretendujące: Prudnik z opolskiego oraz Lidzbark (nad Welem), Orneta i Działdowo z Warmii i Mazur.

Ważnym elementem wydarzenia była konferencja „Cittaslow szansą przyszłych pokoleń”, w której udział wzięli Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, Ambasadorzy Cittaslow z zagranicy oraz Komitetu Naukowego Międzynarodowego Stowarzyszenia Cittaslow i przedstawiciele samorządów.

Festiwal Cittaslow organizowany jest w ramach projektu "Cittaslow – sieć miast Warmii Mazur i Powiśla stawiających na dobrą jakość życia" ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. Organizatorem Festiwalu jest Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, członek wspierający Międzynarodowego Stowarzyszenia Cittaslow.

MATERIAŁ FILMOWY TUTAJ

 

ONI WSPARLI NASZE STOISKO:

ZAJAZD MYŚLIWSKI - SWOJSKI SMALEC

GOSPODARSTWO AGROTURYSTYCZNE „RANCZO” JOLANTA I RYSZARD BOJARSCY - SWOJSKI CHLEBEK

HOTEL I RESTAURACJA „U KOMTURA” - OGÓRKI MAŁOSOLNE

SMAŻALNIA RYB "SIEJA" BRONISŁAW GUOBURZAS – WĘDZONE, BELONA, ŚLEDŹ, PSTRĄG, KARP, WĘGORZ

AGROTURYSTYKA „TĘCZOWE ŁOWISKO” KAROL I ELŻBIETA DĄBROWSCY - KARP (WĘDZONY W SMAŻALNIA RYB "SIEJA")

WYTWÓRNIA WIN I MIODÓW PITNYCH W NIDZICY - BECZKA MIODU

 

 • autor: Paweł Koziński

Powrót

Stopka strony

baner toplayer
sdsfz