UM Nidzica

cittaslowpolska.pl

Imieniny

Dziś jest: niedziela, 28.11.2021
Imieniny: Lesława, Grzegorza

Pogoda

Kalendarium

Kalendarz Burmistrza Nidzicy
«Poprzednilistopad 2021Następny»
PON WT ŚRO CZW PT SOB ND
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Brak wydarzeń w wybranym okresie

Banery

 • NOK
 • ZOOiS
 • Biblioteka
 • Baner
 • hala
 • Baner
 • Baner
 • Nida
 • wioska
 • lgd

Wojewoda Warmińsko – Mazurski odwiedził Nidzicę- ZOBACZ ZDJĘCIA

Wojewoda Warmińsko-Mazurski Marian Podziewski odwiedził Nidzicę, by wziąć udział w sesji edukacyjnej dotyczącej bezpiecznych zachowań na akwenach śródlądowych zimą. W spotkanie z młodzieżą Zespołu Szkół nr 1 uczestniczył również burmistrz Jacek Kosmala, zastępca burmistrza Leszek Śpiewak, przewodniczący Rady Miejskiej Paweł Przybyłek oraz starosta Grzegorz Napiwodzki.

 

 

 

Gośćmi specjalnymi była Grupa Specjalna Płetwonurków RP. Programem „Warmia i Mazury krainą edukacji dla zdrowia i bezpieczeństwa” organizowane są od kilku lat przed feriami sesję edukacyjną dotyczącą bezpiecznych zachowań na akwenach śródlądowych zimą.

- Program jest przede wszystkim po to, aby podnosić świadomość dzieci, a tym samym wpływać na poprawę bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą.- powiedział wojewoda Marian Podziewski. - Realizowany jest wspólnie z Grupą Specjalną Płetwonurków RP. Program spotkał się z ogromnym zainteresowaniem ze strony samorządów, a lekcje dotyczące bezpieczeństwa nad wodą i na lodzie odbywały się w wielu szkołach. Grupa Specjalna Płetwonurków specjalizuje się w poszukiwaniach ofiar utonięć, a także w organizowaniu specjalistycznych szkoleń i kursów. Działania edukacyjne i prewencyjne są najlepszym sposobem, aby budować świadomość młodych ludzi, uczyć odpowiedzialnych zachowań, a także tego jak pomóc sobie lub innym w sytuacji zagrożenia.

Płetwonurkowie oprócz praktycznych pokazów jak postępować, jak się zachować podczas, gdy załamie się lód pokazali film instruktażowy dotyczący wspomnianej tematyki. Rozdawali folder skierowany do uczniów i nauczycieli. To doskonały materiał szkoleniowy, edukacyjny. Podczas sesji „Bezpieczne ferie” gimnazjaliści pod okiem ekspertów płetwonurków uczyli się jak postępować w przypadku załamania się pokrywy lodowej, jak ratować tonącego zimą, a także jak szybko i skutecznie zawiadomić pomoc czy utrzymać przy życiu osobę z hipotermią.

Jak podkreślił dyrektor szkoły Artur Pacuszka, uczniowie „Jedynki” uczestniczyli w ubiegłym roku w letniej sesji programu „Warmia i Mazury krainą edukacji dla zdrowia i bezpieczeństwa” organizowanym pod patronatem wojewody. Owocem nawiązania kontaktu jest wizyta wojewody z programem w Nidzicy.

Wojewoda, zapowiedział prace nad nowymi narzędziami multimedialnymi związanymi z realizacją tego projektu, a także nad tym, aby przyłączały się do niego kolejne szkoły.

 • autor: Wojciech Rzodkiewicz/Głos Nidzicki

Powrót

Stopka strony

baner toplayer
sdsfz