UM Nidzica

cittaslowpolska.pl

Imieniny

Dziś jest: wtorek, 21.03.2023
Imieniny: Bernadety, Lubomira

Pogoda

Kalendarium

Kalendarz Burmistrza Nidzicy
«Poprzednimarzec 2023Następny»
PON WT ŚRO CZW PT SOB ND
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Brak wydarzeń w wybranym okresie

Banery

  • NOK
  • ZOOiS
  • Biblioteka
  • Baner
  • hala
  • Baner
  • Baner
  • Nida
  • wioska
  • lgd

Władze nidzickie spotkały się z marszałkiem- rozmawiali o współpracy i drodze 545

To było pierwsze oficjalne spotkanie nowych władz Nidzicy z władzami Samorządu Województwa Warmińsko- Mazurskiego. 9 stycznia delegacja Urzędu Miejskiego oraz Starostwa spotkała się w Olsztynie z Marszałkiem Województwa oraz jego zastępcą. Cel spotkana był jasny- nawiązanie dobrych kontaktów i rozmowy o najbardziej palących potrzebach naszego powiatu.

 

 

 

W spotkaniu z Marszałkiem Województwa Gustawem Markiem Brzezinem wzięli udział: Burmistrz Jacek Kosmala, jego zastępca Leszek Śpiewak, Przewodniczący Rady Miejskiej Paweł Przybyłek oraz Starosta Grzegorz Napiwodzki.

To pierwsze spotkanie władz nidzickich z nowo wybranym marszałkiem. - Złożyliśmy panu Marszałkowi gratulacje z okazji objęcia tak odpowiedzialnej funkcji oraz zapewniliśmy go o chęci jak najszerszej współpracy na wszelkich możliwych płaszczyznach – informuje Jacek Kosmala, burmistrz Nidzicy.

O tym, że chęć współpracy jest duża świadczy fakt, że Urząd Marszałkowski wizytowali wspólnie Burmistrz Nidzicy oraz Starosta Powiatu Nidzickiego. - Tylko wspólnymi siłami jesteśmy w stanie przeforsować w Olsztynie najpilniejsze sprawy, dlatego też zamierzamy być otwarci i chętni do współpracy – dodaje burmistrz.

Nidzicka delegacja spotkała się również z panią Wicemarszałek Wiolettą Śląską- Zyśk. Spotkanie nie było przypadkowe. To właśnie pani wicemarszałek odpowiada w Urzędzie Marszałkowskim między innymi za drogi i sport. Rozmowy dotyczyły więc jednaj z najistotniejszych inwestycji w kontekście Nidzicy- drogi 545, czyli ulic Traugutta i 1. Maja. - Zarówno pan marszałek jak i pani wicemarszałek zapewnili nas, że w kontekście nowej perspektywy finansowej droga 545 jest priorytetową inwestycją drogową na Warmii i Mazurach– informuje Leszek Śpiewak, zastępca Burmistrza. - To jest jedna z 2 dwóch na terenie naszego województwa, która ma kompletną dokumentację i jest gotowa do realizacji.

Niestety w poprzednim rozdaniu funduszy Regionalnego Programu Operacyjnego nie udało się jej zrealizować. Jeżeli tylko zostaną uruchomione środki w nowej perspektywie inwestycja powinna zostać przeprowadzona. - Tym bardziej, że rusza budowa lotniska w Szymanach, do którego w konsekwencji muszą być przygotowane odpowiednie drogi dojazdowe, a nasze miasto znajduje się w ciągu komunikacyjnym do Szyman – dodaje Paweł Przybyłek, przewodniczący Rady Miejskiej w Nidzicy.

Powrót

Stopka strony

baner toplayer
fhdfhhfhff