UM Nidzica

cittaslowpolska.pl

Imieniny

Dziś jest: piątek, 1.07.2022
Imieniny: Haliny, Marianny

Pogoda

Kalendarium

Kalendarz Burmistrza Nidzicy
«Poprzednilipiec 2022Następny»
PON WT ŚRO CZW PT SOB ND
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Brak wydarzeń w wybranym okresie

Banery

 • NOK
 • ZOOiS
 • Biblioteka
 • Baner
 • hala
 • Baner
 • Baner
 • Nida
 • wioska
 • lgd

Wielka orkiestra zagra od piątku! Zobacz harmonogram imprez towarzyszących

Podczas ubiegłorocznego finału WOŚP zebraliśmy 31.555 zł . Ile zbierzemy w tym roku okaże się w niedzielę 11 stycznia. Cała zebrana kwota trafi na konto orkiestry i zostanie przeznaczona na podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów. Jedna z głównych atrakcji tegorocznego finału będzie wspólne morsowanie pod ratuszem, które organizuje grupa Morsy Szkotowo.

 


 

Orkiestra w naszym mieście zagra po raz 13 - wspólnie wspieramy akcje od 2003 roku. Tradycyjnie sztab działa przy Hufcu Nidzica ZHP, a w jego skład wchodzą harcerze i instruktorzy Hufca. Współorganizatorami są również Nidzicki Ośrodek Kultury, Urząd Miasta, burmistrz Gminy Nidzica, Powiat Nidzicki, Zespół Obsługi Oświaty i Sportu, Komeda Powiatowa Policji oraz Bank BGŻ.

11 stycznia już od godziny 8 na ulicach naszego miasta będzie można spotkać wyposażonych w puszki, identyfikatory i orkiestrowe serduszka wolontariuszy. Do pomocy w tegorocznym finale zgłosiło się ponad 80 osób, które bez względu na pogodę będa tworzyły ciepłą i przyjemną atmosferę. Z roku na rok ta liczba rośnie, co należy podkreślać, ponieważ pokazuje to siłę naszej pracy i empatię społeczności.

Od godz. 12 na nidzickim rynku mega atrakcja- wspólna kąpiel z olbrzymim basenie wraz z grupą Morsy Szkotowo. Po orzeźwiającej kapieli obowiązkowo ciepły posiłek w postaci bigosu.

Od południa w Banku BGŻ w Nidzicy, będzie czekać cierpliwa czteroosobowa ekipa chętna do przeliczenia zebranych podczas akcji pieniędzy. W niedzielę w Banku BGŻ w Nidzicy obsługiwani będą wyłącznie wolontariusze WOŚP. Jeżeli ktoś chciałby wspomóc akcję, może osobiście przynieść pieniążki do Banku BGŻ i wpłacić do wspólnej puli, jaką corocznie zbiera NIDZICA.

Ponownie grają z nami również placówki oświatowe. W tym roku sztab wpierają: Przedszkole nr 2, Przedszkole nr 4, Zespół Szkół nr 1, Zespół Szkół nr 3, Zespół Szkół Ogólnokształcących, Szkoła Podstawowa w Łynie, Szkoła Podstawowa w Napiwodzie, Zespół Szkół Rolniczych i Ogólnokształcących w Jagarzewie oraz Zespół Szkół w Janowcu Kościelnym. Każda z placówek przygotowała własny plan przebiegu zbiórki. Są to miedzy innymi kiermasze, licytacje czy dyskoteki. Zbiórka w tych placówkach trwać będzie od 7 do 15 stycznia.


Tradycyjnie w dniu finału o godz. 16 w sali rycerskiej rozpocznie się licytacja fantów i gadżetów podarowanych przez darczyńców, którym serdecznie dziękujemy za pomoc i wsparcie akcji. Wśród licytowanych przedmiotów znajdą się również gadżety WOŚP, takie jak zegar czy oryginalna koszulka. Harcerze z 10 GNDH “Kabomba” im.Eugeniusza Stasieckiego oraz 22 GNGZ “Bezimienne” zorganizują także kawiarenkę harcerską, serwującą pyszne ciasta.

Punktualnie o godz. 20 na dziedzińcu zamkowym, tak jak w wielu miejscach w Polsce rozbłyśnie Światełko do nieba, a tuż po nim atmosferę podgrzeje nam występ Grupa Artystyczna “Signum”.


Jednak WOŚP nie skupia się tylko na niedzieli. Nasze wspólne granie rozpoczyna się już w piątek. Zaczynamy od atrakcji artystycznej. 9 stycznia o godzinie 18:00 w Kinie Wenus będziemy mieli okazję przypomnieć sobie fenomenalny koncert “Przeżyj to sam” Nieformalnej Grupy Artystycznej. W sobotę o godzinie 16:00 w hali widowiskowo sportowej po raz drugi odbędzie się charytatywny mecz Radnych Miasta z Radnymi Powiatu.

Każda pomoc i włączenie się do akcji jest niezwykle ważne. Tylko wspólnie możemy pokazać na jak wiele nas stać i jak wielkie są nasze serca. Zapraszamy do wsparcia i udziału w 23 finale WOŚP

Organizacja tegorocznego finału nie udałaby się gdyby nie nasi współorganizatorzy tj: Nidzicki Ośrodek Kultury, Powiatowa Komenda Policji, Komenda Powiatowa Straży Pożarnej, Burmistrz Miasta Nidzica, Zespół Obsługi Oświaty i Sportu, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Alternatywa Pub, Radni Rady Miasta oraz Radni Rady Powiatu.

 

PROGRAM WOŚP W NIDZICY

9 stycznia (piątek)
18:00 - Koncert w kinie “Wenus” - Przeżyj to sam!

10 stycznia (sobota)
16:00 - 20:00 Mecz piłki nożnej radnych Rady Miejskiej w Nidzicy i Rady Powiatu

11 stycznia (niedziela)

12:00 - 14:00 - Pokaz sprzętu Straży Pożarnej w Nidzicy (plac przed ratuszem)
16:00 - licytacja gadżetów od darczyńców (Zamek - sala rycerska)
20:00 - Światełko do nieba oraz pokaz grupy artystycznej “Signum” (dziedziniec nidzickiego zamku)


Sportowe rozgrywki zostały zorganizowane na prośbę nidzickiego sztabu WOŚP, czyli ZHP w Nidzicy. Dla uatrakcyjnienia wydarzenia utworzone zostały trzy turniejowe składy. Ich dobór gwarantuje wielkie emocje i futsal na najwyższym poziomie.

Oprócz turnieju zaplanowano również mecz radni Rady Miejskiej oraz radni Rady Powiatu. Zmierzą się oni na boisku piłkarskim oraz siatkarskim. Oprócz tego przewidywany jest mecz w koszykówkę damsko - męską oraz wiele innych atrakcji.

W turnieju piłki halowej zmierzą się trzy drużyny: Nidzica - uczestnicy ligi halowej mieszkający w Nidzicy, Zagranica - uczestnicy ligi halowej mieszkający poza Nidzicą oraz Dream Team i Wyróżnieni - drużyna składająca się z najlepszej piątki oraz zawodników wyróżnionych w rozgrywkach 2013/2014. Gramy systemem "każdy z każdym", a mecz trwa 2 x 15 minut.


NIDZICA - Patryk Grzybowski, Karol Bruzda, Krzysztof Rólka, Paweł Szypulski, Andrzej Łochnicki, Patryk Rosoliński, Mateusz Mętlicki, Adrian Roczeń, Mariusz Rólka, Jakub Stasiukiewicz, Krzysztof Dąbkowski, Mieczysław Michalski, Paweł Napiórkowski, Mateusz Karwacki

ZAGRANICA - Sebastian Chabowski, Przemysław Małecki, Dawid Szypulski, Bartosz Szczypiński, Konrad Cichowski, Kamil Rutkowski, Bartosz Grzela, Jakub Bróździński, Dominik Bróździński, Radosław Langowski, Łukasz Radzikowski, Jakub Rogowski, Rafał Szymański, Sebastian Szczypiński

DREAM TEAM I WYRÓŻNIENI 2013/14 - Krystian Smoliński, Damian Dąbrowski, Michał Piskorz, Robert Sobotka, Filip Urbanowski, Adam Wąsowski, Mateusz Szczypiński, Kamil Michalski, Mateusz Lewikowski, Krzysztof Domurad, Daniel Pawęcki, Leszek Pepłowski.

Najważniejszą rzeczą jest udział i pomoc Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.


 

 • autor: organizatorzy

Powrót

Stopka strony

baner toplayer
adsdasdaasdasdasd