UM Nidzica

cittaslowpolska.pl

Imieniny

Dziś jest: niedziela, 19.05.2019
Imieniny: Celestyna, Piotra

Pogoda

Kalendarium

Kalendarz Burmistrza Nidzicy
«Poprzednimaj 2019Następny»
PON WT ŚRO CZW PT SOB ND
1 2 3 4 5
6 dzień: 7 dzień: 8 dzień: 9 dzień: 10 dzień: 11 12
dzień: 13 dzień: 14 dzień: 15 dzień: 16 dzień: 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Brak wydarzeń w wybranym okresie

Banery

 • NOK
 • ZOOiS
 • Biblioteka
 • Baner
 • hala
 • Baner
 • Baner
 • Nida
 • wioska
 • lgd

Wiadomości

Stronicowanie

 • Marzenia się spełniają !

  Marzenia się spełniają !

  2019.05.17

  W dniu dzisiejszym odbyła się oficjalne oddanie do użytkowania sali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Romana Kobendzy w Łynie. Jest to już drugi taki obiekt w naszej gminie wybudowany w czasie kadencji burmistrza Jacka Kosmali. Na uroczystość otwarcia przybyli także Starosta Nidzicki Marcin Paliński, Wicestarosta Nidzicki Paweł Przybyłek, Warmińsko- Mazurski Kurator Oświaty  Krzysztof Marek Nowacki, Komendant Powiatowy Policji w Nidzicy Nadkomisarz Jarosław Wiśniewski oraz inne zaproszone osoby. Dzięki takim obiektom jak nowo otwarta sala sportowa w Łynie wyrównują się szanse edukacyjne uczniów ze szkół wiejskich. 

 • Zapraszamy na Leśny Bieg Literata

  Zapraszamy na Leśny Bieg Literata

  2019.05.14
 • Pieniądze z „Programu Czyste” powietrze są do wzięcia !

  Pieniądze z „Programu Czyste” powietrze są do wzięcia !

  2019.05.14

  Burmistrz Nidzicy oraz Fundacja GlobalECO serdecznie zapraszają mieszkańców zainteresowanych pozyskaniem dofinansowania do termomodernizacji budynków oraz wymiany kotłów. Spotkanie odbędzie się w dniu 13.06.2019r. o godzinie 17.00 w sali konferencyjnej u nidzickiego Urzędu Miejskiego. Celem spotkania jest prezentacja założeń programu rządowego „Czyste Powietrze”.

   

 • Zapraszamy na II nidzicką Senioradę Sportowo-Rekreacyjną

  Zapraszamy na II nidzicką Senioradę Sportowo-Rekreacyjną

  2019.05.14

  Impreza sportowo-rekreacyjna odbędzie się 29 maja 2019 na obiektach sportowych Gminy Nidzica przy ulicy Polnej. Uroczyste rozpoczęcie imprezy odbędzie się o godz. 10.00 w nidzickiej Hali Widowiskowo – Sportowej im. Krystyny Szymańskiej-Lary. W senioriadzie mogą wziąć udział mieszkańcy Powiatu Nidzickiego, którzy w 2019 roku ukończyły lub ukończą 55 + lat.  Zgłoszenia można dokonać osobiście w nidzickiej hali sportowo-rekreacyjnej, telefonicznie lub mailem u pana Pawła Kondei - tel.  694796694,  mail pawelacm@interia.pl.

 • Przedstawiciele prasy przyjechali do Nidzicy

  Przedstawiciele prasy przyjechali do Nidzicy

  2019.05.14

  W dniu 10 maja 2019 roku nasze miasto odwiedzili dziennikarze zajmujący się  ekologią. Celem ich wizyty była ekologiczna kotłownia miejska w Nidzicy wytwarzająca energię cieplną ze spalania biomasy. Dziennikarzom towarzyszyła grupa specjalistów NFOŚiGW z Dyrektorem Departamentu Promocji i Komunikacji Społecznej. Liczymy, że ta wizyta będzie dobrą promocją dla Nidzicy, miejsca, w którym dbałość o środowisko naturalne jest jednym z najważniejszych priorytetów naszego burmistrza.

   

 • Mieszkańcom bloków przy ul. 1 maja będzie żyło się lepiej

  Mieszkańcom bloków przy ul. 1 maja będzie żyło się lepiej

  2019.05.10

  Budowa drogi publicznej przy ul. 1 Maja zbliża się do końca. Roboty budowlane wykonywane są zgodnie z harmonogramem.  Obok Polo Marketu powstały nowe nawierzchnie drogowe, parkingi i chodniki, które zmieniły nie tylko wygląd tego miejsca, ale poprawiły komfort życia mieszkańców tego osiedla.

 • Senator RP Lidia Staroń w Nidzicy

  Senator RP Lidia Staroń w Nidzicy

  2019.05.10

  W dniu wczorajszym, na zaproszenie naszego burmistrza, Nidzicę odwiedziła Pani Senator Lidia Staroń. Jej przyjazd był okazją do rozmowy o sprawach ważnych dla naszej gminy. Jedną z nich jest pomoc osobom niepełnosprawnym oraz seniorom, dlatego w spotkaniu uczestniczył pełnomocnik rektora Pedagogium - Wyższej Szkoły Nauk Społecznych w Warszawie, której  misją jest profesjonalne kształcenie specjalistów w zakresie pracy profilaktycznej, opiekuńczej, wychowawczej i socjalnej. Pani Senator zadeklarowała, że nadal będzie wspierała działania burmistrza Nidzicy Jacka Kosmali w zakresie pomocy osobom potrzebującym.

   

 • Oferta biznesowa firmy CORE PV Sp. z o.o.

  Oferta biznesowa firmy CORE PV Sp. z o.o.

  2019.05.10
 • BGK chce wspierać samorządy

  BGK chce wspierać samorządy

  2019.05.09

  „Chcemy przybliżyć relacje samorządu i biznesu” pod takim hasłem Bank Gospodarstwa Krajowego zorganizował wczoraj konferencję w Olsztynie, na którą zaprosił przedstawicieli biznesu oraz jednostek samorządu terytorialnego. Konferencja była poświęcona wsparciu oferowanym przez bank firmom i samorządom. Podczas tego wydarzenia wystąpił wiceminister finansów Paweł Cybulski, zastępca szefa Krajowej Administracji Skarbowej oraz dr inż. Wojciech Myślecki, ekspert gospodarczy, który mówił o Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju i szansach rozwojowych Warmii i Mazur a także mjr Rocco Spencer, emerytowany oficer armii amerykańskiej, który na co dzień prowadzi szkolenia liderów. Gminę Nidzica na konferencji reprezentował pracownik Wydziału Pozyskiwania Środków Pomocowych, Rozwoju i Promocji.

 • Nowe nabory wniosków LGD „Brama Mazurskiej Krainy”

  Nowe nabory wniosków LGD „Brama Mazurskiej Krainy”

  2019.05.09

  Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Brama Mazurskiej Krainy” zaprasza do aplikowania wniosków w ramach następujących przedsięwzięć: podejmowanie działalności gospodarczej START UP, rozwijanie działalności gospodarczej,  tworzenie sieci w zakresie świadczenia usług turystycznych, krótkich łańcuchów żywnościowych, rynków zbytu produktów i usług lokalnych, Rozwój rynków zbytu produktów i usług lokalnych, zachowanie dziedzictwa lokalnego i renowacja zabytków.

   

   

   

  2

   

Stronicowanie

Stopka strony

baner toplayer
mieszkanie plus