UM Nidzica

cittaslowpolska.pl

Imieniny

Dziś jest: piątek, 23.04.2021
Imieniny: Wojciecha, Jerzego

Pogoda

Kalendarium

Kalendarz Burmistrza Nidzicy
«Poprzednikwiecień 2021Następny»
PON WT ŚRO CZW PT SOB ND
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
Brak wydarzeń w wybranym okresie

Banery

 • NOK
 • ZOOiS
 • Biblioteka
 • Baner
 • hala
 • Baner
 • Baner
 • Nida
 • wioska
 • lgd

Zapraszamy do udziału w konkursie w ramach Senior Games

Federacja Organizacji Socjalnych Województwa Warmińsko–Mazurskiego FOSa oraz Sieć na Rzecz Seniorów Warmii i Mazur mają zaszczyt zaprosić do udziału w konkursie „WiM GAMES LOKALNIE”.

 

 

 

„WiM GAMES LOKALNIE” wpisuje się w międzynarodowe zawody sportowe „Warmia Mazury Senior Games” jako sportowe wydarzenie towarzyszące, co oznacza, że w trakcie zawodów Warmia Mazury Senior Games, które odbędą się w dniach 28 -31 sierpnia 2014 roku zapraszamy do zorganizowania dodatkowych form aktywności, np.:

- marsz z kijkami Nordic Walking,

- rajd rowerowy,

- biegi na orientację,

- sporty wodne,

- międzypokoleniowe zawody tenisa stołowego,

- oraz wiele innych.

„WiM GAMES LOKALNIE” w praktyce realizuje ideę Warmia Mazury Senior Games, czyli upowszechnianie zdrowego stylu życia, aktywności fizycznej, propagowanie aktywności społecznej, otwartości, tolerancji, szacunku dla wszystkich nacji, kultur i religii oraz grup wiekowych. Jest kontynuacją konferencji naukowo-sportowej „Aktywnie w każdym wieku”, zorganizowanej przez Federację FOSa we współpracy z Samorządem Województwa Warmińsko-Mazurskiego będącej preludium do głównego wydarzenia – zawodów sportowych Warmia Mazury Senior Games 2014. To na tej konferencji zrodził się pomysł „WIM GAMES LOKALNIE”.

Udział w konkursie „WiM GAMES LOKALNIE” mogą wziąć grupy osób 60+, ale też grupy międzypokoleniowe. Zgłoszenia udziału w konkursie dokonać mogą zarówno organizacje pozarządowe, jak grupy nieformalne czy samorządy i ich jednostki. Wszystkie grupy otrzymają dyplom za udział w akcji, a pięć najlepszych zostanie nagrodzonych i opisanych w magazynie środowisk osób starszych „Generacja”. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi 2 października 2014 r. w Olsztynie podczas Wojewódzkiej Konferencji z okazji Międzynarodowego Dnia Seniora, organizowanej przez Federację FOSa we współpracy z Samorządem Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Warunkiem udziału w konkursie „WiM GAMES LOKALNIE” jest przekazanie zgłoszenia do 25 sierpnia 2014 r. oraz sprawozdania z wydarzenia do 12 września 2014 r. Zaznaczamy równocześnie, że pełną odpowiedzialność za zorganizowane formy aktywności ponosi organizator danego wydarzenia. Zgłoszenia i sprawozdania, wypełnione zgodnie z załączonymi wzorami, należy przesyłać wyłącznie pocztą elektroniczną. Wszelkie informacje dot. WiM GAMES LOKALNIE, zgłoszenia oraz sprawozdania prosimy kierować na adres wimgameslokalnie@federacjafosa.pl.

Informacje o inicjatywach znajdą się na stronach internetowych Warmia Mazury Senior Games, Federacji FOSa i innych.

Serdecznie zachęcamy do udziału w WiM GAMES LOKALNIE.

 

 

 

 

 • autor: organizator

Powrót

Stopka strony

baner toplayer
adsdasdaasdasdasd