UM Nidzica

cittaslowpolska.pl

Imieniny

Dziś jest: piątek, 2.12.2022
Imieniny: Balbiny, Pauliny

Pogoda

Kalendarium

Kalendarz Burmistrza Nidzicy
«Poprzednigrudzień 2022Następny»
PON WT ŚRO CZW PT SOB ND
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Brak wydarzeń w wybranym okresie

Banery

 • NOK
 • ZOOiS
 • Biblioteka
 • Baner
 • hala
 • Baner
 • Baner
 • Nida
 • wioska
 • lgd

Działka w centrum Nidzicy sprzedana za 1 milion 700 tys. - Szykuje się duża inwestycja

Gmina Nidzica sprzedała w I przetargu ustnym, nieograniczonym, niezabudowaną nieruchomość położoną przy ul. Mickiewicza, o powierzchni 0,6957 ha. Działkę za 1.700.000 złotych nabyła warszawska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Julian.


 

 


 

Najbliższe otoczenie stanowi zabudowa handlowo-usługowa oraz użyteczności publicznej. Dojazd do nieruchomości drogą asfaltową. Działka wyposażona jest w pełną infrastrukturę techniczną. Zgodnie z ewidencyjną gruntów i budynków nieruchomość w całości stanowi użytek gruntowy, w zurbanizowanym terenie niezabudowanym, na terenie nieposiadającym obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Nieruchomość położona jest na terenie historycznego układu urbanistycznego Nidzicy, wpisanego do rejestru zabytków województwa warmińsko-mazurskiego decyzją Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Olsztynie. Wszelkie inwestycje na nieruchomości należy prowadzić po uzyskaniu pozwolenia Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

O planach zagospodarowania nieruchomości pisaliśmy już w 2009 roku. Miała tu powstać galeria handlowa. Wówczas wywołała wiele kontrowersji wśród nidzickich handlowców. Ponad 40 przedsiębiorców wystosowało do burmistrza list, w którym zwracali uwagę na zbyt dużą ilość sklepów sieciowych, możliwość upadłości małych sklepików, utraty pracy. Zgłaszano zastrzeżenia do architektury galerii w otoczeniu starych budowli i zamku. Sugerowano inne miejsce, obok hali sportowej. Poruszano kwestię kosztów ewentualnych badań archeologicznych, które poniosłaby gmina Nidzica. Były głosy wielkiego oburzenia, że Nidzica skutecznie odstrasza wszystkich inwestorów. Podczas XXXXVI sesji Rady Miejskiej 26 marca 2009 roku sołtys Orłowa Kazimierz Kujawski mówił, że zablokowano inwestycje IKEI, Kronospanu, a firmy wybrały inne gminy i tam zostawiają podatki.

Co teraz planuje przyszły inwestor teraz jeszcze nie wiadomo. Do uczestniczenia w przetargu przystąpiło 5 oferentów. Przetarg odbył się 09 lipca w Urzędzie Miejskim w Nidzicy. Najwyższa cena osiągnięta w przetargu wyniosła 1.700.000,00 zł. Nieruchomość nabyła warszawska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Julian. W najbliższym czasie zostanie podpisany akt notarialny.

Termin zabudowy nieruchomości przewiduje rozpoczęcie budowy w okresie 2 lata i zakończenie 5 lat, licząc od dnia zawarcia umowy notarialnej. W przypadku niedotrzymania ww. terminów gmina zastrzega sobie prawo odkupu nieruchomości za cenę jej sprzedaży powiększoną o wskaźnik wzrostu cen towarów i usług konsumpcyjnych publikowany przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego za okres od dnia sprzedaży do dnia skorzystania przez Gminę z prawa pierwokupu. Cenę wywoławczą nieruchomości określono na kwotę 1.252.000,00 zł.

 

 

 


 

 • autor: Wojciech Rzodkiewicz

Powrót

Stopka strony

baner toplayer
fhdfhhfhff