UM Nidzica

cittaslowpolska.pl

Imieniny

Dziś jest: poniedziałek, 19.04.2021
Imieniny: Leona, Adolfa

Pogoda

Kalendarium

Kalendarz Burmistrza Nidzicy
«Poprzednikwiecień 2021Następny»
PON WT ŚRO CZW PT SOB ND
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
Brak wydarzeń w wybranym okresie

Banery

 • NOK
 • ZOOiS
 • Biblioteka
 • Baner
 • hala
 • Baner
 • Baner
 • Nida
 • wioska
 • lgd

Jakub Gręda Mistrzem Świata!

W dniach od 21 do 26 maja nidziccy tancerze z klubu TAN uczestniczyli w Mistrzostwach Świata w tańcu sportowym w miejscowości Pula w Chorwacji. Zawody organizowane pod patronatem IDF International Dance Federation zgromadziły tancerzy z całego świata. 16 osobowa reprezentacja Tanu zaprezentowała się w trzech stylach tanecznych: Disco Freestyle, Disco Dance i Hip Hop.

 

 

 

Pierwszego dnia odbyła się wielka parada ulicami miejscowości Pula wszystkich tancerzy biorących udział w zawodach. Wśród nich nie mogło zabraknąć naszych zawodników, ubranych w stroje narodowe, z flagami przemaszerowali na centralny plac w mieście gdzie odbyło się oficjalne otwarcie imprezy. Kolejny dzień to już starty, podczas których zdobywamy pierwszy medal. Brązowy medal zdobyły Monika Kowalska i Iga Pacuszka w DF duety młodzieżowcy. Kolejne medale zdobywamy w piątek. Złoty medal i tytuł Mistrza Świata zdobył Jakub Gręda w HH solo młodzieżowcy. Srebrny medal zdobyła mini formacja juniorzy młodsi HH w składzie: Laura Jasińska, Kinga Gnidzińska, Monika Tańska, Magda Karcz i Iga Pacuszka. Brązowy medal formacja HH juniorzy w składzie: Natalia Cywińska, Ada Rybicka, Julia Neumann, Aleksandra Jakuta, Dominika Zalewska, Zuzia Kuriata, Kasia Garbino, Kinga Gołębiewska i Alicja Tartas.

Wszystkie wyniki nidzickich tancerzy:

I miejsce – Jakub Gręda HH solo młodzieżowcy

II miejsce – Mini formacja HH juniorzy młodsi

II miejsce – Monika Kowalska i Iga Pacuszka DF duety młodzieżowcy

III miejsce – Formacja HH juniorzy

IV miejsce – Kinga Gnidzińska DF solo młodzicy oraz VIII miejsce w DD solo młodzicy

V miejsce – Mini formacja DD juniorzy młodsi

V miejsce - Mini formacja HH juniorzy

VI miejsce – Iga Pacuszka DF jsolo juniorzy młodsi

VI miejsce - Monika Kowalska DF solo młodzieżowcy

Miejsca w półfinale VIII – Laura Jasińska i Kinga Gnidzińska oraz XII Magda Karcz i Monika Tańska w kategorii DD duety juniorzy młodsi. Ponad to w półfinałach na miejscach od 13 do 18 znalazły się: Iga Pacuszka DD solo juniorzy młodsi, Laura Jasińska DD solo juniorzy młodsi oraz Magda Karcz DF solo juniorzy młodsi.

 

Tancerze, rodzice, Zarząd KS TAN serdecznie dziękują za wsparcie i pomoc przy organizacji wyjazdu na Mistrzostwa Świata: Nadleśnictwu Nidzica, firmie Stalmot Wolmet, firmie Wiejak, Aptece państwa Marzeny i Marka Pejas, Panu Jackowi Kosmala, Panu Markowi Burskiemu Lemar, Pani Małgorzecie Sawickiej ZOOiS, Burmistrzowi Nidzicy Panu Dariuszowi Szypulskiemu oraz bardzo, bardzo mocno Pani Ewie Gałka PSOUU.

 

 • autor: TAN

Powrót

Stopka strony

baner toplayer
sdsfz