UM Nidzica

cittaslowpolska.pl

Imieniny

Dziś jest: niedziela, 25.09.2022
Imieniny: Władysława, Aurelii

Pogoda

Kalendarium

Kalendarz Burmistrza Nidzicy
«Poprzedniwrzesień 2022Następny»
PON WT ŚRO CZW PT SOB ND
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
Brak wydarzeń w wybranym okresie

Banery

 • NOK
 • ZOOiS
 • Biblioteka
 • Baner
 • hala
 • Baner
 • Baner
 • Nida
 • wioska
 • lgd

Uczniowie „Jedynki” na wykładzie w Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim

Uczniowie klas szóstych Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Nidzicy dnia 14 kwietnia wzięli udział w wykładzie na Uniwersytecie Warmińsko - Mazurskim w Olsztynie w Instytucie Historii i Stosunków Międzynarodowych.

 

 

 

Wykład na temat: Czy Henryk Sienkiewicz pisząc Krzyżaków miał rację? Między historią a mitami, w sali posiedzeń Rady Wydziału poprowadził profesor Jan Gancewski.

Uczniowie mieli okazję pogłębić swoją wiedzę na temat, min. powstania zakonu i państwa krzyżackiego, zamków krzyżackich, stosunków sąsiedzkich i największych bitew średniowiecznych a następnie zwiedzić budynek Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych.

Pierwsza wizyta uczniów szkoły podstawowej z Jedynki rozpoczęła cykl wykładów na Uniwersytecie Warmińsko - Mazurskim w Olsztynie w Instytucie Historii i Stosunków Międzynarodowych. Kolejny, tym razem dla uczniów Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Nidzicy, zaplanowano na dzień 8 maja 2014 roku. Uczniowie gimnazjum poznają, min. tajemnice starych druków a następnie zwiedzą Bibliotekę Główną UW-M przy ul. Obitza w Olsztynie.

Cykl wykładów dla uczniów Jedynki rozpoczyna współpracę z Uniwersytetem W-M w Olsztynie z Instytutem Historii i Stosunków Międzynarodowych, którą Zespół Szkól nr 1 nawiązał na początku 2014 roku. Szkoła przygotowuje się do sformalizowania tej współpracy poprzez podpisanie tzw. umowy z interesariuszem zewnętrznym.

Całe przedsięwzięcie ma na celu poszerzenie oferty kształcenia Zespołu Szkół nr 1 w Nidzicy, rozwijanie zainteresowań humanistycznych w tym historycznych oraz uatrakcyjnienie lekcji historii.

W procesie edukowania naszych uczniów podejmujemy działania innowacyjne, sprzyjające rozszerzaniu horyzontów myślowych uczniów, nabywaniu przez nich nowej wiedzy, umiejętności, sprzyjające umiejętnościom poznawczym. Chcielibyśmy przypomnieć, że Zespół Szkół nr 1 w Nidzicy, w celu podniesienia kompetencji uczniowskich w dziedzinie nauk matematyczno-przyrodniczych i technicznych z wykorzystaniem innowacyjnych metod i technologii, od ponad roku ściśle współpracuje z Polską Akademią Nauk Instytut Chemii Fizycznej w Warszawie, od trzech lat ze Stowarzyszeniem „PROJEKTOR. Wolontariat studencki”. Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego to nasz kolejny, ważny Partner na drodze kształcenia młodego człowieka. Dzięki tej współpracy uczniowie naszej szkoły będą mieli okazję zetknąć się z zupełnie nowymi dziedzinami nauki, które wykraczają poza standardowy program nauczania.

 

 • autor: szkoła

Powrót

Stopka strony

baner toplayer
fggfssgg