UM Nidzica

cittaslowpolska.pl

Imieniny

Dziś jest: poniedziałek, 27.06.2022
Imieniny: Cyryla, Władysława

Pogoda

Kalendarium

Kalendarz Burmistrza Nidzicy
«Poprzedniczerwiec 2022Następny»
PON WT ŚRO CZW PT SOB ND
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Brak wydarzeń w wybranym okresie

Banery

  • NOK
  • ZOOiS
  • Biblioteka
  • Baner
  • hala
  • Baner
  • Baner
  • Nida
  • wioska
  • lgd

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej Młodzież zapobiega pożarom

20 marca w sali konferencyjnej ratusza odbył się gminny konkurs w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Udział wzięli uczniowie gminnych szkół podstawowych i gimnazjum. Organizatorem eliminacji gminnych konkursu jest Burmistrz Nidzicy.

 

 

 

Organizatorem jest Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej. Konkurs ma na celu popularyzację przepisów i kształcenie umiejętności w zakresieochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Służy poznawania zasad postępowania na wypadek pożaru, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz poznawaniu historii i tradycji ruchu strażackiego

W konkursie gminnym w kategorii szkół podstawowych uczestniczyło 19 uczniów. Pytania konkursowe przygotował starszy kapitan Paweł Czubkowski z Komendy Powiatowej PSP w Nidzicy. W jury zasiedli oprócz Pawła Czubkowskiego dh. ksiądz Krzysztof Kuleszo i Marian Smolnik, przedstawiciel Urzędu Miejskiego. Uczestnicy najpierw przeszli eliminacje pisemne, a najlepsza trójka rywalizowała w części ustnej. W kategorii szkół podstawowych turniej wygrała Alicja Jaroszek ze szkoły w Łynie przed Weroniką Madyś z ZS nr 2 i obie będą reprezentowały gmine Nidzica na szczeblu powiatowym. Trzecie miejsce zajął Krzysztof Rochniński z Napiwody. W grupie szkół gimnazjalnych pierwsze miejsce zdobyła Joanna Rejner przed Martą Krajewską, obie z ZS nr 2. Joanna i Marta zakwalifikowały się do turnieju szczebla powiatowego. Trzecie miejsce zajął Piotr Powirski z ZS nr 3.

Uczniów z „Jedynki” przygotowywał Dariusz Urbanowicz z „Dwójki” Marcin Bąkowski, „Trójki” Mirosław Romański, z SP Napiwoda Hanna Trochimowicz, SP w Łynie ks. dh Krzysztof Kuleszo.

Nauczycielom za przygotowanie, a uczniom za osiągnięte wyniki, wiedzę podziękowała i pogratulowała starszy kapitan Paweł Czubkowski. Najlepsi otrzymali piękne upominki, słowniki oraz dyplomy. Pozostali dyplomy uczestnictwa.

Turniej powiatowy odbędzie się 11 kwietnia w internacie ZSZiO przy ulicy Wyborskiej w Nidzicy.

Powrót

Stopka strony

baner toplayer
adsdasdaasdasdasd