UM Nidzica

cittaslowpolska.pl

Imieniny

Dziś jest: piątek, 21.02.2020
Imieniny: Eleonory, Piotra

Pogoda

Banery

  • NOK
  • ZOOiS
  • Biblioteka
  • Baner
  • hala
  • Baner
  • Baner
  • Nida
  • wioska
  • lgd

Z wizytą na olimpie, czyli gminny konkurs mitologiczny

19 marca w auli Zespołu Szkół nr 1 w Nidzicy odbył się pierwszy Gminny Konkurs Mitologiczny „Z WIZYTĄ NA OLIMPIE”. W konkursie wzięli udział przedstawiciele 4 szkół: ZS nr 1, ZS nr 2, ZS nr 3 i SP w Rączkach.

 

 

 

Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych, a jego celami było: propagowanie wiedzy o kulturze i sztuce starożytnej Grecji, podkreślenie roli antyku i jego wpływu na kształtowanie kultury współczesnej, promowanie uczniów uzdolnionych humanistycznie oraz integracja środowiskowa poprzez zabawę między uczniami szkół naszej gminy.
Konkurs przebiegał w 3 częściach:
1. Indywidualny test złożony z zadań zamkniętych
2. Zmagania zespołowe w losowo wybranych grupach w formie gier i zabaw
3. Ocena stroju greckiego boga przygotowana drużynowo przez uczniów każdej szkoły
Uczestników konkursu przywitał w imieniu organizatorów dyrektor ZS nr 1 p. Artur Pacuszka oraz „greckie nimfy” z klasy 6 a (Julia Maculewicz, Dominika Jankowska i Zuzanna Kamizela)
Zmagania uczniów oceniało Jury w składzie:
P. Maria Nasiadka – Miejska Biblioteka Publiczna w Nidzicy
P. Marta Gorąca – studentka filologii polskiej UWM
P. Anna Danuta Szczepkowska – Biblioteka ZS nr 1
P. Piotr Kościjańczuk – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rączkach
Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali.

Klasyfikacja indywidualna:
I miejsce – Filip Szczepkowski – klasa 5a – ZS nr 1 (nauczyciel j. polskiego – p. Anna Czarzasta)
II miejsce – Maciej Stefański – klasa 5 ZS nr 2 (nauczyciel j. polskiego – p. Ewa Hinburg)
III miejsce – Damian Łączyński – klasa 5 b – ZS nr 1 (nauczyciel j. polskiego – p. Katarzyna Rydkodym)

 

Klasyfikacja zespołowa:
I miejsce grupa ATENA
Filip Szczepkowski – ZS nr 1
Wiktoria Wołoszuk – SP w Rączkach
Weronika Madyś – ZS nr 2
Mateusz Kaczmarek – SP w Rączkach
II miejsce grupa POSEJDON
Wojciech Prusik – ZS nr 1
Wiktor Włoczewski – ZS nr 3
Dominika Koszewska – ZS nr 1
Zuzanna Bąkowska – ZS nr 2
III miejsce grupa AFRODYTA
Damian Łączyński – ZS nr 1
Kacper Skarżyński – ZS nr 3
Maciej Stefański – ZS nr 2
Maja Wiśniewska – ZS nr 2
IV miejsce grupa HEFAJSTOS
Szymon Paszkowski – ZS nr 3
Natalia Kosiorek – SP w Rączkach
Wiktoria Wiśniewska – SP w Rączkach
Jakub Krasnowski – ZS nr 3
Kategoria „najlepszy strój”
I miejsce – Apollo – ZS nr 1

II miejsce – Atena – ZS nr 2
Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy na rok na kolejną edycję Konkursu.
Serdecznie podziękowania składamy wszystkim Uczestnikom potyczek z mitologią oraz Nauczycielom z Zespołu Szkół nr 2, Zespołu Szkół nr 3, Szkoły Podstawowej w Rączkach i Zespołu Szkół nr1 za przygotowanie uczniów do konkursu i za wspólną zabawę.
Gorąco dziękujemy także sponsorom nagród, szczególnie Państwu Marzeni i Markowi Pejasom, za zrozumienie i wsparcie.
Za obsługę sprzętu i nagłośnienie imprezy odpowiedzialni byli nasi uczniowie: Dawid Socha ( II b) i Damian Wylamowski (III b)
Organizatorzy: Katarzyna Rydkodym i Małgorzata Brzozowska przy pomocy pań: Anny Czarzastej, Joanny Grabowskiej, Aldony Krasnowskiej, Anny Danuty Szczepkowskiej i Doroty Wódkiewicz.

  • autor: Beata A. Dąbrowska

Powrót

Stopka strony