UM Nidzica

cittaslowpolska.pl

Imieniny

Dziś jest: piątek, 23.02.2024
Imieniny: Izabeli, Damiana

Pogoda

Kalendarium

Kalendarz Burmistrza Nidzicy
«Poprzedniluty 2024Następny»
PON WT ŚRO CZW PT SOB ND
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29
Brak wydarzeń w wybranym okresie

Banery

 • NOK
 • ZOOiS
 • Biblioteka
 • Baner
 • hala
 • Baner
 • Baner
 • Nida
 • wioska
 • lgd
 • -

Duży sukces uczniów „Dwójki”- ściągną do Nidzicy Planetę Energii

Miesiące październik – styczeń były bardzo pracowite dla uczniów klas I – III Zespołu Szkół nr 2 w Nidzicy w związku z przystąpieniem do programu edukacyjnego „PLANETA ENERGII”. Koordynatorem wszystkich działań była klasa IIIc wraz z wychowawcą Panią Ewą Gosik.

 

 

 

Zważywszy na fakt, że ekologia to nie tylko dbałość o otoczenie czy segregacja odpadów, ale również oszczędzanie energii, w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Grupę Energa wzięły udział wszystkie klasy młodsze wraz z nauczycielami. Celem naszych działań była szeroko rozumiana idea oszczędzania energii elektrycznej. Swą podróż po „krainie” prądu elektrycznego uczniowie rozpoczęli od przygotowania plakatów, haseł, wielkoformatowych znaków ostrzegawczych, krzyżówek i zagadek oraz puzzli o tejże tematyce. Zorganizowaliśmy także happening pod hasłami: „Oszczędzaj energię” i „Segreguj odpady”. Kolejnym działaniem, które ukazało niezwykłą pomysłowość oraz wyobraźnię naszych młodych „artystów” były wykonane z różnych odpadów „Ekoludy”, które uświetniły przemarsz przez miasto. Do współpracy zaprosiliśmy również gimnazjalistów naszej szkoły oraz rodziców. Starsze koleżanki pokazywały ciekawe doświadczenia elektryczne, natomiast rodzice wraz ze swoimi pociechami wymyślali rymowanki o prądzie. Całość przedsięwzięcia dopełniły filmy o elektryczności wyświetlane maluchom. Nasze działania zostały zwieńczone ogromnym sukcesem. Zajęliśmy I miejsce! O główną nagrodę rywalizowało prawie 500 nauczycieli i niemal 6 tys. uczniów klas I-III szkół podstawowych w całej Polsce, jednak, ku naszej radości, to my okazaliśmy się najlepsi! „Dwójka” górą  Nagrodą w konkursie jest wizyta interaktywnego miasteczka edukacyjno-rozrywkowego „Planeta Energii”, które odwiedzi Nidzicę 28 – 29 kwietnia 2014r. Dzięki naszemu zwycięstwu, nie tylko uczniowie naszej szkoły, ale i cała społeczność nidzicka będzie miała okazję wziąć udział w ciekawych prezentacjach oraz doświadczeniach związanych z elektrycznością prowadzonych przez specjalistów. Wszystkich serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy.

Realizacja programu była jednym z wielu przedsięwzięć podejmowanych w ramach projektu W.W.W. The World We Waste – COMENIUS.

Powrót

Stopka strony

baner toplayer
Informacja dot. godzin działania KASY