UM Nidzica

cittaslowpolska.pl

Imieniny

Dziś jest: piątek, 27.01.2023
Imieniny: Anieli, Przybysława

Pogoda

Kalendarium

Kalendarz Burmistrza Nidzicy
«Poprzednistyczeń 2023Następny»
PON WT ŚRO CZW PT SOB ND
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Brak wydarzeń w wybranym okresie

Banery

  • NOK
  • ZOOiS
  • Biblioteka
  • Baner
  • hala
  • Baner
  • Baner
  • Nida
  • wioska
  • lgd

Na święta stracili dach nad głową

Okres świąteczny dla jednych jest czasem radości, dla innych, niestety, czasem rozpaczy. 18 grudnia dach nad głową i dorobek życia straciły dwie rodziny z naszej gminy. W pożarze budynku wielorodzinnego kompletnie zniszczone zostało jedno z mieszkań, drugie- zalane, na tę chwilę nie nadaje się do zamieszkania.

 

 

 


Gmina Nidzica momentalnie uruchomiła pomoc dla pogorzelców. Jacek Kosmala zadecydował o przekazaniu po 10 tysięcy złotych jednorazowego wsparcia dla rodzin. Zaangażował również w akcję pomocy spółki miejskie oraz jednostki organizacyjne. Nidzicki Wod-Kan na bieżąco dostarcza pogorzelcom wodę oraz przekazał agregat prądotwórczy. PUGK uruchomiło na swoim terenie zbiórkę mebli i urządzeń AGD. Nidzicki MOPS dostarcza rodzinom ciepłe posiłki. Poza tym w nidzickim klasztorku został utworzony punkt zbiórki odzieży, pościeli, naczyń – słowem wszystkiego, co jest potrzebne do codziennego funkcjonowania, ponieważ jedna z rodzin straciła dosłownie wszystko. Osoba odpowiedzialną za organizację zbiórki w klasztorku jest pani Barbara Galas (te. 668-832-641) Dodatkowo burmistrz Nidzicy zlecił zakup przenośnego kontenera mieszkalnego, który jest ogrzewany, posiada dwa pomieszczenia, aneks kuchenny i łazienkę. Ten do Nidzicy trafi za kilka dni. W międzyczasie poszkodowane rodziny mogą liczyć na pomoc najbliższych. Jednak odbudowa dorobku życia potrwa. I potrzebne są na nie fundusze.
Teraz, w okresie przedświątecznym, wierzymy, że ludzie dobrej woli, których w naszej gminie nie brakuje, nie zawiodą i wesprą potrzebujących.
Dla obu rodzin, które ucierpiały w pożarze uruchomione zostały zbiórki pieniężne.
Straty rodziny, której mieszkanie spłonęło doszczętnie, strażacy oszacowali na 300 tysięcy. Niestety pożar był tak potężny, że ta część domu najprawdopodobniej nawet nie będzie mogła być remontowana. Niezbędne będzie wyburzenie tej części mieszkalnej. Link do zbiórki poniżej.

https://zrzutka.pl/hpsv3n?fbclid=IwAR0c6YU8BB1RASs-vXjmpT5IC0up9P78PJ_3foVmvaL_St4Y6fghTwO18H0


W akcji gaszenia pożaru brało udział 42 strażaków z dziewięciu jednostek zawodowych i ochotniczych. To dzięki ich heroicznej postawie, reszta domu została uratowana. Na 100 tysięcy zostały oszacowane straty drugiej z rodzin, której mieszkanie na szczęście nie spłonęło, ale zostało kompletnie zniszczone. Zniszczona została również więźba dachowa i sam dach. Link do zbiórki poniżej.

https://szczytny-cel.pl/z/pawliki?fbclid=IwAR0cAp6QuRaJt7JZSKyZD-rlf6DyETWaELObGmPx9V5XlpcO2DqCVAXJngo

 

Powrót

Stopka strony

baner toplayer
1323541