UM Nidzica

cittaslowpolska.pl

Imieniny

Dziś jest: środa, 21.02.2024
Imieniny: Eleonory, Piotra

Pogoda

Kalendarium

Kalendarz Burmistrza Nidzicy
«Poprzedniluty 2024Następny»
PON WT ŚRO CZW PT SOB ND
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29
Brak wydarzeń w wybranym okresie

Banery

 • NOK
 • ZOOiS
 • Biblioteka
 • Baner
 • hala
 • Baner
 • Baner
 • Nida
 • wioska
 • lgd
 • -

Preferencyjny zakup węgla w gminie Nidzica

Szanowni Mieszkańcy, Gmina Nidzica przystąpiła do zakupu paliwa stałego z przeznaczeniem dla gospodarstw domowych.
Na chwilę obecną nie jesteśmy w stanie przewidzieć kiedy rozpocznie się dystrybucja węgla, jaką będziemy dysponować ilością oraz jaka będzie jego jakość. Gmina Nidzica nie ponosi odpowiedzialności za jakość dystrybuowanego węgla jak również nie przyjmuje reklamacji w/w towaru.

 

 


 
WNIOSKI O ZAKUP WĘGLA
            Mieszkańcy Gminy Nidzica zainteresowani nabyciem opału będą mogli złożyć stosowne wnioski w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej /MOPS/ w Nidzicy, pok. nr 28 i pok.30, I piętro ul. Kolejowa 5, tel. 89 625 29 14 w. 21, w formie papierowej lub elektronicznie na adres skrzynki ePUAP: /mopsnidzica/skrytkaESP .
 
MOPS będzie weryfikował ww. wnioski. O negatywnej weryfikacji wniosku MOPS poinformuje wnioskodawcę telefonicznie bądź e-mail. Informację o pozytywnej weryfikacji wniosku MOPS przekaże do Urzędu Miejskiego w Nidzicy.
DRUKI WNIOSKÓW w formie elektronicznej można pobrać na dole strony oraz w formie papierowej w MOPS lub Urzędzie Miejskim w Nidzicy.
 
UPRAWNIONĄ do preferencyjnego zakupu węgla jest osoba w gospodarstwie domowym, na rzecz którego wypłacono dodatek węglowy lub pozytywnie rozpatrzono wniosek o wypłatę na rzecz tego gospodarstwa domowego dodatku węglowego, lub osoba w gospodarstwie domowym spełniająca warunki do dodatku węglowego, która nie złożyła wniosku o wypłatę tego dodatku.
 
SORTYMENT, CENA I ILOŚĆ WĘGLA
Gmina Nidzica sprzedaje węgiel kamienny w cenie 2.000,00 zł brutto za tonę.
Przewidujemy, że dostępny będzie następujący sortyment węgla: groszek, orzech oraz miał.
Zgodnie z ROZPORZĄDZENIEM MINISTRA AKTYWÓW PAŃSTWOWYCH z dnia 2 listopada 2022 r. w sprawie ilości paliwa stałego dostępnej dla jednego gospodarstwa domowego w ramach zakupu preferencyjnego ilość paliwa stałego dostępna dla jednego gospodarstwa domowego w ramach zakupu preferencyjnego wynosi:
1.    1500 kg - do dnia 31 grudnia 2022 r.
2.    1500 kg - od dnia 1 stycznia 2023 r.
____________________________________________________________________________
SPRZEDAŻ WĘGLA
Płatność za węgiel odbywać się będzie w kasie Urzędu Miejskiego w Nidzicy (płatność gotówkowa i bezgotówkowa) po uprzednim telefonicznym poinformowaniu o pozytywnej weryfikacji i rozpatrzeniu wniosku. Informacja o możliwości zakupu przekazywana będzie na numer telefonu podany we wniosku. Odbiór węgla odbywał się będzie we wskazanym przez Gminę składzie z opałem, z którym Gmina podpisze umowę na jego dystrybucję.
   
 
TERMINY REALIZACJI SPRZEDAŻY ORAZ SORTYMENT WĘGLA ZALEŻNY BĘDZIE OD DOSTĘPNYCH DLA GMINY DOSTAW.
Informacje o dostępności, terminach oraz miejscu sprzedaży węgla, będą podawane do publicznej wiadomości na bieżąco na stronach internetowych Urzędu Miejskiego w Nidzicy https://www.nidzica.pl.
 
OSOBY ZAINTERESOWANE PROSIMY O BIEŻĄCE ŚLEDZENIE INFORMACJI

 

Powrót

Stopka strony

baner toplayer
Informacja dot. godzin działania KASY