UM Nidzica

cittaslowpolska.pl

Imieniny

Dziś jest: wtorek, 28.03.2023
Imieniny: Anieli, Jana

Pogoda

Kalendarium

Kalendarz Burmistrza Nidzicy
«Poprzednimarzec 2023Następny»
PON WT ŚRO CZW PT SOB ND
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Brak wydarzeń w wybranym okresie

Banery

  • NOK
  • ZOOiS
  • Biblioteka
  • Baner
  • hala
  • Baner
  • Baner
  • Nida
  • wioska
  • lgd

Dni Nidzicy 2022

Nie trzy, a pięć dni. Tyle będą trwały tegoroczne Dni Nidzicy. Pracy jest co niemiara, więc wszystkie ręce na pokład. A naprawdę będzie się działo. Małymi krokami zbliżamy się do najważniejszej imprezy sezonu- Dni Nidzicy. Te, szczególnie dla nas - organizatorów będą wyjątkowe! Po raz pierwszy od nastu lat musimy je przygotować bez naszego lidera - Pawła "Bukosia" Bukowskiego. 

 

Po raz pierwszy, to nie On będzie nam pomagał, tylko my będziemy pomagać Jemu. 6 marca serce "Bukosia" zatrzymało się na kilkadziesiąt minut. Wielu z nas było świadkami, jak na rodzinnym wydarzeniu sportowym ratownicy medyczni walczyli o jego życie. Na szczęście to się udało!
Teraz przed Pawłem i jego rodziną najważniejsza walka - o zdrowie, o powrót do sprawności. Dlatego też podczas Jego koronnego wydarzenia - Dni Nidzicy rozpoczynamy zbiórkę środków na rehabilitację. Równolegle z rozpoczęciem święta naszego miasta na fejsbukowym profilu „Razem dla Bukosia” ruszą również licytacje fantów podarowanych przez darczyńców. 

A na co mogą liczyć mieszkańcy i turyści przez te pięć lipcowych dni, od 8 do 12 lipca? 

PIĄTEK
Zaczynamy w piątek 8 lipca na zbiegu ulic Ratuszowa i Murarska. Na zaproszenie nidzickiego urzędu do Nidzicy zawita znana już smakoszom „Liga Foodtracków”. Tym razem będzie częścią najważniejszego wydarzenia w naszym mieście. Od godzin popołudniowych nasze kubki smakowe rozpieszczać będzie ponad mobilnych restauracji na kółkach. Będzie na ostro, na słodko, orientalnie, ale i klasycznie. Około 18.00 na scenie ustawionej tuż przy Winiarni rozpoczną się koncerty zespołów coverowych, bądź nidzickich, bądź takich w których trzon stanowią nidziczanie. 

Jako pierwszy na scenie wystąpi działdowski zespół Jej Chłopaki. Następnie usłyszymy nidzickie zespoły Akumetrik i Antyquariat a koncerty zakończy warszawski zespół Al Bert. Tuż po koncertach scena zamieni się w ekran kinowy i będzie można na leżaczkach lub kocykach zakończyć piątkową noc kinem plenerowym. 

SOBOTA
Sobota, która jest od zawsze najważniejszym dniem naszego święta będzie baaaaardzo intensywna. Nidzicki Ośrodek Kultury będzie się dosłownie troił, żeby każdy tego dnia znalazł coś dla siebie. Od godz. 10:00 nidzicki zamek na cały dzień i pół nocy przejmują rycerze. Będą turnieje rycerskie, pokaz ptaków drapieżnych, inscenizacja bitwy na podzamczu i oczywiście nocne walki. W międzyczasie na zbiegu Murarskiej i Ratuszowej łechtać nasze kubki smakowe będą kucharze w knajpach na kółkach a tam, gdzie dzień wcześniej były koncerty i kino będą odbywać się plenery malarskie, warsztaty rzeźbiarskie i garncarskie. A dla najmłodszych Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaproponuje szaleństwo na dmuchańcach. No i gwóźdź programu! Od 17:30 nad jeziorkiem miejskim główne koncerty. Jako pierwszy na scenie wystąpi, znany już nidzickiej publiczności, Kraków Street Band-polski zespół wykonujący muzykę z pogranicza folku, rocka, bluesa, country i jazzu tradycyjnego. Po muzykach z Krakowa usłyszymy Libera&Ino Ros, natomiast gwiazdą wieczoru tegorocznych Dni Nidzicy będzie Sylwia Grzeszczak. 

NIDZIELA
Niedziela to tradycyjnie dzień dla rodziny i tradycyjnie już odbędzie się nad jeziorkiem. A atrakcji w tym roku będzie tyle, że jeszcze nie wiadomo, gdzie to wszystko pomieścimy. Na zaproszenie nidzickiej biblioteki można będzie obejrzeć Teatr Na Walizkach w spektaklu komediowym pt. ,,Beczka śmiechu". MOSiR organizuje atrakcje na wodzie, zaprosił również do współpracy zespoły Shantaż i Babsztyl. NOK przeprowadzi warsztaty garncarskie i plener malarski. Zaprosił też nad jeziorko pochodzącego z Nidzicy aktora Piotra Jankowskiego, który przeczyta fragment książki „Piotrek zgubił dziadka oko, a Jasiek chce dożyć spokojnej starości” Lucyny Legut. Nidzicki urząd zaprosi do wioski rycerskiej, oraz do naszych zaprzyjaźnionych terytorialsów z 45 Batalionu Lekkiej Piechoty, którzy przygotują całą masę wojskowych atrakcji. Będą też oczywiście dmuchańce. Do tego wszystkiego Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zaproponuje całą masę atrakcji dla najmłodszych: malowanie twarzy, bańki mydlane, wyścigi w nartach, wojna na balony z wodą, warsztaty z robienia makramy – zakładki do książek, bransoletki, przygotowywanie masy solnej, piasku kinetycznego domowymi sposobami, warsztaty robienia łódek, zabawy chustą animacyjną. No i sztandarowa propozycja tej placówki – poczęstunek dla uczestników. Będą też stoiska rękodzielnicze, w tym stoiska koła gospodyń wiejskich.
A nad tym, żeby przez ten cały czas był porządek i żeby wszystko było na czas i na swoim miejscu czuwać będzie niezawodna ekipa Przedsiębiorstwa Usługowego Gospodarki Komunalnej. 

PONIEDZIAŁEK-WTOREK
A to dopiero trzy dni. Kolejne dwa – poniedziałek i wtorek to uczta dla miłośników teatru. Z inicjatywy Jacek Kosmala - Burmistrz Nidzicy 11 i 12 lipca Nidzicę odwiedzi Namiot Cyrkowy z profesjonalnym spektaklem teatralnym w wykonaniu zdobywcy „Paszportu Polityki”- Teatru 21!!! Wstęp na spektakl jest całkowicie bezpłatny. 
Mobilna scena Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego, czyli niebiesko-biały namiot cyrkowy, znów wyrusza w podróż! Dziewięciokrotnie na terenie Polski zostanie w nim zaprezentowany spektakl pt. „Jak przestałem być idealny”, będący koprodukcją Instytutu Teatralnego i Fundacji Teatr 21. Objazd spektaklu otworzy pokaz w warszawskiej Królikarni, współorganizowany przez Muzeum Narodowe w Warszawie. W kolejnych dniach przedstawienie zagości w Nidzicy, Korszach i Lidzbarku Warmińskim. Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
„Jak przestałem być idealny” w reżyserii Justyny Lipko-Koniecznej, Justyny Sobczyk i Justyny Wielgus jest inspirowany mitem o Ganeśi – hinduskim bóstwie z głową słonia oraz prawdziwą historią Josepha Merricka – znanego również jako człowiek-słoń. Czerpiąc z obecności artystów cyrkowych, aktorów dramatycznych, muzyków oraz aktorów Teatru 21 zapraszamy na przedstawienie, które łączy widzów i artystów we wspólnej teatralno-cyrkowej opowieści. Z myślą o młodych widzach odkryjemy historię odmienności, w której bohater musiał mierzyć się z poczuciem braku akceptacji. Razem z publicznością, pod cyrkowym szapito wykreujemy świat, w którym jest miejsce dla każdego, a różnorodność staje się wartością.
W Nidzicy odbędą się dwa pokazy! Każdy na 300 miejsc. Wejściówki są bezpłatne, ale sugerujemy nie zwlekać z ich odbiorem, ponieważ rozchodzą się jak świeże bułeczki. Niebawem więcej szczegółów!!
Miejsce namiotu: plac parku Jordanowskiego, ul. Krzywa 8, Nidzica
Zapisy na warsztaty i odbiór bezpłatnych wejściówek na spektakl: Urząd Miejski w Nidzicy, Wydział Pozyskiwania Środków Pomocowych, Rozwoju i Komunikacji Społecznej (PŚPRKS), pokój 49 ul. Plac Wolności 1, Nidzica , pn - pt 8 15, tel. 89 625 07 64
 

Powrót

Stopka strony

baner toplayer
fggfssgg