• Nida
  • wioska
  • lgd

Przedstawiciele TS NIDA na I Grand Prix im. Ireneusza Palińskiego

W dniu 13 maja br. odbyło się I Grand Prix Ciechanowa im. Ireneusza Palińskiego, pierwszego polskiego złotego medalisty olimpijskiego w podnoszeniu ciężarów (Rzym 1960 r.).

Wśród zaproszonych gości byli posłowie RP, przedstawiciele Ministerstwa Sportu i Turystyki, władz  PZPC i LZS, samorządu i instytucji  lokalnych, mistrzowie świata i  medaliści olimpijscy a także przedstawiciele polskich klubów podnoszenia ciężarów m.in. Towarzystwa Sportowego  Nida w Nidzicy.

W tym pięknym dniu  odsłonięta została pamiątkowa tablica poświęcona Ireneuszowi Palińskiemu, umieszczona na budynku Hali Sportowej w Ciechanowie.

W zawodach uczestniczyli najlepsi sztangiści  z Polski, a także z Norwegii i Ukrainy, m.in. wychowankowie TS Nida, mistrzowie Polski:  Bartosz Burski, Hubert Pietrzak i Michał Jaworski.
W ogólnej  punktacji turnieju - punktacji Sinclaira - wygrała reprezentantka Norwegi  IIne Anderson (425,26 pkt), podopieczna  polskiego trenera Zygmunta Smalcerza – mistrza olimpijskiego z Monachium w 1972 r., w której ręce trafił Puchar Przechodni, wykonany własnoręcznie przez Ireneusza Palińskiego.

Nasi zawodnicy również zaprezentowali się bardzo dobrze. W rywalizacji 30 zawodników i zawodniczek, Michał Jaworski z nowym rekordem życiowy 305,0 kg zajął 12 miejsce ,Hubert Pietrzak również poprawił swoje rekordy życiowe i z wynikiem 253,0 kg zajął 16 miejsce natomiast Bartosz Burski oprócz rekordu życiowego 259,0 kg zdobył puchar dla najmłodszego zawodnika turnieju i zajął 18 miejsce.

Przedstawiciele Zarządu TS Nida podczas  zawodów spotkali się z mistrzem olimpijskim Zygmuntem Smalcerzem a także  obecnym i byłym Prezesem PZPC, których zaprosili na październikowe zawody o Puchar Burmistrza Nidzicy i Starosty Nidzickiego.

• autor: Zarząd TS NIDA w Nidzicy