UM Nidzica

cittaslowpolska.pl

Imieniny

Dziś jest: poniedziałek, 6.02.2023
Imieniny: Doroty, Pawła

Pogoda

Kalendarium

Kalendarz Burmistrza Nidzicy
«Poprzedniluty 2023Następny»
PON WT ŚRO CZW PT SOB ND
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28
Brak wydarzeń w wybranym okresie

Banery

 • NOK
 • ZOOiS
 • Biblioteka
 • Baner
 • hala
 • Baner
 • Baner
 • Nida
 • wioska
 • lgd

Nigdy nie jest za późno, żeby... być młodym duchem.

Nidzicki Uniwersytet Trzeciego Wieku "Młodzi Duchem" otrzymał dofinansowanie w wysokości 3.000 zł z Gminy Nidzica na  projekt "W zdrowym ciele zdrowy duch" realizowanego w ramach konkursu na wykonanie zadań własnych gminy  z zakresu "Ochrony zdrowia".

 

 

 

Aby zrealizować cele projektu, NUTW podpisał umowę na ćwiczenia  rehabilitacyjne na pływalni w Chorzelach. Ćwiczenia były nakierowane na usprawnienie kondycji fizycznej, ulgę w bólach kręgosłupa, ramion, kolan, osób starszych. Ćwiczenia te przynoszą efekty, ponieważ zdecydowana większość  osób po zakończeniu projektu nadal z nich korzysta, ponosząc pełne koszty.

Podczas 8 wyjazdów z ćwiczeń skorzystało 47 osób, w tym 10 osób nie należy do naszego stowarzyszenia, a są mieszkańcami gminy Nidzica. Ze względu na prawdopodobieństwo ograniczeń sanitarnych w związku z COVID19, projekt był realizowany w miesiącach czerwiec-lipiec. Zorganizowano 8 wyjazdów, po 20 - 23 osoby każdy wyjazd. W ćwiczeniach uczestniczyli głównie słuchacze NUTW, ale również seniorzy mieszkańcy gminy Nidzica. Podczas każdego wyjazdu 1 godzina pobytu na basenie wykorzystana była na ćwiczenia prowadzone przez instruktorkę. Przez drugą godzinę uczestnicy pływali, korzystali z jacuzzi, biczów wodnych, sauny.

Ponadto otrzymaliśmy dofinansowanie  w wysokości 4.500 zł do projektu "Za młodzi na sen" realizowanego w ramach konkursu na wykonanie zadań własnych gminy z zakresu - "Kultura, sztuka oraz ochrona kultury i dziedzictwa narodowego". W ramach projektu słuchacze uczestniczyli w warsztatach tańca - 20 godzin, warsztatach śpiewu - 20 godzin i warsztatach teatralnych 15 godzin.  Na warsztatach teatralnych słuchacze opracowali jednoaktówkę "Biuro matrymonialne", którą pokazali widzom - mieszkańcom Jabłonki i Jerutek koło Szczytna.

Podczas warsztatów śpiewu słuchaczki szlifowały swoje umiejętności wokalne, które zaprezentowały podczas dożynek w Janowcu Kościelnym i Nidzicy, a także podczas konferencji w dniu 15 września w Kamionce z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Konstytucji dla Europy Wojciecha Bogumiła Jastrzębowskiego.
9 listopada z okazji rocznicy odzyskania niepodległości, w sali rycerskiej w zamku Klub Poezji i grupa wokalna "Być razem" w montażu słowno-muzycznym przedstawili wiersze i pieśni patriotyczne.

Grupa taneczna "Dancing babki" na warsztatach tańca przygotowywała się do występów na dożynkach w Janowcu i Nidzicy. Głównym celem prób były przygotowania do Jarockiego Festiwalu Tańca w Olsztynie. Zespół w swojej kategorii zajął III miejsce i zdobył  kolejny puchar.

Wszystkie zespoły prezentują swoje umiejętności podczas spotkań słuchaczy NUTW, jak inauguracja czy zakończenie roku akademickiego, a także spotkania integracyjne.

Dzięki czynnemu uczestniczeniu w życiu społeczności lokalnej seniorzy pożytecznie spędzają czas wolny, czują się potrzebni i jak nazwa stowarzyszenia mówi 'młodzi duchem".

 • autor: Nidzicki Uniwersytet Trzeciego Wieku "Młodzi Duchem"

Powrót

Stopka strony

baner toplayer
fhdfhhfhff