UM Nidzica

cittaslowpolska.pl

Imieniny

Dziś jest: piątek, 20.05.2022
Imieniny: Bazylego, Bernardyna

Pogoda

Kalendarium

Kalendarz Burmistrza Nidzicy
«Poprzednimaj 2022Następny»
PON WT ŚRO CZW PT SOB ND
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Brak wydarzeń w wybranym okresie

Banery

  • NOK
  • ZOOiS
  • Biblioteka
  • Baner
  • hala
  • Baner
  • Baner
  • Nida
  • wioska
  • lgd

TS NIDA Nidzica trzecim klubem w Polsce

W dniach 8-10 lipca w Biłgoraju rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów do lat 17 / Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Podnoszeniu Ciężarów. Trzech naszych reprezentantów stanęło na najwyższym stopniu podium.

 

 

 

 


Biłgorajski pomost kolejny już raz okazał się szczęśliwy dla naszych sztangistów. Nidzicki klub reprezentowało czterech zawodników: Hubert Pietrzak, Bartosz Burski, Konrad Możdżonek, Michał Jaworski. Trzech z nich wywalczyło tytuły Mistrzów Polski, co zdarzyło się po raz pierwszy w historii klubu. Sobota była dniem rywalizacji całej czwórki. Jako pierwszy do rywalizacji przystąpił Hubert Pietrzak w kategorii wagowej do 61kg. Hubert wywalczył tytuł Mistrza Polski bijąc jednocześnie swoje rekordy życiowe i trzy rekordy Polski w tej kategorii wagowej w rwaniu, podrzucie i dwuboju. Zawodnik uzyskał wynik 237kg (106+131). W kolejnej kategorii wagowej do 67kg rywalizował Bartosz Burski, który wywalczył tytuł Mistrza Polski wynikiem 234kg(104+130). W kategorii do 81kg walczył Michał Jaworski, który uzyskując wynik 287kg(127+160) także wywalczył  tytuł Mistrza Polski. W tej samej kategorii rywalizował również czwarty z naszych reprezentantów Konrad Możdżonek, który poprawiając swoje rekordy życiowe aż o 12kg wynikiem 176kg(75+101) zajął ostatecznie IX miejsce.
Trójka naszych Mistrzów nie miała sobie równych. Wychodzili na pomost jako ostatni w swoich kategoriach wagowych wykonując wszystkie swoje podejścia sami po sobie. Wygrywali z kilkunastokilogramową przewagą nad swoimi rywalami.
O poziomie naszych zawodników świadczy również klasyfikacja indywidualna wg punktacji Sinclaira, w której najlepszym zawodnikiem Mistrzostw został Michał Jaworski. Na trzecim miejscu podium w tej klasyfikacji stanął Hubert Pietrzak.
W klasyfikacji klubowej mężczyzn zajęliśmy trzecie miejsce w Polsce  ulegając tylko Mazovii Ciechanów i Budowlanym Nowy Tomyśl. W łącznej klasyfikacji klubowej ( sumowane wyniki kobiet i mężczyzn )  uplasowaliśmy się tuż za podium na miejscu czwartym wśród 61 klubów biorących udział w mistrzostwach.
Nasi zawodnicy nie mają chwili wytchnienia. Po powrocie w sobotnią noc z Biłgoraja tylko niedzielę spędzają w swoich domach. Już w poniedziałek wyjeżdżają  wraz z trenerem Markiem Nachtygal na zgrupowanie Kadry Narodowej Juniorów do lat 17, gdzie będą kontynuować przygotowania do mających się odbyć w sierpniu Mistrzostw Europy.
Gratulujemy naszym zawodnikom i trenerowi tak znakomitych wyników i życzymy kolejnych sukcesów.

 

Powrót

Stopka strony

baner toplayer
informacja