UM Nidzica

cittaslowpolska.pl

Imieniny

Dziś jest: niedziela, 25.09.2022
Imieniny: Władysława, Aurelii

Pogoda

Kalendarium

Kalendarz Burmistrza Nidzicy
«Poprzedniwrzesień 2022Następny»
PON WT ŚRO CZW PT SOB ND
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
Brak wydarzeń w wybranym okresie

Banery

 • NOK
 • ZOOiS
 • Biblioteka
 • Baner
 • hala
 • Baner
 • Baner
 • Nida
 • wioska
 • lgd

Ania, Ala i Przemo! Nasze tegoroczne powody do dumy.

Z niekłamaną radością pragniemy przybliżyć Państwu sylwetki trzech nietuzinkowych postaci, jakie na co dzień uczą się w nidzickiej Szkole Podstawowej nr 2. Wymieniona w tytule trójka naszych uczniów w bieżącym roku szkolnym zdobyła laury podczas wojewódzkich konkursów przedmiotowych, zorganizowanych przez Warmińsko-Mazurskie Kuratorium Oświaty w Olsztynie.

 

Oto, co o naszych bohaterach sądzą ich opiekunki, panie nauczycielki, które przygotowały ich do udziału w tych prestiżowych zmaganiach.


Anna Izabela Pena, laureatka wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z języka niemieckiego i finalistka wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z geografii.

Barbara Waśniewska, nauczyciel języka niemieckiego:
„Ania jest uczennicą pilną i zdyscyplinowaną. Jest nie tylko uzdolniona językowo, ale także posiada cechy, które warunkują osiąganie sukcesów. Potrafi samodzielnie planować swoją pracę i konsekwentnie realizować założony plan. Jest bardzo wytrwała i systematyczna. Charakteryzuje się dużym wyczuciem językowym. Trafnie dobiera słownictwo, w zależności od kontekstu wypowiedzi. Cechuje się też dużą wrażliwością i pamięcią słuchową.”

Joanna Bąkowska, nauczyciel przyrody i geografii.
„Ania jest niezwykle utalentowaną perfekcjonistką, która chadza własnymi ścieżkami. Szuka niekonwencjonalnych rozwiązań, pracuje nieszablonowo, ale zawsze dociera do celu. Jest pracowita, dokładna i pedantyczna. Ma wyjątkowo chłonny umysł. Praca z Anią to niekłamana przyjemność i satysfakcja. Poznałam  Anię 5 lat temu kiedy przyszła na pierwszą wspólną lekcję przyrody. Już wtedy ta cicha i skromna dziewczynka, z długim warkoczykiem zaskakiwała mnie swoją wiedzą i umiejętnościami.”

Alicja Wiśniewska, dwukrotna finalistka wojewódzkich konkursów przedmiotowych z języka angielskiego i geografii.

Mariola Podolska-Maculewicz, nauczyciel języka angielskiego.
„Aby przygotować się do tego konkursu Ala musiała zmienić tryb pracy nad językiem ze szkolnego na bardziej akademicki, wymagający ogromnej samodyscypliny. Wiele godzin spędzonych wspólnie z opiekunem na poszerzaniu wiedzy oraz umiejętności, jak również udział w licznych projektach międzynarodowych zaowocowało i przyniosło wymierne efekty, a tym samym wyniosło Alicję na podium. Praca i współpraca z takimi uczniami jak Alicja to czysta przyjemność.”

Joanna Bąkowska, nauczyciel geografii.
„Ala jest uczennicą ósmej klasy, przygotowuje się do egzaminów kończących szkołę. W natłoku obowiązków znalazła czas i chęci, aby przygotować się do kolejnego konkursu. Wymagało to od niej ogromnej samodyscypliny i zaangażowania. Pracowałyśmy w systemie zdalnym, spotykałyśmy się nawet kilka razy w tygodniu. Ala rozwiązała zadania konkursowe, systematycznie i chętnie pogłębiała swoją wiedzę. Nigdy nie widziałam u niej zniechęcenia, nie usłyszałam słów: „nie mogę”, „nie chcę”, „nie dam rady”.

Przemysław Libudzki, laureat wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z matematyki oraz dwukrotny finalista wojewódzkich konkursów przedmiotowych z fizyki i geografii.

Mirosława Kaszubska, nauczyciel matematyki.
"Przemo, jest jednym z „Diamencików Dwójki”. Dzięki swojej dociekliwości, dokładności i umiejętności wiązania faktów, każde zajęcia stają się nowym wyzwaniem dla współpracującego z nim nauczyciela. Dla Przema wszystko jest albo białe, albo czarne i wszystko, co jest zaczęte powinno być dokończone. Szuka własnych rozwiązań, własnych dróg. Nie przyjmuje niczego, czego nie może udowodnić. Wiedza jaką posiada jest obszerna i bardzo dokładna i jeśli tylko chce się nią podzielić, to z zaciekawieniem można słuchać go godzinami.”

Ewa Jakubowska, nauczyciel fizyki.
"Przemek jest uczniem bardzo zdolnym i posiadającym umiejętność logicznego myślenia. Zdobytą wiedzę wykorzystuje do rozwiązywania zadań, które często wykraczają poza materiał z fizyki przewidziany dla szkoły podstawowej. Zadania rozwiązuje w sposób nietypowy, często oryginalny. Praca z Przemkiem jest bardzo interesująca i sprawia wiele satysfakcji.”

Joanna Bąkowska, nauczyciel geografii.
"Praca z Przemkiem była wyjątkowym doświadczeniem, bo on sam jest wyjątkowy. Ma niezwykle chłonny umysł, myśli nieszablonowo, nie uznaje kompromisu jeśli chodzi o wiedzę i dochodzenie do prawdy. Jest ciekawy świata i z dużą łatwością gromadzi o nim informację, analizuje i wyciąga wnioski. Wiedza Przemka jest wszechstronna i dotyczy zarówno geografii fizycznej jak i zagadnień społeczno-ekonomicznych. Z niekłamaną radością obserwowałam go, kiedy rozwiązywał zadania matematyczne, których w geografii nie brakuje. Zazwyczaj do rozwiązania docierał swoją, nie zawsze oczywistą drogą i to nierzadko było dla mnie odkrywcze."

Pozostaje nam życzyć naszym tegorocznym absolwentom dalszych sukcesów edukacyjnych w szkołach średnich. Paniom opiekunkom zaś – kolejnych podobnych powodów do radości z uczniami naszej Dwójki w następnych latach szkolnych.

 • autor: Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 w Nidzicy

Powrót

Stopka strony

baner toplayer
fggfssgg