UM Nidzica

cittaslowpolska.pl

Imieniny

Dziś jest: środa, 15.07.2020
Imieniny: Henryka, Włodzimierza

Pogoda

Kalendarium

Kalendarz Burmistrza Nidzicy
«Poprzednilipiec 2020Następny»
PON WT ŚRO CZW PT SOB ND
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Brak wydarzeń w wybranym okresie

Banery

  • NOK
  • ZOOiS
  • Biblioteka
  • Baner
  • hala
  • Baner
  • Baner
  • Nida
  • wioska
  • lgd

W Napiwodzie otwarto supernowoczesną stację wodociągową

Warta dwa i pół miliona stacja i sieć wodociągowa w Napiwodzie oficjalnie oddana do użytku. 28 maja symbolicznego przecięcia wstęgi dokonał zastępca dyrektora generalnego  Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa – Sebastian Pieńkowski.

 

 


W uroczystym otwarciu oprócz generalnej dyrekcji KOWR, udział wzięli m.in.: dyrektor departamentu olsztyńskiej delegatury KOWR Grzegorz Kierozalski, Jacek Kosmala, Burmistrz Nidzicy, Marcin Paliński, Starosta Nidzicki, Andrzej Bruździński, przewodniczący Rady Powiatu, Paweł Przybyłek, Wicestarosta Nidzicki, Leszek Pepłowski, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Nidzicy i jednocześnie sołtys Napiwody, a także prezesi Miejskich Wodociągów i Kanalizacji: Bogdan Kalinowski i Artur Wojdowski oraz przedstawiciele wykonawcy robót.
Przebudowę stacji wodociągowej rozpoczęto na mocy porozumienia z dnia 03 kwietnia 2019 r. pomiędzy KOWR Olsztyn, a Gmina Nidzica i MWiK Nidzica, które określiło sposób wykonania zadania pt.: „Przebudowa i rozbudowa stacji i sieci wodociągowej w Napiwodzie.
MWiK w Nidzicy sporządziła projekt, którego autorem jest firma projektowa DOBROL Olsztyn oraz zapewniła nadzór nad przeprowadzoną inwestycją, a KOWR Olsztyn sfinansował powyższe zadanie, które Gmina Nidzica przejmuje po odbiorze końcowym. Wykonawcą zadania poprzez przeprowadzonym przez KOWR Olsztyn postępowaniu przetargowym została firma DROMO Ostróda. Całkowity koszt inwestycji to 2,5 mln zł.
Przedmiotem powyższego zadania była przebudowa i rozbudowa stacji i sieci wodociągowej w Napiwodzie, ponieważ istniejąca stacja była w bardzo złym stanie technicznym. Istniejący budynek stacji został rozebrany a w jego miejsce wybudowany nowoczesny obiekt spełniający wszelkie normy unijne. Wyremontowano studnie głębinowe i wymieniono wszystkie urządzenia, a także zbudowano dwa zbiorniki retencyjne celem zabezpieczenia miejscowości Napiwoda w wodę na wypadek awarii. Teren stacji został ogrodzony i zaopatrzony w zieleń. Wybudowano nową drogę dojazdową, w której wybudowano kanalizację sanitarną oraz wodociąg zaopatrujący pobliskie budynki w wodę. Wodociąg został tak zaprojektowany, że może być wykorzystany w przyszłości jako źródło wody dla Nidzicy i pobliskich miejscowości.

 

 

Powrót

Stopka strony

baner toplayer
fhddfh