UM Nidzica

cittaslowpolska.pl

Imieniny

Dziś jest: wtorek, 26.09.2023
Imieniny: Justyny, Damiana

Pogoda

Kalendarium

Kalendarz Burmistrza Nidzicy
«Poprzedniwrzesień 2023Następny»
PON WT ŚRO CZW PT SOB ND
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
Brak wydarzeń w wybranym okresie

Banery

  • NOK
  • ZOOiS
  • Biblioteka
  • Baner
  • hala
  • Baner
  • Baner
  • Nida
  • wioska
  • lgd

Oddaj swój procent strażakom ochotnikom

Rycerze Świętego Floriana- tak mówi się o strażakach. W każdej chwili są gotowi nieść pomoc, bronić naszego życia i zdrowia. Wielu robi to społecznie, tak jak ochotnicy z terenu gminy Nidzica. Teraz możemy odwdzięczyć się ochotnikom za ich bezinteresowną pomoc. Wystarczy przekazać jeden procent swojego podatku jednej z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszej gminy.

 


 

 

Ochotnicze Straże Pożarne działają w Bolejnach, Frąknowie, Łynie i Napiwodzie. Od pokoleń bezinteresownie służą mieszkańcom nie tylko naszej gminy, ale całego powiatu nidzickiego. To co różni ochotników od strażaków zawodowych to fakt, że swoją służbę prowadzą społecznie, po godzinach pracy, a ich działalność jest finansowana jedynie z budżetu gminnego. Mimo to strażacy ochotnicy kierują się wzniosłymi ideałami nie oczekując nic w zamian. W ubiegłym roku jednostki OSP z terenu gminy Nidzica brały udział w 115 akcjach ratunkowych. Jednak, żeby ich praca była jeszcze bardziej skuteczna potrzebne są środki finansowe. Dlatego teraz każdy mieszkaniec może odwdzięczyć się ochotnikom za ich poświęcenie. Wystarczy, przy składaniu zeznania podatkowego, przekazać procent swojego podatku jednej z czterech jednostek, z: Bolejn, Frąknowa, Łyny lub Napiwody. Zebrane w ten sposób środki pomogą w wyposażeniu jednostek w tak potrzebny specjalistyczny sprzęt ratowniczy. Pamiętajmy, że pomagając strażakom pomagamy również samym sobie.

Przekazanie 1% podatku jest niezmiernie proste.

JAK TO ZROBIĆ?
– w zeznaniu podatkowym trzeba wyliczyć i wpisać kwotę należnego podatku
– wypełnić znajdujący się na końcu każdego zeznania rocznego „Wniosek o przekazanie 1 % podatku należnego dla organizacji pożytku publicznego OPP”, wpisując w poszczególnych polach:
a) numer KRS: 0000116212 (pod takim numerem jest w wykazie OPP Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej
b) wnioskowaną kwotę w wysokości 1% podatku należnego
Pamiętaj, że to ty możesz zdecydować, do której jednostki trafi twój procent. Wystarczy wypełnić „Informacje uzupełniające” wpisując nazwę wybranej przez siebie jednostki OSP, podając jej nazwę, miejscowość, kod pocztowy, i nazwę województwa.

numer KRS 0000116212 -

ZWIĄZEK OCHOTNICZYCH STRAŻY POŻARNYCH RP
Jeśli chcesz aby twoje pieniądze dotarły do konkretnej jednostki OSP w polu informacje uzupełniające formularza PIT wpisz
OSP ……………………………………
Miejscowość ………………………….
Kod pocztowy …………………………
Ul. ……………………………………..
Woj. Warmińsko-Mazurskie

 

Powrót

Stopka strony

baner toplayer
fhdfhhfhff