UM Nidzica

cittaslowpolska.pl

Imieniny

Dziś jest: niedziela, 19.09.2021
Imieniny: Januarego, Konstancji

Pogoda

Kalendarium

Kalendarz Burmistrza Nidzicy
«Poprzedniwrzesień 2021Następny»
PON WT ŚRO CZW PT SOB ND
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Brak wydarzeń w wybranym okresie

Banery

 • NOK
 • ZOOiS
 • Biblioteka
 • Baner
 • hala
 • Baner
 • Baner
 • Nida
 • wioska
 • lgd

Informacja o zbieraniu podpisów do petycji w sprawie podwyższenia kwoty zasiłku pogrzebowego do wysokości 6 000 zł

Cenię starania Rządu o poprawę jakości życia rodzin wychowujących dzieci a co za tym idzie Program 500+. Nie możemy jednak zapominać, że na każdego z Nas, bez względu na status społeczny, zawodowy, przynależność partyjną, orientację seksualną czy przekonania religijne przyjdzie czas aby odejść z tego świata. Śmierć niesie ze sobą także problemy finansowe.

Zgodzić się należy ze stwierdzeniem, że wiele osób zabezpiecza przyszłość swoich bliskich na wypadek własnej śmierci. Są to różnego rodzaju ubezpieczenia na życie w tym też „Ubezpieczenie na POGRZEB” oferowane przez naszego partnera, firmę PREVOIR, lokaty, oszczędności w bankach czy też przysłowiowe odkładanie na pogrzeb pieniędzy do „skarpety”.

Jest też spora grupa osób które żyją od wypłaty do wypłaty, której nie stać na odkładanie pieniędzy na własny pogrzeb. Pracując i płacąc składki na ZUS liczą na możliwość zorganizowania uroczystości pogrzebowej za ZASIŁEK POGRZEBOWY wypłacany przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Ci z Państwa którzy załatwiali formalności związane z pochowaniem bliskiej osoby wiedzą, że obecny Zasiłek w wysokości 4 000 zł jest niewystarczający.

Polskie Stowarzyszenie Pogrzebowe postanowiło powalczyć o podniesienie wysokości zasiłku pogrzebowego do kwoty 6 000 zł.

Niestety Sami jako organizacja mamy za małą siłę przekonywania dlatego postanowiliśmy zwrócić się do Państwa, osób fizycznych, zakładów pogrzebowych, kamieniarskich, zarządców i administratorów cmentarzy, dystrybutorów i producentów – Wszystkich Państwa którzy na pewno spotkają się (oby jak najpóźniej) w Zakładzie Pogrzebowym o zbieranie podpisów pod PETYCJĄ o zwiększenie zasiłku pogrzebowego do wysokości 6 000 zł.

Wstępnie pomyśleliśmy o skierowaniu Petycji do minister Elżbiety Rafalskiej i senatora Jana Rulewskiego. W załączniku przesyłam projekt PETYCJI oraz Listę do zbierania podpisów pod Petycją. Proszę drukujcie Listy i zbierajcie podpisy osób które chcą podniesienia wysokości Zasiłku Pogrzebowego.

W Zakładach Pogrzebowych zwracajcie się do osób załatwiających aktualnie sprawy związane z pochowaniem bliskiej osoby o wpisywanie się na listy - dla nich w przyszłości jak wygramy będzie to duża ulga. Listy z podpisami proszę przesyłać tradycyjną pocztą na adres biura Polskiego Stowarzyszenia Pogrzebowego, ul. Sokołowska 4, 01-136 Warszawa

Razem możemy WIELE. Wstępnie akcję zbierania podpisów  planujemy zamknąć z końcem stycznia 2018 roku.

 

Podpisy pod petycją można składać w Biurze Obsługi Klienta, pokój 36

( I piętro) do 31 grudnia 2017 r.

 

 • autor: Krzysztof Wolicki Prezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Pogrzebowego

Powrót

Stopka strony

baner toplayer
adsdasdaasdasdasd