UM Nidzica

cittaslowpolska.pl

Imieniny

Dziś jest: czwartek, 2.07.2020
Imieniny: Jagody, Marii

Pogoda

Kalendarium

Kalendarz Burmistrza Nidzicy
«Poprzednilipiec 2020Następny»
PON WT ŚRO CZW PT SOB ND
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Brak wydarzeń w wybranym okresie

Banery

  • NOK
  • ZOOiS
  • Biblioteka
  • Baner
  • hala
  • Baner
  • Baner
  • Nida
  • wioska
  • lgd

Agroenergia – nowy program NFOŚiGW dla rolników

Nowe źródła ciepła i energii elektrycznej (w tym OZE) wraz z magazynami energii, zmniejszenie zużycia surowców pierwotnych, przedsięwzięcia mające na celu poprawę efektywności energetycznej – na takie projekty rolnicy indywidualni będą mogli otrzymać dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Budżet nowego programu pn. Agroenergia, do którego nabór trwa od 8 lipca br., to 200 mln zł.

 

 

Celem programu jest kompleksowe wsparcie związane z ograniczeniem negatywnego wpływu na środowisko prowadzonych działalności rolniczych, poprzez dofinansowanie inwestycji służących budowaniu samodzielności energetycznej na obszarach wiejskich, co przyczyni się do zwiększenia lokalnego bezpieczeństwa energetycznego oraz m.in. poprawy jakości powietrza.
Przewidziano dwie formy dofinansowania. Na dotacje dla rolników indywidualnych zarezerwowano 80 mln zł, ale jedna dotacja wyniesie maksymalnie 800 tys. zł. Z kolei na pożyczki czeka do rozdysponowania 120 mln zł. Oprocentowanie pożyczki wyniesie: WIBOR 3M + 50 pb, nie mniej niż 2% przy okresie finansowania nie dłuższym niż 15 lat. Kwoty pożyczki będą się wahać między 100 tys. zł a 2 mln zł. Dotacje wyniosą do 40%, a pożyczki – do 100% kosztów kwalifikowanych. Nabór ma charakter ciągły, co oznacza, że wnioski rozpatrywane będą na bieżąco, do wyczerpania środków.

Dotacjami będą objęte wszystkie projekty związane z budową Instalacji Fotowoltaicznych i Pomp Ciepła na budynkach gospodarczych i na ziemi z których wyprodukowania energia będzie co najmniej w 25 % zużyta zostanie na własne potrzeby. Sam proces pozyskania dofinansowania wymaga jednak skomplikowanego wniosku wraz ze studium wykonalności i kompletną dokumentacją finansową uwiarygadniającą przedsięwzięcie. Dlatego pragniemy przedstawić Państwu naszą specjalną ofertę którą dedykujemy wszystkim Rolnikom Indywidualnym chcącym skorzystać z dofinansowania. Oferta jest bardzo przejrzysta i nie posiada żadnych dodatkowych kosztów dlatego wydaje się idealnym rozwiązaniem dla ubiegających się o dofinansowanie dla budowy mikroinstalacji Fotowoltaicznych do 50 kWp.
Oferta promocyjna dotyczy wszystkich instalacji o mocy od 28,5 kWp do 50 kWp w cenie 2020 zł netto za 1 kWp pod warunkiem uzyskania dofinansowania. Dla pierwszych 100 klientów nie ma opłaty wstępnej i 100 % kosztów instalacji w powyższej cenie ponoszą państwo po uzyskaniu dofinansowania bez konieczności płacenia zaliczek za napisanie wniosku o dofinansowanie. Dodatkowo jeżeli koszt instalacji przekroczy 100 000 zł netto może być udzielona pożyczka o preferencyjnym oprocentowaniu na poziomie poniżej 2,5 % do 15 lat.

Za rolnika indywidualnego uważa się osobę fizyczną będącą właścicielem, użytkownikiem wieczystym, samoistnym posiadaczem lub dzierżawcą nieruchomości rolnych, których łączna powierzchnia użytków rolnych nie przekracza 300 ha oraz co najmniej od 5 lat zamieszkałą w gminie, na obszarze której jest położona jedna z nieruchomości rolnych wchodzących  w skład gospodarstwa rolnego i prowadzącą przez ten okres osobiście to gospodarstwo.  
 

Instalacja fotowoltaiczna w gospodarstwie rolnym to optymalne rozwiązanie pozwalające obniżyć  koszty energii elektrycznej. Wytworzona energia w ogniwach fotowoltaicznych które możemy zamontować na południowej połaci budynku gospodarczego zasili nie tylko sam budynek gospodarczy ale także całe gospodarstwo które objęte jest konkretnym pomiarem energii. Tylko nadwyżki produkowanej energii trafią do sieci energetycznej. Dzięki systemowi bilansowania wysłana energia wróci do nas za darmo w ilości 70 %. Takie rozwiązanie jest dla nas bardzo korzystne bo pozwala obniżyć koszty energii prawie do zera. Tak jak przedstawia powyższy rysunek energia wyprodukowana w ogniwach poprzez połączenia kablowe popłynie zarówno do budynków gospodarczych jak i zasili dom. Nadwyżka trafi poprzez licznik energii do sieci takie rozwiązanie dotyczy zarówno taryf G jak i C.
Aby zakupić taką instalację w raz z dofinansowaniem z programu Agroenergia wystarczy podpisać draft umowy i upoważnienia z naszą firmą oraz przekazać komplet danych do uzyskania dofinansowania a nasi specjaliści wykonają cała pracę związaną z zaprojektowaniem instalacji oraz złożeniem odpowiedniego wniosku o dofinansowanie. Długoletnie doświadczenie naszych specjalistów w zakresie pozyskiwania dofinansowania ze środków krajowych i Unijnych jest gwarancją że uzyskają Państwo dofinansowanie. W przeciwnym wypadku nie ponoszą Państwo żadnych kosztów związanych z podpisaną umową. Planowany czas procesowania dotacji w NFOŚiGW wynosi od 20-30 dni roboczych a więc stosunkowo szybko. Nabór ciągły i ograniczona pula środków oznacza że ważny będzie termin złożenia wniosku.
Nasze kompleksowe rozwiązania gwarantują pełną obsługę od planowania inwestycji, pomysłu na jej umiejscowienie po finalną realizację zlecenia.

Zapraszamy do kontaktu:
Play4u Bogumił Urbanowski
BIURO OBSŁUGI
NIDZICA ul. Kościuszki 36
+48 601 428 936
nidzica@freedom-nieruchomosci.pl

 

Program Mój Prąd. Dotacje dla prosumentów.

Dofinansowanie dla prosumentów inwestujących w mikroinstalacje fotowoltaiczne w programie o nazwie Mój prąd, którego budżet wyniesie 1 miliard złotych. Program Mój prąd, opracowany przez Ministerstwo Energii i Ministerstwo Środowiska, zakłada przyznanie dofinansowania dla osób fizycznych inwestujących w domowe mikroinstalacje fotowoltaiczne o mocy od 2 kW do 10 kW.
Dofinansowanie będzie udostępniane w formie dotacji, której maksymalna wysokość wyniesie do 5 tys. zł na mikroinstalację, ale nie będzie można przekroczyć poziomu 50 proc. kosztu kwalifikowanego. Beneficjenci programu Mój prąd będą mogli skorzystać z ulgi podatkowej, uwzględniając w niej jednak tylko wydatki pomniejszone o dotację.

Inwestycja dofinansowana z programu Mój prąd nie będzie mogła zostać zakończona przed ogłoszeniem konkursu, ale musi być zakończona na dzień składania wniosku o dofinansowanie. Nabór wniosków ma być prowadzony przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w trybie ciągłym, do wyczerpania środków. Proces przyznawania dofinansowania ma być prowadzony w ramach „szybkiej ścieżki” obejmującej złożenie wniosku, podpisanie umowy i wniosek o płatność. Warunkiem uzyskania dotacji będzie posiadanie licznika dwukierunkowego, umożliwiającego prowadzenie pomiarów energii pobieranej i oddawanej do sieci. Dzięki wsparciu instalacja PV zwróci się w 3-5 lat.

Według szacunków Ministerstwa Energii, tylko na koniec 2018 r. w Polsce funkcjonowało ponad 54 tys. mikroinstalacji, co oznacza wzrost o 88 proc. względem końca 2017. Ich łączna moc miała wynieść 343 MW. Nasze kompleksowe rozwiązania gwarantują pełną obsługę od planowania inwestycji, pomysłu na jej umiejscowienie po finalną realizację zlecenia.

Zapraszamy do kontaktu:
Play4u Bogumił Urbanowski
BIURO OBSŁUGI
NIDZICA ul. Kościuszki 36
+48 601 428 936
nidzica@freedom-nieruchomości.pl

 

 

Powrót

Stopka strony

baner toplayer
fhddfh