UM Nidzica

cittaslowpolska.pl

Imieniny

Dziś jest: niedziela, 19.09.2021
Imieniny: Januarego, Konstancji

Pogoda

Kalendarium

Kalendarz Burmistrza Nidzicy
«Poprzedniwrzesień 2021Następny»
PON WT ŚRO CZW PT SOB ND
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Brak wydarzeń w wybranym okresie

Banery

 • NOK
 • ZOOiS
 • Biblioteka
 • Baner
 • hala
 • Baner
 • Baner
 • Nida
 • wioska
 • lgd

Inna strona edukacji w nidzickiej „Czwórce”

W Przedszkolu Nr 4 w Nidzicy w roku szkolnym 2013/2014 realizowane są innowacje pedagogiczne „Gimnastyka buzi i języka” realizowana przez surdologopedę Annę Siemek i „Bawimy się w teatr” realizowana przez nauczycielkę Ewę Jul.

 

 

 

Innowacja „Gimnastyka buzi i języka” powstała na potrzeby placówki, gdyż duża grupa dzieci wymaga opieki logopedycznej już od 3 roku życia. Innowacja obejmuje wszystkie dzieci 3- 5- letnie. Celem ogólnym innowacji jest stymulowanie rozwoju mowy i języka tak, aby wszystkie dzieci w grupach osiągnęły umiejętność sprawnego komunikowania się z rówieśnikami i dorosłymi, sprawność strony artykulacyjnej, gramatycznej i leksykalnej mowy oraz umiejętność komunikowania o swoich potrzebach i stanach emocjonalnych. Zaproponowane przeze mnie ćwiczenia korygują istniejące zaburzenia mowy i wspierają terapię logopedyczną. Zajęcia są prowadzone systematycznie w taki sposób, aby pobudzały aktywność, zainteresowania, spontaniczność dzieci oraz stymulowały motywację wewnętrzną do aktywnego udziału w zajęciach. Przebieg zajęć uwzględnia wiek dziecka oraz przewiduje realizację większości ćwiczeń i zadań stawianych dzieciom, w formie zabawy, ponieważ jest ona najskuteczniejsza w pracy z małymi dziećmi. W ramach innowacji prowadzona jest również psychoedukacja rodziców i warsztaty logopedyczne dla rodziców.

W grupie 4 –latków realizowana jest innowacja pedagogiczna „Bawimy się w teatr”. Celem głównym innowacji jest stymulowanie i inspirowanie twórczych działań dzieci rozwijanie zainteresowań, zdolności dziecka, komunikacji ruchowej i werbalnej, uczenie panowania nad emocjami, koncentracji i współdziałania w grupie. Organizowane zabawy mają na celu wyrabianie u dziecka poczucia własnej wartości, tworzenia pozytywnego obrazu samego siebie i pokonywania nieśmiałości. W czasie zajęć prowadzone są zabawy integracyjne, naśladowcze, improwizacje słowne, ruchowe, pantomimiczne. Dzieci chętnie organizują własne przedstawienia z wykorzystaniem pacynek, sylwet, kukiełek, zgromadzonych strojów, poprzez które rozwijają swoją osobowość a także umiejętności we wszystkich sferach –poznawczej, emocjonalnej, ruchowej i społecznej. Zabawa w teatr uczy i rozwija, ale najważniejsze jest to, że sprawia im radość.

 • autor: Anna Siemek, Ewa Jul

Powrót

Stopka strony

baner toplayer
adsdasdaasdasdasd