UM Nidzica

cittaslowpolska.pl

Imieniny

Dziś jest: piątek, 1.12.2023
Imieniny: Edmunda, Blanki

Pogoda

Kalendarium

Kalendarz Burmistrza Nidzicy
«Poprzednigrudzień 2023Następny»
PON WT ŚRO CZW PT SOB ND
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Brak wydarzeń w wybranym okresie

Banery

 • NOK
 • ZOOiS
 • Biblioteka
 • Baner
 • hala
 • Baner
 • Baner
 • Nida
 • wioska
 • lgd
 • -

Działaj Lokalnie 2019 w Powiecie Nidzickim - ogłoszenie konkursu

Nidzicki Fundusz Lokalny we współpracy z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Powiatem Nidzickim ogłasza lokalny konkurs grantowy w ramach programu „Działaj Lokalnie 2019” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

 

 

W tegorocznej edycji Programu „Działaj Lokalnie” w Powiecie Nidzickim wspierane będą projekty, które inicjują współpracę mieszkańców na rzecz dobra wspólnego. Jest on prowadzony z myślą o organizacjach pozarządowych oraz grupach nieformalnych, które podejmują wspólny wysiłek, aby w ich społecznościach żyło się lepiej. Program adresowany jest do organizacji pozarządowych posiadających osobowość prawną (np. fundacji, stowarzyszeń zarejestrowanych, uczniowskich klubów sportowych, stowarzyszeń kultury fizycznej, organizacji społeczno-zawodowych rolników), z wyłączeniem: Lokalnych Grup Działania, Lokalnych Grup Rybackich, Lokalnych Organizacji Turystycznych, związków stowarzyszeń, fundacji skarbu państwa i ich oddziałów, fundacji utworzonych przez partie polityczne, stowarzyszeń samorządów lokalnych, zarejestrowanych w ewidencji prowadzonej przez starostę stowarzyszeń zwykłych, oddziałów terenowych organizacji pozarządowych posiadających osobowość prawną, grup nieformalnych (w tym stowarzyszenia zwykłe niezarejestrowane, oddziały terenowe organizacji nieposiadające osobowości prawnej), w których imieniu wniosek złoży organizacja pozarządowa (jak wyżej) lub jedna z następujących instytucji publicznych: przedszkole publiczne, szkoła publiczna, instytucja kultury, biblioteka publiczna, ośrodek pomocy społecznej, jednostki samorządu terytorialnego, Lokalne Grupy Działania, Lokalne Grupy Rybackie i Lokalne Organizacje Turystyczne. Instytucje publiczne mogą ubiegać się o dotację finansowaną jedynie ze środków niepublicznych (patrz punkt Współfinansowanie konkursu). Instytucje te muszą posiadać osobowość prawną lub dysponować stosownym pełnomocnictwem od organu, któremu podlegają, do reprezentowania go w zakresie umożliwiającym przeprowadzenie planowanych działań, podpisanie umowy oraz rozliczenie projektu,  grup nieformalnych, występujących z wnioskiem samodzielnie, jako tzw. Inicjatywa Działaj Lokalnie. Inicjatywa Działaj Lokalnie to nawiązująca do Inicjatywy Lokalnej (Ustawa o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, Art. 19b-19h) forma dofinansowania projektów w ramach Programu „Działaj Lokalnie”, realizowanych przez nieformalną grupę mieszkańców we współpracy z Ośrodkiem Działaj Lokalnie. W pierwszej kolejności zachęcamy takie grupy nieformalne do nawiązania współpracy z organizacją pozarządową lub instytucją i złożenie wniosku w trybie opisanym w punkcie III.1.4), celem złożenia wniosku aplikacyjnego do konkursu „Działaj Lokalnie”.
 W konkursie mogą wziąć udział te organizacje i instytucje oraz grupy, które:
•    mają siedzibę w gminach: Nidzica, Janowiec Kościelny, Kozłowo, Janowo
•    planują prowadzić działania na terenie jednej z wymienionych gmin.
W tegorocznej edycji wnioski można składać wyłącznie za pośrednictwem GENERATORA WNIOSKÓW, który dostępny będzie od dnia 15 kwietnia 2019 do dnia 16 maja 2019 roku.
W Konkursie nie należy składać wersji papierowych wniosków. Data złożenia wniosku jest jednoznaczna z datą złożenia go w generatorze.
Dodatkowe informacje na temat konkursu realizowanego w ramach „Działaj Lokalnie 2019” w Powiecie Nidzickim można uzyskać:
Marta Marciniak – tel. 729 280 011, niezapominajka@nidzica.pl
Barbara Margol – tel. 600 859 988, niezapominajka@nidzica.pl
 
Harmonogram konkursu:
Termin składania wniosków – od 15 kwietnia 2019 do 16 maja 2019
Posiedzenie Lokalnej Komisji Grantowej – 23 maja 2019
Realizacja projektów – 31 maja 2019 do 31 listopada 2019
Uroczyste wręczenie dotacji – 01 czerwca 2019
 
Wszystkich zainteresowanych udziałem w Programie "Działaj Lokalnie" zapraszamy na spotkanie szkoleniowo-informacyjne, które odbędzie się w dniu w 25.04.2019 o godzinie 16:00 w Przedsiębiorstwie Społecznym Garncarska Wioska w Kamionce (Gospoda).
Prosimy o potwierdzenie udziału w szkoleniu do dnia 23.04.2019 pod numerem telefonu 729 280 011 lub mailowo: niezapominajka@nidzica.pl

 

 • autor: Redakcja
 • -

Stopka strony

baner toplayer
fhdfhhfhff