UM Nidzica

cittaslowpolska.pl

Imieniny

Dziś jest: sobota, 25.06.2022
Imieniny: Doroty, Łucji

Pogoda

Kalendarium

Kalendarz Burmistrza Nidzicy
«Poprzedniczerwiec 2022Następny»
PON WT ŚRO CZW PT SOB ND
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Brak wydarzeń w wybranym okresie

Banery

 • NOK
 • ZOOiS
 • Biblioteka
 • Baner
 • hala
 • Baner
 • Baner
 • Nida
 • wioska
 • lgd

Za nami kolejki numer XIX i XX ligi halowej

22 i 23 luty to kapitalny weekend dla halowej ligi piłki nożnej. XIX i XX, te kolejki zapowiadały się imponująco i widowiskowo i takie w swojej okazałości były. Masa dobrego grania z zaskakującą liczbą zwrotów akcji, polotu do gry i wydarzeń.

 

 

 

Już pierwszy mecz dziewiętnastej kolejki przyniósł niespodziewane wydarzenia. Cuba Napiwoda uległa Kametowi. Mecz od początku do końca w świetnym tempie z pełnym pressingiem i wymianą akcji. Kamet pokonuje Cubę 3-2.

 

Mocno postawili się Jankesi dla wicelidera ligi – Alternatywy Old Boys. Wynik 5-3 dla Old Boys po ciężkiej przeprawie. Zagrzewo z Leuro wygało 8-4 jednak brak płynności w grze i szarpane tempo obu drużyn nie przyniosła dobrej jakości gry.

 

Super zaprezentowali się Szkotowiaki pokonując Stalmot 7-5. Dzięki zaangażowaniu oraz dość dobrej piłkarskiej postawie tworzyli sytuacje i wykorzystywali błędy przeciwnika.

 

Po słabszych seriach gier odrodziła się Polonia Jagarzewo. Wygrana z Kramem 8-5 to jest coś. Od pierwszej minuty poukładana gra Poloni. Zaciętość, skuteczność i precyzyjność w wykańczaniu akcji i Kram nie podołał drużynie z Jagarzewa. Dobre spotkanie w wykonaniu obydwu drużyn.

 

Na kulminacyjny moment, czyli mecz Positivu Team z Isorocem warto było czekać. Jakość i gra tych drużyn pozwoliła nam zobaczyć bardzo dobre zawody. Ilość akcji, wymian piłki, walki, zaciętości i ciągłej koncentracji nie pozwoliło żadnej z drużyn osiągać wyraźnej przewagi. Isoroc skutecznie i konsekwentnie, Positive, co chwila odrabiał straty i próbował w licznych akcjach obejmować prowadzenie, ciężko jednak było sforsować tył drużyny Isorocu. Sprawiedliwy wynik 5-5 po meczu, który zasługuje na wyróżnienie.

 

Remis również w meczu Kuc z Saturnem. Był to zawzięty mecz o punkty, jednak podział ich sprawiedliwie rozłożył się na oba timy.

 

ZWO nie sprostało Juniorom przegrywając 3 do 7. Juniorzy pewnie weszli w mecz i wypracowali sobie zasłużoną przewagę na całym dystansie.

 

Dobre zawody w wykonaniu Fc Po Nalewce dają jej zwycięstwo z Napiwodą Team 5-1. Skuteczność i szybkość przy wyprowadzaniu akcji połączona z przejęciami piłek w akcjach przeciwnika była siłą Fc.

 

Awa Mebel nie sprostała liderom z drużyny Many Grześ. Wynik 7-3 dla Many zasłużony. Jedynie początek meczu był wyrównany, można powiedzieć z przewagą Awy, która pokazała kilka ciekawych zagrań i akcji. Z biegiem czasu Many łapali przewagę i wypunktowali przeciwnika.

 

W spotkaniu Fc Miami i WKS-u skromne zwycięstwo Wybrzeża Klatki Schodowej 3-2. Dobra postawa z tyłu i skuteczność Fc Miami skutecznie przeszkodziła WKS-owi i dopiero w ostatnich akcjach Wybrzeże ratuje wygraną.

Żelazno bez szans w meczu z Alpi Janowiec. Zdecydowana klasa i pokaz siły w wykonaniu Alpi, który w wyraźny sposób zaznaczył swój udział i aspiracje w walce o podium. Wynik 14-2.

 

Niedziela przyniosła ponownie wiele w lidze. Imponująco wyglądała gra zdecydowanej większości drużyn. Nie odbyło się bez niespodzianek i dobrego widowiska.

 

Niedziela udana dla Old Boys. Po słabszym okresie znowu pokazali, że mają w sobie wiele z młodzieńczych lat. Z polotem, świeżością i dobrym humorem w grze zaprezentowali się świetnie wygrywając aż 14-0 z dobrze notowaną, chociaż w okrojonym składzie drużyną Saturna. Od początku do końca pełna kontrola nad meczem. Znowu wykańczające szybkie kontrataki nie dawały szans przeciwnikom.

 

W derbach Gminy Janowo lepsza Polonia, która 8-2 pokonuje Tartak. Jak są derby to są kibice, zaangażowanie i motywacja do gry. Wszystko to było w tym meczu, który piłkarsko pewnie i zasłużenie wygrywa Polonia.

 

Napiwoda Team i Kram stworzyły nam fajny otwarty mecz. Kram bez zmian musiał się namęczyć, chociaż po słabszym początku później wszystko wyglądało dobrze i wydawało się, że Kram ten mecz może wygrać. Remis 6-6 w tym spotkaniu.

 

Słabszą dyspozycję Jankesów skrzętnie wykorzystało Wybrzeże, które po dobrej grze wygrało 11 do 4. Znacząca przewaga WKS-u sporo przerwanych akcji Jankesów, rozsądna zespołowa i dość kombinacyjna gra przynosi pewne zwycięstwo z ciężkim przeciwnikiem.

 

Były derby Janowa to i odbyły się derby Gminy Nidzica. Odwieczne starcie Zagrzewa i Cuby Napiwoda na korzyść ekipy z Zagrzewa 4-2. Dobra postawa, sumienność przynosiły bramki dla Zagrzewa, które swoje gole zdobywało po błyskawicznych kontratakach. Cuba troszeczkę ospale i słabiej niż zwykle, nie potrafiła znaleźć recepty na zmobilizowanych przeciwników.

 

Isoroc w ten weekend rozegrał dwa bardzo ciężkie spotkania. Wczoraj remis z Positivem dzisiaj ponownie świetny mecz, tym razem z Juniorami. Widowisko na piątkę z plusem zgotowały nam ekipy. Isoroc dobrze wszedł w mecz i lepiej wyglądał pomimo równie dobrej grze Juniorów. Wynik jednak wciąż oscylował wokół remisu. Juniorzy przeciwstawiali się Isorocowi niesamowicie i dzięki tej ambitnej postawie i poukładanej grze wyszli na jednogramowe prowadzenie, którego już nie oddali do końca. 5-4 Wygrywają Juniorzy, a my mogliśmy zobaczyć bardzo dobry mecz.

 

Niespodzianka w meczu Fc Miami z Positivem. W komplecie Miami jest groźnym rywalem, o czym musiał przekonać się Positive Team. Nie moc, jaka opanowała graczy tej drużyny w wykończeniach akcji, oraz kapitalna gra bramkarza Miami sprawiła, że dzięki dobrze zorganizowanej grze Miami wygrywa ten mecz 4-3. Kolejny mocny zespół z czołówki stracił punkty.

 

Kolejne elektryzujące i dobre zawody zaprezentowały nam drużyny Kuc i Fc Po Nalewce. Otwarty widowiskowy mecz z nutą finezji w akcjach obydwu drużyn. Solidniej jednak Kuce i dzięki sześciu bramką minimalnie wygrywają z Fc 6 do 5. Dobre spotkanie!

 

Emocje i powód do składania rąk do oklasków dały nam drużyny Awy Mebel i Alpi. Wynik 9-5 dla Alpi, ale mecz pełen szybkich akcji, tempa oraz mocnych strzałów. Mimo braku zmian Awa wytrzymywała dynamiczne tempo meczu narzucone przez zawsze rozpędzoną drużynę Alpi. Byliśmy świadkami bardzo dobrego spotkania.

 

Kolejne zwycięstwo notuje Kamet. Wygrana ze Zrywem 5-2, dzięki rzecz jasna dobrej grze i kibicom to powody, z jakich Kamet może się cieszyć. Po raz kolejny zaprezentowali się z dobrej strony zawodnicy i w końcu zaczyna poprawiać się skuteczność bramkowa, co przynosi lepsze wyniki.

 

Many Grześ w meczu z ZWO nie pozostawił żadnych złudzeń i zanotował kolejne zwycięstwo. Wygrana 9-2 a mecz w dobrym zwierciadle zaprezentował umiejętności lidera. Szybkie zagrania, wyprzedzenia przeciwnika i mądrość w wyprowadzaniu akcji i gry zapewniają liderom w dalszym ciągu szczyt tabeli.

 

Całkowicie od sobotniej postawy różniła się gra Stalmotu i dzięki temu ta drużyna notuje zwycięstwo i korzystny wynik z Żelaznem 8-3. Stalmot dobrze wykorzystywał swoje akcje i nie pozwalał przeciwnikowi na zbyt wiele. Pewna wygrana i cenne punkty wędrują na konto drużyny Stalmotu&Wolmet.

 

Za nami bogate w wydarzenia kolejki halowej ligi sprawiają, że z niecierpliwością będziemy wyczekiwać kolejnych gier. Wracamy po przerwie, która miejmy nadzieję przyniesie wiele świeżości i tęsknoty do ligowych zdarzeń. Spokoju ducha i ciała dla wszystkich związanych z ligą. Do zobaczenia w hali na XXI i XXII kolejce.

 

Wyniki XIX i XX kolejki

XIX KOLEJKA

Kamet – Cuba Napiwoda 3-2

Jankesi – Alternatywa Old Boys 3-5

Zagrzewo – Tartak Leuro 8-4

Stalmot – Zryw Szkotowo 5-7

Polonia Jagarzewo – Kram Nidzica 8-5

Isoroc Polska – Positive Team 5-5

Saturn – Kuce Janowiec K 3-3

ZWO – Juniorzy 3-7

Napiwoda Team – Fc Po Nalewce 1-5

Awa Mebel – Many Grześ 3-7

Fc Miami – Wybrzeże Klatki Schodowej 2-3

Żelazno – Alpi Janowiec K 2-14

 

XX KOLEJKA

Saturn – Alternatywa Old Boys 0-14

Polonia Jagarzewo – Tartak Leuro 8-2

Napiwoda Team – Kram Nidzica 6-6

Jankesi – Wybrzeże Klatki Schodowej 4-11

Zagrzewo – Cuba Napiwoda 4-2

Isoroc Polska – Juniorzy 4-5

Fc Miami – Positive Team 4-3

Kuce Janowiec K – Fc Po Nalewce 6-5

Awa Mebel – Alpi Janowiec K 5-9

Kamet – Zryw Szkotowo 5-2

ZWO – Many Grześ 2-9

Stalmot – Żelazno 8-3

 

XXI – 15.03

Saturn – Fc Po Nalewce

Zagrzewo – Zryw Szkotowo

Napiwoda Team – Tartak Leuro

Jankesi – Positive Team

Kuce Janowiec K – Kram Nidzica

Alternatywa Old Boys – Wybrzeże Klatki Schodowej

Polonia Jagarzewo – Cuba Napiwoda

Fc Miami – Juniorzy

Isoroc Polska – Many Grześ

ZWO – Alpi Janowiec K

Kamet – Żelazno

Awa Mebel – Stalmot

 

XXII -16.03

Jankesi – Juniorzy

Saturn – Wybrzeże Klatki Schodowej

Polonia Jagarzewo – Zryw Szkotowo

Kuce Janowiec K – Tartak Leuro

Alternatywa Old Boys – Positive Team

Fc Po Nalewce – Kram Nidzica

Fc Miami – Many Grześ

Napiwoda Team – Cuba Napiwoda

Isoroc Polska – Alpi Janowiec K

Kamet – Awa Mebel

ZWO – Stalmot

Zagrzewo – Żelazno

 

 

 

 

 

 

 

 

 • autor: organizatorzy

Powrót

Stopka strony

baner toplayer
adsdasdaasdasdasd