UM Nidzica

cittaslowpolska.pl

Imieniny

Dziś jest: poniedziałek, 20.09.2021
Imieniny: Mieczysławy, Filipiny

Pogoda

Kalendarium

Kalendarz Burmistrza Nidzicy
«Poprzedniwrzesień 2021Następny»
PON WT ŚRO CZW PT SOB ND
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Brak wydarzeń w wybranym okresie

Banery

  • NOK
  • ZOOiS
  • Biblioteka
  • Baner
  • hala
  • Baner
  • Baner
  • Nida
  • wioska
  • lgd

Rozpocznij aktywnie wiosnę na biegowo lub rowerowo w Wólce Orłowskiej.

Już 3 marca zapraszamy do Wólki Orłowskiej na bieg pod nazwą „Bieg Tęczowe Łowisko u Źródeł Łyny z Nadleśnictwem Nidzica”.  Po raz trzeci będziemy mieli możliwość przywitania wiosny na biegowo na terenie gospodarstwa agroturystycznego „Tęczowe Łowisko”. Malownicza wieś położona nad źródłami rzeki Łyny. Stare mazurskie siedlisko z wieloletnią tradycją to arena zmagań entuzjastów biegania i nie tylko.

 

Dystans, jaki mają do pokonania biegacze to 5 km. W tym roku organizator zmienił trasę z crossowej na asfaltową. Profil trasy, która jest atestowana zachęca do bicia swoich rekordów życiowych na 5 km.

Na liście startowej jest już ponad 150 nazwisk między innymi Marek Dzięgielewski wielokrotny mistrz Polski, Europy i świata.

Po biegu głównym odbędą się biegi dla dzieci.

Start biegu głównego rozpocznie się o godzinie 12:00. Na linię startu zlokalizowanej na wysokości wsi Łyna zawodnicy będą dowożeni autokarem. Szczegóły będą podane kilka dni przed imprezą na fanpagu Grand Prix Granicy Warmii i Mazur. Meta będzie zlokalizowana w gospodarstwie agroturystycznym „Tęczowe Łowisko”. Od godziny 13:15 rozpoczną się biegi dziecięce w trzech kategoriach wiekowych.

W ramach pakietu zawodnik otrzyma: profesjonalny pomiar czasu, numer startowy, wodę Cisowiankę, kolorowy medal po ukończeniu biegu, upominki od sponsorów w ramach możliwości oraz posiłek regeneracyjny. To nie wszystkie atrakcje jakie przygotował organizator. Z okazji zbliżającego się święta kobiet każda Pani dostanie na mecie kwiatka. Będzie też można ogrzać się przy ognisku i upiec kiełbaskę a całą imprezę z góry będzie nagrywał dron z którego powstanie film. Wypatrujcie też na trasie naszego fotografa.

W tym samym dniu o godzinie 13:00 rozpocznie się „Rowerowe MTB Po Źródłach Łyny”. Są to pierwsze zawody z cyklu Rowerowe Grand Prix Granicy Warmii i Mazur na dystansie 30 km. Trasa przebiega przez lasy, doliny, jeziora, jary z roślinnością łąkowo–bagienną. Dominują głównie ścieżki leśne i polne. Zapisać można się na stronie www.projektigrzyska.pl. Każdy, kto ukończy rajd otrzyma medal, posiłek regeneracyjny, Wodę Cisowiankę. Więcej informacji można uzyskać w regulaminie oraz na stronie oraz wydarzeniu na fanpage Grand Prix Granicy Warmii i Mazur.

Zapraszamy do wspólnej zabawy.

 

 

Powrót

Stopka strony

baner toplayer
dgfgffg