UM Nidzica

cittaslowpolska.pl

Imieniny

Dziś jest: poniedziałek, 20.09.2021
Imieniny: Mieczysławy, Filipiny

Pogoda

Kalendarium

Kalendarz Burmistrza Nidzicy
«Poprzedniwrzesień 2021Następny»
PON WT ŚRO CZW PT SOB ND
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Brak wydarzeń w wybranym okresie

Banery

  • NOK
  • ZOOiS
  • Biblioteka
  • Baner
  • hala
  • Baner
  • Baner
  • Nida
  • wioska
  • lgd

Nidzica dostanie milion złotych na przebudowę targowiska!

Kompleksowa przebudowa targowiska miejskiego staje się faktem! Burmistrz Jacek Kosmala 13 grudnia podpisał z Marszałkiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawem Markiem Brzezinem umowę na dofinansowanie inwestycji. Gmina otrzyma milion złotych dofinansowania. Przebudowa ruszy w przyszłym roku.


 

Gmina Nidzica jest jedną z ośmiu z naszego województwa, którym udało się uzyskać dofinansowanie na przebudowę targowiska.

Targowiska powstaną w ramach działania podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich - wsparcie inwestycji w tworzenie, ulepszanie i rozwijanie podstawowych usług lokalnych dla ludności wiejskiej, w tym rekreacji, kultury i powiązanej infrastruktury, na inwestycje w targowiska lub obiekty budowlane przeznaczone na cele promocji lokalnych produktów.

- Zarządowi województwa zależy na zrównoważonym rozwoju całego regionu – mówił podczas konferencji prasowej marszałek Gustaw Marek Brzezin. – Nie tylko dużych miast, ale również mniejszych miejscowości. Tego typu inwestycje z pewnością przeniesie się na zadowolenie mieszkańców czy osób odwiedzających nasze województwo.

O wsparcie ubiegać się mogły gminy, powiaty, związki międzygminne oraz związki powiatów. Inwestycje mogą być przeprowadzane w miejscowościach do 200 tys. mieszkańców. Powstałe lub przebudowane targowiska powinny być utwardzone, oświetlone, częściowo zadaszone, wyposażone w instalacje sanitarne oraz wyposażone w miejsca parkingowe. Dodatkowo powierzchnia handlowa przeznaczona pod sprzedaż produktów rolno-spożywczych powinna stanowić co najmniej 30 % całej powierzchni handlowej. Łącznie wpłynęło 12 wniosków na kwotę blisko 11 mln zł. 

Dzięki wsparciu zostaną przebudowane targowiska w Biskupcu, Lidzbarku, Elblągu, Ornecie, Rybnie, Olecku, Białej-Piskiej, Nidzicy oraz Mikołajkach

- Cieszymy się, że kolejne środki zewnętrzne trafia do naszego miasta – informuje Jacek Kosmala, Burmistrz Nidzicy. - Dzięki pozyskaniu środków mamy możliwość realizacji inwestycji, których nie bylibyśmy w stanie zrealizować opierając się wyłącznie na środkach własnych.

Pomoc będzie przyznawana w formie refundacji w wysokości 63,63% poniesionych kosztów kwalifikowalnych do wysokości limitu, który w okresie realizacji operacji PROW 2014-2020 wynosi 1 mln zł na jednego beneficjenta. To pierwszy konkurs na targowiska w tej edycji Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Powrót

Stopka strony

baner toplayer
adsdasdaasdasdasd