UM Nidzica

cittaslowpolska.pl

Imieniny

Dziś jest: niedziela, 25.09.2022
Imieniny: Władysława, Aurelii

Pogoda

Kalendarium

Kalendarz Burmistrza Nidzicy
«Poprzedniwrzesień 2022Następny»
PON WT ŚRO CZW PT SOB ND
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
Brak wydarzeń w wybranym okresie

Banery

 • NOK
 • ZOOiS
 • Biblioteka
 • Baner
 • hala
 • Baner
 • Baner
 • Nida
 • wioska
 • lgd

„DWÓJKOWY” TYDZIEŃ WITAMINOWY NA SZÓSTKĘ

Szkoła Podstawowa nr 2 od września 2017 r. należy do szkół i placówek ubiegających się o Certyfikat Warmińsko –Mazurskiego Kuratora Oświaty „Szkoła Promująca Zdrowie”. Od wielu lat szkoła podejmuje szereg działań profilaktycznych dotyczących zdrowia fizycznego i psychicznego członków społeczności szkolnej.

 

W dniach: 27 listopada - 1 grudnia w „Dwójce” realizowany był projekt promujący zdrowie pod hasłem Tydzień Witaminowy. Główne cele imprezy to: kształtowanie nawyku codziennego spożywania warzyw i owoców, poznanie funkcji witamin i składników mineralnych, rozbudzanie zainteresowania całej społeczności szkolnej własnym zdrowiem.

Przez cały tydzień uczniowie z pomocą wychowawców i rodziców wykonywali przydzielone im zadania zgodnie z harmonogramem. Wytypowane grupy przygotowały pytania dotyczące zdrowia pod okiem pań: Beaty Wareckiej i Katarzyny Florek. Zagadki dla najmłodszych sporządziła pani Dorota Kosińska. Młodsi uczniowie pod kierunkiem wychowawców zdobili swoje sale i tablice w korytarzach.

Dekorowaniem szkoły zajęła się pani Iwona Bober z panią Katarzyną Florek oraz pani Barbara Olszewska, która wraz z dziećmi przygotowała piramidę żywieniową i hasła promujące zdrowie w języku niemieckim. Przedszkolaki i klasy 1-6 miały za zadanie przygotowanie znaczków warzyw lub owoców z wypisaną zawartością witamin i minerałów, za co podczas przerw można było otrzymać wybrany owoc. Starsi uczniowie, aby otrzymać owoc musieli poprawnie odpowiedzieć na pytanie dotyczące zdrowia.

W szkole zorganizowano stragany owocowe. Zajęły się tym panie: Natalia Dreger, Beata Warecka oraz pani Dorota Kosińska, która przez kilka dni razem ze swoją grupą zajmowała się obsługą straganów. Pomagali jej uczniowie klasy 5a oraz 7c.

Przez cały tydzień odbywały się także lekcje tematycznie związane ze zdrowiem, np. nazywanie owoców w grupie przedszkolnej podczas lekcji języka angielskiego z panią Judytą Psiuk.

W poniedziałek 27 listopada nastąpiło uroczyste rozpoczęcie Tygodnia Witaminowego, którego dokonał pan wicedyrektor Marek Nachtygal w imieniu pani dyrektor Doroty Dorozińskiej

Na uczniów czekały również konkursy. Zadaniem klas 1-3 i przedszkola było zaprezentowanie najciekawszego pomysłu na zdrowe śniadanie udokumentowane zdjęciem. Starsze klasy (4-7 szkoły podstawowej, 2,3 gimnazjum) miały przygotować filmiki lub prezentacje multimedialne promujące spożywanie zdrowego śniadania. Najciekawsze zdjęcia i filmiki zostaną nagrodzone publikacją na stronie internetowej szkoły i w YT oraz NIESPODZIANKĄ DYREKTORA

Projekt uwieńczyło piątkowe Święto Marchewki w oddziałach przedszkolnych koordynowane przez panią Dorotę Kosińską. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum obchodzili w tym czasie Dzień Wody pod kierunkiem pani Natalii Szczepkowskiej.

Nagłośnieniem tradycyjnie zajął się pan Marcin Bąkowski, który również chętnie pomagał przy obsłudze straganu owocowego. Oprawą medialną - pan Piotr Kościjańczuk.

W realizację działań włączyła się cała społeczność szkolna. Akcję zaplanował i przeprowadził szkolny zespół ds. promocji zdrowia na czele z panią dyrektor Dorotą Dorozińską, która między innymi zaopatrzyła szkołę w owoce, warzywa i wodę mineralną z okazji Dnia Wody. Pamiętała również o upominkach i nagrodach za zaangażowanie uczniów w wypełnianie zadań. W działania włączyli się nauczyciele, uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły.

 • autor: Zespół ds. promocji zdrowia Koordynator – Ewa Hinburg Członkowie zespołu: Barbara Olszewska, Katarzyna Florek, Dorota Kosińska, Natalia Dreger, Beata Warecka, Iwona Bober

Powrót

Stopka strony

baner toplayer
fggfssgg